VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1Volejbalový klub Královo Pole, z.s.000000:00:00
2Tělocvičná jednota Sokol Šternberk000000:00:00
3Tělovýchovná jednota Ostrava000000:00:00
4Policejní volejbalový klub Olymp Praha z.s.000000:00:00
5Tělocvičná jednota Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7Volejbalový klub Univerzity Palackého Olomouc,z.s.000000:00:00
8VK Prostějov, spolek000000:00:00
9Volejbal Přerov, z.s.000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Co říkáte na to, že Lubomír Petráš se stal novým koučem žen VK a Miroslav Čada se přesunul na post sportovního ředitele + poradce?

(58)
Nejlepší možné řešení.
(8)
Dobrý krok.
(10)
Ukáže až budoucnost.
(52)
Mám pochyby.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Mladá univerzálka Sarah Cruz odchází do Ameriky. Náhrada se hledá, do tréninků bude zatím naskakovat juniorka Weidenthalerová

09.01.2018 | Uprostřed sezóny 2017/18 přichází jedna změna v hráčském kádru volejbalistek VK Prostějov. Tým opouští mladá univerzálka a klubová odchovankyně Sarah Cruz, a to uprostřed tohoto týdne odletem za oceán do USA. Místo ní teď vedení oddílu hledá plejerku na doplnění svého A družstva. Do tréninků zatím bude naskakovat členka juniorského výběru Aneta Weidenthalerová.

„Sarah chce v Americe studovat a přitom hrát kvalitní volejbal, což je tam možné na spoustě různých univerzit. Odletí 10. ledna, takže za nás naposledy nastoupila proti Královu Poli a následně do Itálie k utkání Champions League už necestovala,“ prozradil hlavní kouč vékáčka Miroslav Čada.
Odchodem Cruz nebyl nijak zaskočen a nejde o žádný závažný problém. „O tom, že půjde do Ameriky, jsme věděli už delší dobu a počítali s tím. Každý ví, že Sarah nebyla klíčovou členkou mančaftu, dostávala spíš méně zápasových příležitostí,“ upozornil Čada.

Devatenáctiletá rodačka z Nového Jičína (věkem stále ještě juniorka) působila na Hané od léta 2013 a v dresu VK se podílela na zisku čtyř extraligových medailí včetně jednoho titulu v mládežnických kategoriích kadetek + juniorek. Před aktuální sezónou se stala členkou oddílového áčka, za které jen minimálně střídala do duelů nejvyšší tuzemské soutěže žen a největší prostor v mistrácích dostala při čtvrtfinále Českého poháru s Fénixem Brno.
„Každopádně na ní bylo vidět, že jí trvalý pobyt mezi dospělými prospívá a zlepšuje se. Rozhodla se vydat stejnou cestou, jako předloni jiná prostějovská odchovankyně Kristýna Adamčíková. A my Sáře do další kariéry samozřejmě přejeme pouze to nejlepší,“ připojil Čada k tématu Cruz.
Plnohodnotnou náhradu druhého účka zatím nemá. „Hledáme někoho vhodného, ale není to zrovna jednoduché. Aby k nám někdo přišel v polovině sezóny na místo univerzálky číslo dva, muselo by nejspíš jít znovu o mladou hráčku, která si bude vědoma toho, že nedostane příliš mnoho zápasového prostoru,“ uvažoval kormidelník našich volejbalistek.
Alespoň pro některé tréninky ženského áčka však má situaci vyřešenou. „Do přípravy se s námi zapojí juniorka Aneta Weidenthalerová, abychom během herních tréninků mohli nastupovat šest na šest, což je důležité. Současně budeme dál hledat novou hráčku do 31. ledna, kdy je uzávěrka přestupů. Klidně je ovšem možné, že v současném složení bez Sáry a s Anetou naskakující do přípravy zůstaneme až do konce sezóny,“ připustil Čada.