VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Co říkáte na to, že Lubomír Petráš se stal novým koučem žen VK a Miroslav Čada se přesunul na post sportovního ředitele + poradce?

(83)
Nejlepší možné řešení.
(10)
Dobrý krok.
(11)
Ukáže až budoucnost.
(70)
Mám pochyby.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Naše volejbalistky budou hrát přímo základní část Champions League! Soupeře se dozví až v listopadu

15.06.2017 | Nečekaně výborná zpráva přišla hned zkraje tohoto týdne z lucemburského sídla Evropské volejbalové federace. Nový ročník klubových pohárů starého kontinentu se tam sice losoval až ve středu 14. června, ale již o den dříve CEV na svých webových stránkách oficiálně zveřejnil seznam účastníků Ligy mistryň 2017/18 rozdělený na týmy přímo nasazené do základní části a celky, které musí absolvovat kvalifikaci. Ženy VK AGEL Prostějov se přitom překvapivě ocitly v prvním banku, což znamená jediné: v nové sezóně budou hrát základní skupinu Champions League bez nutnosti projít předkoly!

Jak k tomuto posunu vlastně došlo? Ázerbájdžán a Německo coby čtvrtý a pátý stát v aktuálním pořadí národních koeficientů vůbec nepřihlásili své zástupce do Ligy mistryň, čímž se uvolnila tři místa v základních grupách. A CEV mezi dvanáctku oddílů s právem přímé účasti v dlouhodobé fázi elitního poháru Evropy zařadil nejlepší kluby zemí na deváté až jedenácté příčce rankingu, což jsou Rumunsko, Česko a Srbsko. Tím pádem prostějovské volejbalistky vůbec nemusí do náročných i zrádných kvalifikačních bojů, které nepřekonaly loni a s nimiž počítaly také letos.
„Pro nás je to vynikající novinka, z níž máme velkou radost. Dostat se mezi šestnáctku top klubů Champions League je od změny hracího systému v minulém roce hodně obtížné, přesto jsme se o to na podzim chtěli s posíleným kádrem pokusit. Teď sice tahle výzva padla, ale na druhou stranu máme skvělou jistotu šesti parádních utkání v nejšpičkovější mezinárodní soutěži proti atraktivním soupeřům. A po roční pauze se na takovou výsadu moc těšíme,“ shrnul hlavní kouč Agelek Miroslav Čada
s tím, že se nyní vyplatil trpělivý sběr bodů do národního koeficientu, který vékáčko systematicky obohacovalo téměř celou uplynulou dekádu let. „Ze tento příspěvek jsme byli svým způsobem odměněni,“ řekl Čada s úsměvem.
Další výhoda automatického nasazení do skupiny Ligy mistryň spočívá v termínovém kalendáři. „Předkola jsou na programu po půlce října a začátkem listopadu, čímž bychom do stěžejních bitev evropské sezóny vstupovali krátce po zahájení české extraligy a takový brzký start by nebyl zrovna příjemný. Naopak základní část Champions League otevře svůj program až před polovinou prosince, tím pádem budeme mít dva měsíce času na nabrání optimální formy v národních soutěžích. A ještě vznikne prostor na to, abychom odehráli nějaká střetnutí Středoevropské ligy, do níž jsme rovněž přihlášeni. Jak říkám, jde o veskrze pozitivní změny, kterých se budeme snažit maximálně využít,“ připojil Čada.
Protivníky v jedné ze čtyř grup Ligy mistryň se však Prostějov dozví až po skončení kvalifikace, to znamená po 11. listopadu. „Každopádně půjde o špičkové mančafty, tím si můžeme být dopředu jistí. Já především věřím, že si opětovné boje v Champions League i společně s našimi fanoušky pořádně užijeme,“ zdůraznil trenérský bard.

CHAMPIONS LEAGUE ŽEN 2017/18

Týmy nasazené přímo do základních skupin
Fenerbahce Istanbul, Galatasaray Istanbul (oba Turecko), Dynamo Moskva, Dynamo Kazaň (oba Rusko), Chemik Police, Budowlani Lodž (oba Polsko), Volero Curych (Švýcarsko), Gorgonzola Novara (Itálie), ASPTT Mylhúzy (Francie), Alba Blaj (Rumunsko), VK AGEL Prostějov (Česko), Vizura Bělehrad (Srbsko).

Los 2. kola kvalifikace (17. a 21. října)
Hapoel Kfar Saba (Izrael) – Developres Rzeszow (Polsko)
Linamar Békéscsaba (Maďarsko) – Imoco Conegliano (Itálie)
Minčanka Minsk (Bělorusko) – Rocheville Le Cannet (Francie)
Sport Sliedrecht (Nizozemsko) – Asterix Beveren (Belgie)
Maritza Plovdiv (Bulharsko) – LP Salo (Finsko)
Jedinstvo Brčko (Bosna a Hercegovina) – Branik Maribor (Slovinsko)

Los 3. kola kvalifikace (7. a 11. listopadu)
Minčanka Minsk/Rocheville Le Cannet – Vakifbank Istanbul (Turecko)
Maritza Plovdiv/LP Salo – Jenisej Krasnojarsk (Rusko)
Jedinstvo Brčko/Branik Maribor - Hapoel Kfar Saba/Developres Rzeszow
Sport Sliedrecht/Asterix Beveren - Linamar Békéscsaba/Imoco Conegliano

Čtyři úspěšné celky z kvalifikace doplní dvanáct přímo nasazených družstev a šestnáct účastníků základní fáze rozdělí listopadový los do čtyř skupin po čtyřech týmech.