Otázka pro fanoušky VK Prostějov: jste spokojeni s uplynulou sezónou 2017/18 v podání našich žen?

(42)
Ne, mohlo to být lepší.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Kvalitní výkon pod Ještědem znamenal přesvědčivé vítězství, náš tým zahrál velice dobře

10.03.2018 | Nejdelší tuzemský výjezd absolvovaly prostějovské volejbalistky v rámci 27. kola UNIQA extraligy žen ČR 2017/18. Cestovaly až na sever Čech do Liberce, kde v brzkém sobotním odpoledni nedaly žádnou větší šanci tamnímu ambicióznímu celku. Dukla na vysokooktanovou hru VK většinu času nestačila a zápas tak skončil jasně nula ku třem.

Dukla Liberec – VK Prostějov 0:3 (-18, -15, -19)

Rozhodčí: Velinov a Rychlík. Čas: 71 minut. Diváků: 300. Sestava Liberce: Veselá, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, Delabarre, libero Dostálová – Mikšíková, Vaňková, Gálíková. Trenéři: Libor Gálík a Josef Smolka. Sestava Prostějova: Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Weiss - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 1:1, 1:4, 2:6, 3:8, 5:8, 5:11, 7:12, 7:14, 10:15, 14:16, 14:18, 16:18, 17:19, 17:22, 18:25. Druhý set: 2:2, 4:4, 4:7, 5:12, 9:13, 9:15, 11:17, 13:17, 13:19, 14:21, 15:25. Třetí set: 4:0, 6:1, 8:2, 10:4, 10:11, 11:13, 12:16, 14:16, 17:17, 18:18, 18:23, 19:25.

Listopadové vzájemné utkání pod Ještědem odstartovaly Hanačky hrůzostrašně, čehož se tentokrát chtěly vyvarovat. A povedlo se jim to dokonale, když začátek zvládly naopak výborně. Od stavu 1:1 vzaly průběh pevně do svých rukou a kvalitní hrou bleskově utekly na 3:8. Velice dobře podávaly i přihrávaly, měly hodně úspěšnou obranu a standardně spolehlivý útok. Tím pádem náskok ještě zvýšily (7:14), než přišla odpověď soupeře. Domácí hráčky přitvrdily servisem, dostaly vékáčko do problémů s příjmem a karta se rázem úplně otočila (14:16). Najednou nic nebylo jednoznačné, leč hostující tým si slibně rozjetou sadu nenechal vzít. Místo toho se v koncovce od stavu 17:19 vrátil k předchozímu preciznímu výkonu, aby přesvědčivě triumfoval – 18:25.
Úvod druhé části se následně nesl ve vyrovnaném duchu, ovšem jen do skóre 4:4. Vzápětí prostějovský mančaft zavelel k novému náporu značné údernosti opět založenému na účinném snoubení všech skvěle fungujících činností (5:12). Jakmile se Dukla dostala pod větší tlak, těžko se prosazovala a inkasovala delší bodové šňůry. Po nich zpravidla přicházelo zlepšení, což byl i tenhle případ (9:13). Nicméně ženy VK působily vzdor občasným zaváháním celkově pohodovým dojmem a v nelehkém duelu na půdě nebezpečného protivníka měly viditelně navrch. Druhá polovina setu číslo dva to jednoznačně potvrdila – 15:25.
Tím větší překvapení nastalo zkraje třetího dějství. Severočešky katapultovaly svůj herní projev o dvě stě procent nahoru, Moravanky pro změnu dolů. A hlavně podání + defenziva v poli doplněné úspěšnými protiútoky zajistily Gálíkovu souboru drtivý nástup 8:2. Úroveň volejbalu národních šampiónek zde spadla opravdu pronikavě, naštěstí ne nadlouho. Při vedení Liberce 10:4 vystřihly působivou šňůru sedmi bodů za sebou na 10:11, čímž výpadek zažehnaly. V drcení navíc dál pokračovaly, tudíž vše směřovalo k hladkému závěru (12:16). Členky vojenského oddílu však ještě jednou zabojovaly vyrovnáním na 17:17. Šlo o jejich poslední vzepětí, neboť finiš zase opanovaly hanácké suverénky obnovením vysoké kvality – 19:25 a 0:3.