VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(33)
Umístění ve středu tabulky.
(62)
Boj o bronz, případně stříbro.
(63)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Italský pokus o senzaci číslo dva. Na hřišti Conegliana jsme získali sadu, co dokážeme ve čtvrtek večer v Novaře?

24.01.2018 | Velenáročná mise prostějovských volejbalistek ve skupině smrti CEV Champions League 2017/18 pokračuje třetím zápasem. Stejně jako minule k němu vyrazí do Itálie, tentokrát na palubovku dalšího extrémně silného celku Igor Gorgonzola Novara. Tamní bitva propukne ve čtvrtek 25. ledna od 20.30 hodin.

V úvodním kole základní grupy B dopadli oba nadcházející protivníci výsledkově stejně, když vékáčko podlehlo 1:3 Fenerbahce Istanbul a soubor z Apeninského poloostrova totožným poměrem v národním derby na půdě Conegliana. Druhé dějství už ale rozevřelo bodové nůžky, neboť Hanačky zase prohrály ve čtyřech setech v hale Imoca, zatímco výběr IG prokázal své schopnosti parádním vítězstvím 3:2 u tureckého giganta.
„Na leckoho to mohlo ještě nedávno působit tak, že právě Novara bude ze všech tří našich soupeřů nejhratelnější. Po jejím úspěšném utkání v Istanbulu ale každý může vidět, nakolik silné družstvo má a že jakékoliv myšlenky na větší přijatelnost tohoto mančaftu jsou liché. Teď už snad nikdo nepochybuje, jak ohromně našlapaná naše skupina v letošní Lize mistryň je,“ konstatoval hlavní kouč žen Prostějova Miroslav Čada.
Úřadující italské šampiónky se těsným triumfem v zemi půlměsíce nahlas přihlásily do boje o postup do play off elitního klubového poháru Evropy. V domácí ligové soutěži A1 sice uprostřed uplynulého týdne senzačně padly 2:3 s posledním Filottranem, leč přesto zůstávají druhé v průběžné tabulce za suverénním Coneglianem. „Vypadá to, že Novara se momentálně naplno soustředí na Champions League. Tím těžší to samozřejmě budeme mít,“ odtušil Čada.
Nejbližšího soka staví na úplně stejnou úroveň, jako zmíněné Imoco. „Na nahrávce je diriguje vynikající Polka Katarzyna Skorupa, z účka tvrdí muziku skvělá Holanďanka Celeste Plak, mají údernou dvojici smečařek Francesca Piccinini z Itálie + Stefanie Enright z Portorika a na bloku ční americká reprezentantka Lauren Gibbemeyer. Rovněž jméno trenéra Massima Barboliniho je známé po celém světě, takhle složený tým má podle mého názoru na to dokázat skoro cokoliv,“ složil Čada poklonu Gorgonzole.
Přesto se i tentokrát pokusí se svými svěřenkyněmi o co nejlepší představení na horkém jihu starého kontinentu. „Z videozáznamů jsme vypozorovali, že Novara se snaží často přihrávat pouze ve dvou a z toho někdy pramení její problémy na příjmu. My se každopádně musíme znovu snažit o co nejodvážnější pojetí jak na servisu, tak v útoku. A zároveň mít dobrou obranu a zejména přihrávku, což by nám otevíralo cestu k pestrému zakončení s potřebnou úspěšností. Tohle všechno jsou pochopitelně jen teorie a teprve samotný zápas tradičně ukáže víc. Navzdory veliké kvalitě soupeře však bez šancí určitě nejsme, byť potřebujeme odvést super výkon. Zkusíme maximum,“ ujistil Čada.

Jak vékáčko do Novary cestuje?

Do Trevisa coby domovského města celku Imoco Conegliano vyrazily prostějovské volejbalistky předminulý týden autobusem. Nyní pocestují do Itálie podruhé během krátké doby, leč tentokrát o poznání dál: do více než tisíc kilometrů vzdálené Novary. Proto využijí letecké dopravy.
„Naše pouť však začne opět autobusovým přesunem, a to ve středu 24. ledna již úderem čtvrté hodiny ranní jízdou do Vídně. Z tamního letiště se dopoledne přemístíme do dějiště utkání Champions League, kde navečer potrénujeme. Ve čtvrtek dopoledne bude následovat předzápasová příprava a od půl deváté večer samotné střetnutí. Po něm ještě přespíme v Novaře, načež během pátku 26. ledna poletíme zpět do Vídně a odtamtud pojedeme zase autobusem do Prostějova. Předpokládaný návrat v pátečním odpoledni nějakých šestadvacet hodin před duelem české extraligy v Přerově,“ prozradil Miroslav Čada.