Otázka pro fanoušky VK Prostějov: jste spokojeni s uplynulou sezónou 2017/18 v podání našich žen?

Ne, mohlo to být lepší.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

I bez několika odpočívajících opor jsme Přerov zválcovali kvalitním výkonem až k suverénnímu výsledku

27.01.2018 | Tak tohle byla precizně odvedená práce. Prostějovské volejbalistky zapomněly na únavu, i v protočené sestavě odehrály zápas 18. kola UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 na svém vysokém standardu a přerovský celek odsoudily téměř do role statisty. Naprosto hladký triumf potvrdil bezporážkové prvenství VK v základní části soutěže s bezpečným náskokem sedmi bodů.

Volejbal Přerov – VK Prostějov 0:3 (-11, -16, -14)

Rozhodčí: Činátl a Dušek. Čas: 61 minut. Diváků: 300. Sestava Přerova: Gogová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Vander Meer, Gauthier, libero Kohoutová – Skálová, Veselá, Šádková, Šálková, Dostálíková. Trenér: Radim Vlček. Sestava Prostějova: Nová, Kozmík, Horká, Kossányiová, Trnková, Zatloukalová, libero Kovářová - Slavíková. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 1:1, 1:3, 3:3, 5:5, 5:7, 7:7, 7:12, 9:12, 9:22, 11:23, 11:25. Druhý set: 1:0, 1:4, 3:5, 3:8, 4:10, 5:13, 7:13, 7:18, 13:18, 13:20, 15:21, 15:24, 16:25. Třetí set: 0:6, 2:6, 2:8, 4:9, 4:11, 6:11, 6:13, 7:16, 8:18, 10:18, 10:23, 12:23, 14:25.

Začátek utkání byl vyrovnaný, neboť favoritkám chyběl větší důraz a také přesnost, častěji chybovaly. Domácí hráčky toho dokázaly využít k opakovanému dotažení skóre, nerozhodný průběh trval až do stavu 7:7. Vzápětí přišel razantní nápor vékáčka. Při účinném servisu Zatloukalové uteklo na 7:12, poté během desetibodové šňůry podpořené výborným podáním Nové dokonce na 9:22. To samozřejmě rozhodlo celé zahajovací dějství, které prostějovský tým končil v naprosté pohodě, zatímco ten přerovský vůbec nestačil – 11:25.
Lídr tabulky tedy bezpečně zvládal svou roli, ačkoliv na lavičce zůstaly opory Weiss, Emonts i Herelová a zanedlouho se tam přesunula též Kovářová. Dobrý výkon otočil kratičké vedení protivníka hned zkraje druhé části (1:0 – 1:4), načež dál pokračovala výrazná převaha papírově silnějšího kolektivu. Tomu se standardně dařilo ve všech činnostech, nepouštěl hrubky kupící Vlčkovy svěřenkyně skoro do ničeho a neustále zvyšoval náskok (3:8, 5:13, 7:18). Teprve v závěru se válec značky VK zasekl, Přerov šesti body za sebou při skvělém servisu ex-Agelky Gogové zkorigoval na 13:18. A odvrátil hrozbu dalšího dílčího debaklu. Set číslo dva tedy vyzněl rovnocenněji, byť zásluhou rychlého finiše Čadova ansámblu ne o mnoho – 16:25.
Maximální koncentraci držely úřadující mistryně republiky rovněž v nástupu do třetího dílu, kdy opět perfektně zapodávala Nová. Domácí kouč Vlček si brzy vzal oddechový čas a nahlas se během něj rozčiloval, ovšem bez účinku. Startovací trhák na 0:6 rozpustil veškeré případné naděje outsidera na možné zdramatizování duelu, který děvčata okolo tahounky Horké bezpečně držela pod kontrolou. A to až do úplného konce, jenž nastal po pouhé hodině jednoznačného boje – 14:25 a 0:3.

Radim Vlček (hlavní trenér Volejbal Přerov): „Z našeho výkonu jsem zklamaný. Očekával jsem, že zopakujeme sympatickou hru z prvního vzájemného utkání v Prostějově nebo z některých jiných zápasů, které se nám proti favoritům vydařily. Místo toho jsme předvedli bídu, ustrašený volejbal bez odvahy i vůle. A výsledek je k nám ještě milosrdný, klidně to mohlo dopadnout hůř.“
Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Měli jsme usnadněnou úlohu tím, že soupeř nezvládal na přihrávce zpracovat náš servis. Kromě úplného začátku a jedné nevydařené pasáže ve druhém setu jsme hráli celé utkání dobře a soustředěně, příležitost mohly dostat holky, které nastupují méně. A svou šanci využily, obstály na výbornou. Jak s naším výkonem, tak s dosaženým výsledkem můžeme být spokojeni.“