VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Naše juniorky postoupily přes Kralupy do závěrečné fáze kvalifikace o extraligu U19! Ta byla zatím odložena

12.03.2020 | Mladé volejbalistky VK Prostějov věkové kategorie U19 zvládly další nezbytný krok na své cestě za plánovaným návratem z první ligy do nejvyšší tuzemské soutěže. V domácím prostředí Národního sportovního centra PV v úvodní části kvalifikace o extraligu juniorek ČR 2020/21 vyřadily TJ Kralupy nad Vltavou a postoupily do rozhodujícího kvalifikačního turnaje!

VK Prostějov – Kralupy 3:2 (-25, 14, 13, -21, 8) a 3:0 (19, 11, 11)

Sestava: Dvořáčková, Tesařová, Benediktová, Jurčíková, Neuschaeferová, Kožoušková, libero Píchalová – Marešová, Dostálová, Sedláčková. Trenéři: Aleš Novák a Solange Soares.
Sčítaly se výsledky obou vzájemných duelů, z nichž ten první byl poměrně vyrovnaný a velmi dramatický. Nervozitou viditelně svírané Hanačky se nemohly dostat do tempa, zahajovací sadu ztratily v těsném závěru. Potom se však rozjely, aby své protivnice nemilosrdně válcovaly kvalitním výkonem. Následně jim vůbec nevyšel vstup do čtvrtého dějství, které už nedokázaly otočit. Načež tiebreak v hlučné atmosféře povzbuzujících fanoušků zvládly bez problémů.
„Holky byly opravdu nervózní, padl na ně pocit zodpovědnosti z toho, že musí postoupit a navíc jsou doma favoritkami. Hlavně proto byl první zápas dost komplikovaný, když jsme tři sety získali úplně jasně, zatímco dva prohráli těsně v koncovkách. Každopádně bylo důležité, že i tak se povedlo zvítězit, což nám dalo určitý klid do druhého utkání,“ hodnotil kouč prostějovských juniorek Aleš Novák.
Odveta pak probíhala naprosto jednoznačně ve prospěch vékáčka. Hostitelky měly od začátku navrch, své soupeřky přehrávaly a ani jednou za celé střetnutí se nedostaly do úzkých. Pouze ve startovací části přitom Středočešky částečně držely krok, naopak od druhého dílu na palubovce existovalo v podstatě jediné družstvo. A moravská parta suverénně dominovala, tudíž po hladkém triumfu mohla propuknout postupová radost!
„Holky zahrály výborně to, na co mají. Evidentně z nich spadla předchozí nervozita, byly uvolněné a celý odvetný zápas měly bezpečně pod kontrolou. Především ve druhém i třetím setu jsme už hostům nedali žádnou šanci, tam se naplno projevila současná kvalita našeho týmu,“ radoval se Novák.
Hned o uplynulém víkendu se měla v Přerově uskutečnit závěrečná fáze kvalifikace o příští extraligový ročník dívčí juniorské kategorie, ale kvůli hrozbě nákazy koronavirem byla odložena na neurčito. Turnaj za účasti domácího Přerova, Vysočiny (11. a 12. celek letošní extraligy), Lanškrouna, Střešovic a Prostějova (postupující z první ligy) tak proběhne v nejbližším možném termínu po odvolání současných bezpečnostních opatření.
„My normálně dál trénujeme a v rámci přípravy hrajeme poslední utkání končícího ročníku druhé ligy žen. Tak, abychom byli co nejlépe nachystaní, až se kvalifikace bude moci odehrát,“ doplnil Novák.