Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Do pražského turnaje vstoupily Agelky vítězstvím 3:0 nad domácím Olympem, ale dva sety byly velice těsné

28.09.2017 | Třídenní přípravný turnaj žen Mizuno Cup 2017 v Praze otevřel zápas mezi výběrem pořádajícího Olympu a Prostějovem. Naše volejbalistky podle očekávání vyhrály bez ztraceného setu, byť o druhou i třetí sadu musely tvrdě bojovat.

PVK Olymp Praha – VK AGEL Prostějov 0:3 (-16, -24, -24)

Sestava: Weiss, Emonts, Herelová, Horká, Nová, Trnková, libero Kovářová – Cruz. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Odpoledne na svatého Václava odstartovalo na palubovce pražské haly v Přípotoční ulici mezinárodní přátelské klání, v jehož rámci Agelky čekaly čtyři duely během tří dnů. Úvodní z nich obstaral souboj s tradičním sokem PVK, jehož řady v létě opustily dvě opory Klára Vyklická (návrat do KP Brno) a Veronika Dostálová (přestup do Liberce).
Proti oslabenému Olympu byly Hanačky jasnými favoritkami a tuhle roli během zahajovacího setu přesvědčivě naplňovaly až k jednoznačnému skóre 16:25. Od druhé sady se však hra vyrovnala a dějství číslo dva i tři dospěla do dramatických koncovek. Ty o fous lépe zvládlo hostující družstvo shodným poměrem 24:26, tudíž celé střetnutí dopadlo zdánlivě hladce 0:3.
„První set byl ještě v pohodě, potom přišly problémy hlavně na přihrávce a vinou málo agresivního servisu. Také se projevila nesehranost v obraně, kde nám chvílemi dost haprovala spolupráce bloků s polem. Hodně jsme naopak těžili z lepšího útoku především zásluhou Heleny Horké a Veroniky Trnkové. Domácí riskovali podání, což jim od druhé sady vycházelo, a my jsme pak v některých postaveních těžko otáčeli,“ shrnul čtvrteční utkání kouč vékáčka Miroslav Čada.
V pátek 29. září volejbalistky VK AGEL Prostějov změří na Mizuno Cupu 2017 síly nejprve od 12.00 hodin s německým USC Münster U20 a poté od 18.00 hodin s ambiciózním nováčkem české extraligy VK Dukla Liberec.