VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
27.09.2018 16.15VK Prostějov - Liberec
06.10.2018 17.00Ostrava - VK Prostějov
11.10.2018 17.00VK Prostějov - Olymp Praha
13.10.2018 17.00Frýdek-Místek - VK Prostějov
20.10.2018 16.00Volejbal Brno - VK Prostějov
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů


Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(128)
Umístění ve středu tabulky.
(159)
Boj o bronz, případně stříbro.
(157)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Ohlédnutí číslo 2 za přáteláky s polským soupeřem: dva krásné mače proti KS Developres naznačily sílu současných Agelek

25.09.2017 | Na papíře se obměněné družstvo volejbalistek VK AGEL Prostějov pro sezónu 2017/18 jevilo slibně. Otázkou však zůstávalo, jak bude vypadat, až společně absolvuje první přípravné zápasy. Dva úvodní sehrály Hanačky proti silnému Rzeszówu z Polska. A byť nelze z tak malého počtu střetnutí (jakkoliv kvalitních) vyvozovat žádné konečné závěry, přesto současné vékáčko v novém složení ukázalo svou nespornou sílu.

NAHRÁVKA
V letech 2014 až 2016 se prostějovský tým opíral o vynikající schopnosti německé tvůrkyně hry Kathleen Weiss. Po ročním intermezzu v Dabrowě Górniczi se malá, ovšem nesmírně šikovná dirigentka vrátila a hned v přátelácích s KS předvedla, že ze svého umění nic neztratila. Samozřejmě přesnost nahrávek ještě občas zahaprovala a na sladěnosti s parťačkami je potřeba dál pracovat, ale fungování mančaftu je už teď právě zásluhou umu i zkušeností Katy na vysoké úrovni. Coby dvojka na tomto postu je připravena mladší odchovankyně klubu Michaela Zatloukalová, jíž kouč Miroslav Čada zdůrazňoval – stejně jako dalším mladým svěřenkyním – že se hlavně nesmí bát. Jen s odvahou může Míša posunout svou výkonnost výš. A když jí to v danou chvíli zrovna nepůjde, vždy se může na plac vrátit jednička Weiss.

UNIVERZÁL
Během minulé sezóny se Prostějov potýkal právě na tomhle místě v sestavě s největšími problémy. Po letním příchodu Heleny Horké je zřejmé, že by měly být spolehlivě vyřešeny. Mezi určitou částí fanoušků přitom panovaly obavy podložené předchozím méně vydařeným působením ostřílené Češky ve VK, zda s jejím angažováním udělal trenér Čada dobře. Leč Hela proti Developres jednoznačně demonstrovala, že i v šestatřiceti letech stále dokáže svůj celek bodově táhnout přesně takovým způsobem, jakým to účka moderního volejbalu mají zvládat. Tedy hlavně úderným útokem zakončovat většinu útočných akcí a skládat na zem rozhodující míče. Tohle Horká umí, její přebohaté zkušenosti z Polska navíc jsou vítanou nadstavbou. Druhá univerzálka Sarah Cruz (věkem ještě juniorka) je podobný případ jako Zatloukalová: na palubovku musí chodit s kuráží a bez zbytečného stresu či ostychu, pak může být přínosem. Například v prvním střetu s Rzeszówem se jí to povedlo.

BLOK
Rovněž tady se skrývá značný potenciál. Obě stávající členky mančaftu Nina Herelová i Veronika Trnková jsou zatím poměrně mladé, ale současně již toho mají dost za sebou a určitě by se měly nadále zlepšovat. Nina přitom vyniká výbornými útočnými schopnostmi, zatímco Verča je pro změnu hodně silná při blokování. Tím se obě vhodně doplňují a při správné taktice může celek tím víc těžit z jejich herních předností. Kromě toho do AGELu mířila z Kuby vynikající posila Heidy Casanova Alvarez, jenže nad jejím příchodem se čerstvě objevily nové otazníky. Tématu se budeme brzy podrobně věnovat.

SMEČ
Uplynulý ročník opakovaně deklaroval vysoké možnosti Laury Emonts ve všech aspektech hry, to znamená od ofenzivní průraznosti přes účinné podání až k dobré přihrávce. Nyní se navíc dostane do té výhody, že nebude muset svými body táhnout celý tým a spíš mu o to víc pomáhat tak trochu ze závětří ještě vyšší úspěšností veškerých činností. Totéž se dá říct o smečařce číslo dva a navrátilkyni z Polska Andree Kossányiové, jež zatím nebyla přítomna kvůli plnění reprezentačních povinností. Též ona by mohla těžit z určité psychické uvolněnosti, kdy hlavní zodpovědnost ponesou zkušenější spoluhráčky. Tímhle směrem je potřeba směřovat i výkonnost Lucie Nové, která proti Rzeszówu napoprvé vyhořela, aby odvetu zvládla na jedničku. Ukázala, že jakmile odvážně zabere, také na to má.

LIBERO
Nejstabilnější ze všech postů, kde se VK Prostějov už řadu let opírá o vysoký nadstandard Julie Kovářové. V předchozích sezónách měla někdy trochu statisticky horší vstupy do nich, což vycházelo z delšího času počátečního sehrávání kolektivu. A v hůř fungujícím mančaftu nemohla defenzivní síla Julči tolik vyniknout. Leč souboje s Developres jednoznačně ukázaly, že navzdory rannému období si stávající Agelky na hřišti dokážou zpravidla vyhovět, čímž obranná činnost není žádnou slabinou. A zkušená Kovářová coby její přirozená vůdkyně teď obstála, do budoucna pak může cizelovat sebe i pozvedávat celou partu jak defenzivně, tak soudržností. Kromě toho slouží za přirozený vzor mladé hanácké naději na liberu Tereze Slavíkové, jež bude postupně sbírat ostruhy mezi ženami při občasném přeskakování do áčka z výběru oddílových juniorek.

TÝM
Ze všeho nejdůležitější samozřejmě je a bude, aby družstvo VK v letošním složení fungovalo po všech stránkách společně. Což znamená vhodně využívat jeho nejsilnějších předností i zároveň minimalizovat případné slabiny. Klíčovým faktorem tady zůstává sehranost - a v tomhle směru jsou výhodou osobní vazby mezi drtivou většinou členek kolektivu z uplynulých let nebo i z dřívější minulosti. Skoro celý kádr je přitom pohromadě již delší dobu, zapadnout do něj by bez trablů měla zdejšího prostředí důvěrně znalá Andrea Kossányiová. Celkově tedy existuje předpoklad kvalitní herní produkce Agelek v dohledné době, nikoliv až za mnoho týdnů nebo dokonce měsíců.