Bude to vyrovnaný boj, ale tým vékáčka těsně projde dál.
Bulharský soupeř se ukáže nad síly našich žen a vyřadí je.
(25)
Na odhady je příliš brzy, rozhodne hráčské složení obou družstev.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Maďarky v zajímavém přípravném duelu dvě sady vzdorovaly, pak už je holky smetly ke konečnému výsledku 5:0

29.03.2018 | Přesně uprostřed mezi koncem čtvrtfinálové a začátkem semifinálové série UNIQA extraligy absolvovaly volejbalistky VK Prostějov přátelské utkání. Na vlastním hřišti v hale Sportcentra DDM přivítaly ve středu dopoledne aktuálně čtvrtý nejlepší ženský celek maďarské soutěže UTE Budapešť a vyhrály proti němu všech pět hraných setů.

VK Prostějov – UTE Budapešť 5:0 (21, 20, 9, 13, tiebreak 10)

Rozhodčí: Zaoral. Čas: 89 minut. Diváků: 150. Sestava Prostějova: Weiss, Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová – Zatloukalová, Nová, Kozmík. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 3:3, 5:3, 7:6, 11:9, 12:12, 14:12, 17:14, 20:16, 22:17, 24:18, 25:21. Druhý set: 1:1, 4:1, 6:2, 6:5, 10:9, 12:9, 14:10, 14:12, 17:12, 18:15, 20:16, 20:18, 21:19, 24:19, 25:20. Třetí set: 2:0, 2:2, 6:2, 7:4, 9:4, 13:5, 17:6, 18:8, 24:8, 25:9. Čtvrtý set: 2:0, 6:1, 9:2, 11:3, 11:8, 12:9, 19:9, 19:11, 22:12, 25:13. Pátý set: 2:0, 2:2, 5:2, 7:5, 10:5, 13:8, 13:10, 15:10.

Úvod mače, který byl součástí tréninkových hodin vékáčka, působil velmi atraktivně a měl náboj mistrovské bitvy. Oba týmy do toho šly naplno, předváděly kvalitní volejbal. A neboť hostující družstvo dlouho odolávalo soustředěnému náporu favorita, bylo zahajovací dějství vyrovnané. Až v závěrečné pasáži se Hanačky odpoutaly na větší bodový rozdíl (24:18), načež proměnily teprve čtvrtý setbol – 25:21.
Druhá část se té první hodně podobala. Před poměrně bouřlivou kulisou nejvěrnějších fanoušků, jež byli na mezinárodní přátelák zvědaví, pokračoval víceméně rovnocenný boj. A byť měl domácí kolektiv neustále o něco navrch, soupeř dokázal průběžný náskok před koncovkou téměř smazat (17:12 – 21:19). Až úplný závěr ovládly ženy VK – 25:20.
Budapešťské vysokoškolačky se pak držely ještě zkraje třetího dílu (2:2, 7:4), načež zcela odpadly. Prostějovský mančaft totiž ještě vystupňoval svůj výkon a drtil hosty všemi činnostmi v čele s účinným servisem, proti němuž UTE odešla přihrávka. Rázem se tak zápas změnil v jednoznačnou partii dokonce s jednociferným debaklem – 25:9.
Podobný obrázek přinesla čtvrtá sada poté, co se oba soupeři dohodli na pokračování přípravného střetu. Účastnice evropské Champions League tlačily podáním, neměly větší problémy na příjmu, řádily v útoku a často vítězně blokovaly. Po dalším suverénním triumfu 25:13 se dění na palubovce trochu vyrovnalo až v závěrečném tiebreaku, přičemž již od konce třetího setu domácí soubor bojoval v prostřídané sestavě. I tak hrál stále dobře a neměl potíže dovést zajímavou konfrontaci k přesvědčivému vyústění – 15:10 a 5:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Najít smysluplného partnera pro přátelák není v současné době jednoduché. České kluby, které už vypadly z play off, momentálně netrénují, a semifinalisté nechtějí hrát proti sobě z taktických důvodů. Budapešť byla za dané situace ideálním soupeřem, s nímž mělo vzájemné utkání více než dva sety vysokou úroveň. Hosté vzdorovali našemu soustředěnému tlaku, hra byla oboustranně kvalitní. Až pak celek UTE odpadl tím, že si nebyl schopný přihrát. My jsme pokračovali v dobrém výkonu až do konce i po protočení sestavy, všechny holky mě potěšily stoprocentním přístupem bez většího množství zbytečných chyb. Pro nás šlo o plně vydařený zápas včetně hlasité podpory fandů, za kterou děkujeme.“