Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Kdo bude ženám VK AGEL Prostějov největším konkurentem v českých soutěžích 2017/18?

FYZIO LINE TOPlist

Brněnský tým nám znovu vzal jeden set, leč domácí hřiště jsme uhájili a vedeme 2:0 na zápasy

15.04.2017 | Výsledková povinnost zatím splněna, volejbalistky Prostějova podeváté za sebou míří do bojů o mistrovský titul. I druhé utkání semifinálové série UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 vyhrály ve čtyřech sadách, když tentokrát Královo Pole setově vyrovnalo na 1:1 a vzdorovalo víc než napoprvé. Přesto VK AGEL zápasově vede 2:0, takže ve středu 19. dubna od 18.00 hodin bude na jihu Moravy při třetím pokračování série proměňovat postupový mečbol.

VK AGEL Prostějov – Královo Pole Brno 3:1 (18, -22, 12, 17)

Stav série: 2:0. Rozhodčí: Gall a Dmejchal. Čas: 97 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Emonts, Frigo, Rodriguez, Gambová, Herelová, Tinklová, libero Kovářová – Cruz, Casalis, Hindriksen. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Brna: Mikelová, Potts, Měrková, Salanciová, Brown, Koseková, libero Doležalová – Vaňková, Suchá, Kopáčová, Viggars. Trenéři: Marek Rojko a Radim Vlček.
Bodový vývoj – první set: 0:3, 3:3, 7:4, 11:5, 11:8, 13:8, 14:11, 15:13, 17:13, 17:15, 18:17, 22:17, 25:18. Druhý set: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5, 8:5, 12:10, 14:10, 16:11, 17:13, 19:13, 19:18, 20:21, 21:23, 22:25. Třetí set: 2:2, 2:4, 4:4, 8:5, 9:7, 14:7, 17:8, 19:11, 22:11, 25:12. Čtvrtý set: 1:0, 1:2, 3:4, 5:4, 11:5, 11:7, 14:8, 15:10, 17:10, 17:12, 22:12, 22:16, 25:17.

Úvodní maratónská výměna patřila hostům, což je nastartovalo k lepšímu začátku. Domácím se nedařilo zakončením pokládat míče na zem a dobře bránící soupeř hned utekl na 0:3. To však Agelky nijak nerozhodilo, naopak zareagovaly výbornou pasáží s několika parádně sehranými akcemi. Díky tomu přišel rychlý, současně razantní obrat (11:5). Nicméně Brňanky působily mnohem živějším a kompaktnějším dojmem než v pátek, zatímco tým VK kromě zmíněného vydařeného úseku často chyboval především v útoku. Tím bylo první dějství poměrně vyrovnané, viditelně klidnější výběr KP dokonce stáhnul na 18:17. Vzápětí ale favorit vystřihl čtyřbodovou šňůru (22:17), což rozhodlo. Koncovka měla jasný průběh – 25:18.
Zkraje druhé části prostějovské ženy znova ukázaly svou horší tvář, když v krátké době vyrobily několik laciných minel. Tahle zaváhání přitom střídaly s kvalitními momenty, podobně jako protivník. A tak se duel podobal houpačce s klasickým pohybem nahoru, dolů (1:3, 4:3, 4:5, 8:5). Až poté se vývoj ustálil, oba celky pravidelně ztrátovaly a úřadující mistryně republiky zůstávaly mírně vepředu. Slibně pro ně vypadal únik uprostřed setu z 12:10 na 16:11, leč Královo Pole dál kousalo. Při účinném servisu Kosekové zkorigovalo sérií pěti bodů na nejtěsnější rozdíl (19:13 – 19:18), čímž se rozpoutalo drama. Čadův soubor klesl po herní stránce hodně dolů a rozjeté Jihomoravanky je v těchto chvílích jasně předčily až k zaslouženému vyrovnání setového stavu – 22:25.
Hrubě nepovedený závěr naplno odkryl nejistý výkon vékáčka, jemuž optimálně nešla žádná činnost. Zejména přihrávka šla stále víc dolů a zlepšující se Brno toho dokázalo využívat, jeho rostoucí pohoda kontrastovala s trápením Hanaček (2:4). Ty však v nelehké situaci zabojovaly, když pomohla plachtou z podání Herelová (4:5 – 8:5). Sok naopak polevil a umožnil nejvýše nasazenému mančaftu play off volejbalové vzpamatování. Najednou to domácím plejerkám zase šlo na plné obrátky, svůj nápor podložily hlavně přitlačením na servisu i v ofenzivě. A vyšel také nástup střídající nahrávačky Hindriksen, kápéčko nezvládalo vyšší úrovni hry čelit (14:7, 22:11). Logicky tedy vše vyústilo v dílčí debakl – 25:12.
Krizí tak procházelo hostující družstvo, ovšem začátek čtvrtého dílu jeho tápání zrušil. Znovu se bojovalo vyrovnaně, než AGEL sešlápl plynový pedál, přidal na intenzitě a nekompromisně otočil z 3:4 na 11:5. Ani po tomto úderu Rojkovy svěřenky ještě nerezignovaly (11:7), leč zbytek střetnutí si Prostějov již bezpečně pohlídal. A přidal druhé výsledkově totožné vítězství ve dvou dnech – 25:17 a 3:1.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Dnešní střetnutí bylo celkově kvalitnější při porovnání se včerejším. Obsahovalo víc dobrých výměn i herních pasáží, mělo větší náboj díky výborným akcím v útoku a zákrokům v obraně. Nám se stále daří být úspěšnější právě zakončením i bloky, stejně jako podáním. Tam si však představuji, že bychom měli vyvíjet ještě větší tlak. Spokojenost nemůže panovat s příliš mnoha chybami především útočnými, neboť jsme zkazili patnáct smečí. A to je moc.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Druhé utkání série bylo vyrovnanější, i když tři sety jsme nakonec získaly zase dost jasným poměrem. Brno však hrálo lépe než včera a my jsme naopak v některých momentech opět moc chybovaly, hlavně v závěru druhého setu. Přesto máme dvě vítězství podle plánu, ve středu pojedeme potvrdit postup do finále.“
Marek Rojko (hlavní trenér Královo Pole Brno): „Jsem rád, že tento zápas byl od nás důstojnější než včera. Celkově šla kvalita volejbalu nahoru a nám znovu nejlépe vyšla jedna desetiminutová pasáž, tentokrát na konci druhé sady. Jinak jsme ale pořád prohrávali, tlak ze strany domácích byl většinu času velký. Místy hodně bojujeme s útokem nebo s příjmem a hledáme různá řešení, třeba přihrávat ve dvou. Což je proti Prostějovu těžké, pro většinu našich hráček taková škola. Výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy je zatím jasný.“
Michaela Doležalová (kapitánka Královo Pole Brno): „Dnes jsme k utkání přistoupily zodpovědněji a byť je výsledek stejný jako včera, určitě tam z naší strany bylo víc dobrých věcí. Prostějov jsme potrápily výrazněji, což je pro nás povzbuzení do dalších vzájemných zápasů. Pořád musíme makat na maximum a potom můžeme soupeři vyrovnaně konkurovat.“