VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(33)
Umístění ve středu tabulky.
(62)
Boj o bronz, případně stříbro.
(61)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

VK PROSTĚJOV VERSUS GORGONZOLA NOVARA: přijďte ve středu na mezinárodní TOP VOLEJBAL!

06.02.2018 | Jeden ze tří volejbalově nejhodnotnějších zážitků této sezóny hraných v hale Sportcentra DDM čeká pozítří prostějovské fanoušky. Ženy VK přivítají ve středu 7. února od 17.00 hodin italské družstvo Igor Gorgonzola Novara a vzhledem k tomu, že jde o střetnutí evropské Ligy mistryň coby elitní klubové soutěže světa, tak z hlediska kvality už nic lepšího neuvidíte.

Nadcházející souboj mezi úřadujícími šampiónkami České republiky a Itálie má tím pikantnější příchuť, že vlastně je odvetou za první vzájemný mač ve skupině B aktuálního ročníku Champions League, který předminulý čtvrtek na Apeninském poloostrově získal domácí favorit poměrem 3:1 (14, 15, -22, 16).
Jak výsledek napovídá, novarský celek dával tomu hanáckému ve třech setech ze čtyř co proto. „Soupeř má k dispozici hráčky hodně vysoké úrovně. Skoro celá základní sestava má přes metr devadesát, některé téměř ke dvěma metrům a k tomu nadstandardní silovou vybavenost doplněnou samozřejmě i výbornou technikou. Proto je vlastně normální, že nás většinu času tolik přehrávali,“ respektuje extratřídu Gorgonzoly hlavní trenér volejbalistek Prostějova Miroslav Čada.
Na nahrávce Katarzyna Skorupa (Polsko), na univerzálu Paola Egonu (Itálie), na smečích Celeste Plak (Nizozemsko) a Stephanie Enright (Portoriko), na blocích Lauren Gibbemeyer (USA) a Cristina Chirichella (Itálie), na liberu Stefania Sansonna (Itálie). Co jméno, to mezinárodní pojem a opora národního výběru své země. Navíc na lavičce další špičkové plejerky připravené okamžitě zaskočit. „Když se takhle složenému mančaftu daří, je těžko k zastavení. Mimořádně tvrdé útoky z ohromné výšky i složitě prostupné bloky jako věže máme doteď v živé paměti,“ přiznal Čada.
Přesto jeho svěřenkyně dokázaly gigantovi vzít sadu (stejně jako předtím Fenerbahce Istanbul a Imoco Conegliano).
„Bojovat s tak vynikajícím protivníkem vyrovnaně nebo ho dokonce předčít, to se může povést jen za určitých okolností, které se sešly v Itálii právě během toho třetího setu. Náš skvělý servis, v návaznosti na to jejich horší přihrávka i následně ne tolik ničivé zakončení, tím pádem naše lepší obrana a schopnost bodovat z protiútoků. To vše podmíněno vlastním dobrým příjmem. Jedině tímhle způsobem lze s podobně špičkovými týmy uspět alespoň dílčím způsobem, za ideální konstelace třeba i v rámci celého utkání,“ vyložil Čada.
Podobně vidí šanci zaskočit renomovaný kolos zkušená univerzálka vékáčka. „Po pravdě je Novara ve všech ohledech o kategorii výš než my, to si nemusíme nic nalhávat. Takový super tým nemůžeme opakovaně či pravidelně porážet, ale jednou z řady zápasů ho udolat možné určitě je. Potřebujeme, aby ony neměly tak úplně svůj den a my jsme naopak předvedly perfektní výkon. Potom lze dosáhnout čehokoliv, takový je sport,“ uvažovala Helena Horká.
Oba společně s koučem se shodli na jednom: „Dáme do toho maximum a uvidíme, co se bude v utkání na hřišti dít. Bez ohledu na konečný výsledek se však fandové mohou těšit na natolik hodnotný zážitek, jaký není v Prostějově příliš častý. Proto věříme v co nejpočetnější i pořádně hlasitou podporu našich příznivců z hlediště,“ zdůraznili Čada a Horká.
Scéna pro nablýskanou i zatraceně lákavou podívanou je nasvícená, zbývá jediné. Přijít tenhle exkluzivní sportovní kus na vlastní oči zkouknout!