VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
21.09.2018 16.00Olomouc - VK Prostějov
22.09.2018 13.00VK Prostějov - Slávia EU Bratislava
23.09.2018 12.00VK Prostějov - UTE Budapešť
27.09.2018 16.15VK Prostějov - Liberec
06.10.2018 17.00Ostrava - VK Prostějov
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů


Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(115)
Umístění ve středu tabulky.
(147)
Boj o bronz, případně stříbro.
(144)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Kolos z jihu Evropy potvrdil svou extratřídu. Hanačky makaly a dřely, nebylo jim to nic platné. Naposledy to zkusí v úterním Istanbulu

22.02.2018 | Jako legendární Don Quijote při boji s větrnými mlýny si musejí připadat volejbalistky VK Prostějov během svého působení v aktuálním ročníku Champions League. Dělají, co mohou, ale proti nedostižným protivníkům končí veškeré jejich statečné (možná až bláhové) snahy výsledkovými neúspěchy. Tak jako v dosud posledním 5. kole základní skupiny B, kdy si vylámaly herní zuby na jejím vynikajícím lídrovi z italského Conegliana.

České zástupkyně v elitním klubovém poháru Evropy přitom odváděly po většinu středečního střetnutí dobrý výkon. Jenže v úvodních dvou setech vždycky stačil krátkodobý výpadek k tomu, aby nabušený sok získal rozhodující náskok (7:7 – 8:12, respektive 7:7 – 7:13). Ve třetí sadě pak domácí tým držel vyrovnaný boj o něco déle, načež ale zcela odpadl (11:11 – 15:25). A mač nakonec vinou slabšího závěru vyzněl hůř, než ze strany vékáčka většinově byl. Tak či onak: prostějovské družstvo po třech opticky přijatelnějších porážkách 1:3 podlehlo už podruhé za sebou 0:3, v tabulce nemá ani bod a s jistotou obsadí právě až čtvrtý post.
„Asi se budu opakovat, ale proti tak fyzicky vybaveným – to znamená výškově i silově – a technicky vyspělým hráčkám je pro nás hrozně těžké se prosazovat. Třeba Helu Horkou si soupeř pozorně hlídal, pořád na ni stavěl enormně vysoké dvojbloky a překonat je bylo složité. Podobné to měla Laura Emonts, ani střeďačky se tolik neprosazovaly. Jediná, kdo dnes útokem pravidelně bodovala, byla Andrea Kossányiová. Po několika minulých zápasech, v nichž se jí moc nedařilo, zahrála tentokrát výborně. Na extrémně kvalitní Imoco však tohle nestačilo,“ rozebral kouč VK Miroslav Čada.
Speciální poklonu vysekl jedné hostující hvězdě. „My sice taky máme v osobě Katy Weiss nahrávačku mezinárodní úrovně, ale jak dokáže svůj mančaft dirigovat Joanna Wolosz, to se vidí jen málokdy. Vezměte si, že Conegliano mělo spíš podprůměrný příjem a ona přesto i ze špatných přihrávek dokázala často nahrát úplně fantasticky. Ve schopnosti připravit si útok po ubráněném míči a následně jej úspěšně zakončit byl mezi oběma družstvy výrazný rozdíl, stejně jako ve zmíněném blokování. Podobně špičkové i vyspělé kolektivy jako náš dnešní soupeř jsou prostě v daných ohledech mnohem dál než my,“ uznal Čada logický fakt.
Jde o přímou úměru srovnatelnou s rozložením sil v české extralize. Na její poměry má Prostějov k dispozici nadstandardní volejbalistky, a proto tuzemské soutěži v posledních deseti letech opakovaně dominuje. V Lize mistryň je naopak on v pozici outsidera vůči velkoklubům formátu Istanbulů, Novary, Conegliana, Kazaně a podobných kolosů s hráčkami světové top kategorie na všech postech. „My jsme hned po losování skupin věděli, do čeho půjdeme a že to bude strašlivě náročné, ale člověk přesto uvnitř doufá v nějakou dílčí senzaci. Potom však nastane tvrdá realita a zklamání z opakujících se porážek nelze úplně potlačit. Děláte co můžete, hrajete dobře – a stejně se maximálně dostanete na jeden získaný set v utkání,“ povzdechl si Čada.
Že se jeho tým (zase) ocitl zrovna v grupě smrti, s tím se dosud úplně nevyrovnal. „Pořád mě to štve. Máme dobrý mančaft a jsem přesvědčený, že v jakékoliv jiné skupině bychom získali minimálně nějaké body nebo vítězství. V áčku by dokonce bylo možné s dobrými výkony bojovat přímo o postup do play off. Bohužel jsme se ocitli ve společnosti tří celků, z nichž každý má potenciál na účast v závěrečném Final Four. A vůbec bych se nedivil, pokud jeden z našich soupeřů letošní Champions League ovládne. Jako velký paradox vnímám, že Fenerbahce Istanbul se svými obrovskými ambicemi a hvězdami nabitým kádrem plní ve skupině B roli až třetího vzadu a vyřazovací část si nejspíš vůbec nezahraje. Holt jsme na los měli smůlu asi největší za všechny ty roky v Lize mistryň,“ pokrčil zkušený trenér smutně rameny.
Právě na palubovce tureckého giganta uzavřou oddílové reprezentantky ČR svou pouť nejvyšším pohárem starého kontinentu 2017/18. V hale Burhan Felek Voleybol Salonu se hraje v úterý 27. února od 15.00 hodin českého času a byť situace hanácké družiny vypadá beznadějně, zbraně předem ani v nejmenším neskládá.
„Stále máme velkou motivaci nekončit své účinkování v Champions League s nulou na bodovém kontě. Uspět venku a zvlášť v Istanbulu bude samozřejmě moc těžké, ale pamatuju si, že jsme v hodně podobné situaci takhle jednou cestovali na hřiště Eczacibasi Istanbul a málem tam nečekaně vyhráli. Tenkrát se nám povedlo urvat aspoň bodík za těsnou porážku 2:3. Zkusíme se prát a uvidíme,“ odtušil Čada.
V extrémně našlapaném programu dá svým svěřenkyním po čtvrtečním Liberci + sobotní Ostravě na neděli volno. „Naštěstí cestování do hlavního města Turecka není příliš složité ani časově náročné, tudíž by holky nemělo přehnaně zatížit. V pondělí o půl sedmé vyrazíme autobusem do Vídně, odkud poletíme přímou linkou do Istanbulu. A ve středu podnikneme stejnou trasu zpátky domů. Důležité z mého pohledu je uzavřít Ligu mistryň důstojným způsobem a zkusit ještě jednou naposledy zaskočit jasného favorita. Podstatná je bojovná snaha, i když to nakonec třeba nevyjde,“ pravil Čada směrem k úterní konfrontaci se slavnými stars Natalia Pereira (Brazílie), Polina Rahimova (Ázerbájdžán), Eda Erdem Dündar (Turecko), Nootsara Tomkom (Thajsko) a spol.