Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Anketa
Kdo bude ženám VK AGEL Prostějov největším konkurentem v českých soutěžích 2017/18?

Kromě úplného začátku jsme dominovali a do play off vyrazili hladkým vítězstvím

01.04.2017 | Aprílový žertík negativního ražení? Ničím takovým prostějovské volejbalistky své fanoušky na úvod čtvrtfinálové série UNIQA extraligy ČR 2016/17 nepotrápily. Přerovské ženy sice do prvního vzájemného duelu odstartovaly nečekaně lépe, nicméně trvalo to jen chvíli a zbytek souboje už jasně opanovaly dobře hrající obhájkyně mistrovského titulu. Utkání číslo dva je na programu v neděli 2. dubna od 17.00 hodin opět v hale Sportcentra DDM.

VK AGEL Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 (17, 11, 17)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Dmejchal a Horký. Čas: 65 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Emonts, Frigo, Casalis, Gambová, Herelová, Hindriksen, libero Kovářová - Cruz. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Přerova: Gálíková, Jehlářová, Svobodová, K. Kohoutová, Dostálíková, Zatloukalová, libero Šádková – Ticháčková, L. Kohoutová, Stavinohová. Trenér: Libor Gálík.
Bodový vývoj – první set: 0:3, 3:6, 7:6, 7:8, 9:8, 12:9, 12:11, 15:11, 19:12, 19:14, 22:15, 23:17, 25:17. Druhý set: 0:1, 2:1, 3:3, 5:3, 7:4, 8:7, 12:7, 14:8, 19:9, 24:10, 25:11. Třetí set: 3:0, 4:3, 10:3, 12:4, 14:6, 14:8, 17:8, 18:10, 20:10, 20:15, 22:15, 24:16, 25:17.

Favoritky vstoupily do střetnutí nekoncentrovaně, naopak soupeřky hned vytasily tři bodové bloky a bleskově získaly náskok 0:3. Domácí tým se z překvapení chvíli vzpamatovával, ovšem netrvalo mu to až tak dlouho. Za stavu 3:6 pomohla dobrým servisem Herelová (7:6), nahoru postupně šly i všechny ostatní činnosti, výborně se dařilo v útoku Gambové. A větší chybovost se plynule přesunula na hostující stranu. Rostoucí převaha vékáčka vedla k trháku z 12:11 na 19:12, zahajovací dějství pak zanedlouho dospělo k jednoznačnému konci – 25:17.
Agelky se sice musely vyrovnávat s absencí zdravotně indisponované blokařky Frigo, která střídala okamžitě po startu zápasu a na marodce doplnila Trnkovou s Matienzo. Juniorka Cruz se ale zapojila solidně, tudíž ani ve druhé části nemělo prostějovské družstvo žádné větší problémy. Přerov se sice chvíli vyrovnaně držel (3:3) a poté ještě dokázal využít slabších momentů na druhé straně sítě (7:4 – 8:7), leč vyšší volejbalová kvalita viditelně hnala vpřed vítězky dlouhodobé fáze soutěže v čele s rozparáděnou Casalis. Na snížení okamžitě reagovaly šňůrou čtyř bodů na 12:7, čímž odpálily svou totální dominanci ve zbytku sady – 25:11.
Zkraje třetího setu to vypadalo na pokračující drcení hanáckého protivníka, než se Gálíkovy svěřenky zpod enormního tlaku vymanily (3:0 – 4:3). Jenže vzápětí propukla suverenita pohodou sálajícího Čadova souboru nanovo a šestibodová série na 10:3 poslala mač vstříc jasnému závěru. Ten se však úplně nekonal tím, že zkroušená přerovská parta v sobě našla energii odvrátit hrozící debakl pěti body za sebou (20:10 – 20:15). Celkový triumf VK se ale navzdory tomuto dílčímu zaváhání neocitl v žádném ohrožení – 25:17 a 3:0.

Lubomír Petráš (asistent trenéra VK AGEL Prostějov): „Kromě úplného začátku, kdy musela Laura Frigo hned střídat kvůli bolavé patě a tím se asi trochu narušila týmová koncentrace, jsme utkání celkově zvládli dobře. Potíže nastávaly pouze tehdy, jakmile nás Přerov víc zatlačil podáním, například ve druhé polovině třetí sady. Důležité bylo, že se s nelehkou situací slušně popasovala mladá Sarah Cruz a střetnutí jsme poměrně hladce drželi ve své moci.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Úvod nám moc nevyšel, ale naštěstí jsme rychle zabraly a většinu zápasu odehrály dobře. Byla tam potom jediná slabší pasáž ve třetím setu, jinak jsme to měly i bez tří zraněných hráček bezpečně pod kontrolou.“
Libor Gálík (hlavní trenér Volejbal Přerov): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což se potvrdilo. Přesto jsme do utkání vstoupili výborně a vypadalo to, že bychom si mohli zahrát vyrovnanou partii. Bohužel soupeř nám v prvním a hlavně ve druhém setu hodně utekl, byl jednoznačně lepší. Až v poslední sadě jsme zvedli hlavy a ukázali, že tyhle vzájemné zápasy by nemusely být úplně jasné. Právě to budeme chtít zítra. Za dnešek domácím gratuluji k zaslouženému vítězství.“
Eliška Ticháčková (kapitánka Volejbal Přerov): „Prostějov dnes nehrál úplně přesvědčivě, my jsme toho bohužel nevyužily. Jen začátek se nám podařil a potom jsme šly s výkonem pořád dolů. Zítra se musíme zlepšit, hlavně víc bojovat.“