Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

V podobném utkání jako doma jsme KP hladce porazili i napodruhé venku

07.04.2018 | Prostějovské volejbalistky si cestu do titulových bitev UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 zatím nijak nekomplikují. Ve druhém utkání semifinálové série opět jasně přehrály Královo Pole, ačkoliv tentokrát nastoupily na brněnské palubovce a kromě soupeře tak musely překonávat i venkovní prostředí. Neměly s tím žádné větší potíže, tudíž při zápasovém vedení 2:0 mohou rozhodnout o svém postupu do finále už ve středu 11. dubna od 17.00 hodin doma.

Královo Pole Brno – VK Prostějov 0:3 (-14, -13, -19)

Stav série: 0:2. Rozhodčí: Gall a Pecháček. Čas: 66 minut. Diváků: 300. Sestava Brna: Zburová, Suchá, Podhrázká, Kopáčová, Pene, Vyklická, libero Chlumská – Pištěláková, Meidlová, Vaňková, Janečková, Šloufová. Trenéři: Marek Rojko a Tomáš Samsely. Sestava Prostějova: Weiss, Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:2, 3:2, 3:8, 4:9, 8:9, 9:10, 9:13, 10:18, 12:18, 12:22, 14:23, 14:25. Druhý set: 0:5, 2:7, 5:7, 5:9, 6:12, 8:12, 10:15, 12:15, 12:19, 13:25. Třetí set: 1:0, 1:2, 4:2, 4:7, 5:11, 8:11, 8:13, 10:14, 10:17, 13:17, 18:22, 18:24, 19:25.

V důležitém úvodu střetnutí trvalo jen chvíli, než hostující tým získal výraznou převahu. Zlomový byl stav 3:2, kdy přišla na servis Trnková a vydařenou pasáží s tlakem i bez chyb vékáčko otočilo šesti body za sebou na 3:8. Něco podobného však vzápětí předvedl také domácí celek. Při podání Pene dostal do problémů soupeřovu přihrávku a skóre rychle téměř srovnal (8:9). Nemalý význam pak mělo, že Hanačky na tuhle odpověď okamžitě reagovaly novým náporem. Brňanky dělaly mnohem víc nevynucených hrubek, na což doplatily propadem do opětovně větší ztráty (9:13, 10:18). Favoritky zde těžily z dominantního útoku, pomohly si též několika vítěznými bloky. A zahajovací dějství nabralo bleskový spád – 14:25.
Naděje Králova Pole spočívala jedině v tom, že přestane tolik kazit. Jenže hned v nástupu do druhé části prostějovské družstvo navázalo pokračováním skvělého výkonu a nasadilo k trháku 0:5. Podobně jako v prvním dílu zvládla jihomoravská děvčata dílčí měrou zkorigovat (5:7), načež se taktovky znovu pevně chopily herně vládnoucí ženy VK (6:12). Jejich panování však už nemělo takovou jednoznačnost, protivnice postupným zlepšováním svého projevu zadělaly na dramatičtější průběh (12:15). Nicméně tato chiméra se záhy rozplynula. Stačilo přitlačit podáním, zpřesnit mezihru a Čadovy svěřenkyně rázem zase drtily. Koncovka vyzněla absolutně suverénním způsobem – 13:25.
Poté ovšem přišel start třetí sady a v něm dosud nej úsek ze strany KP, Rojkova parta vedla 4:2. Aby tuhle mírnou výhodu okamžitě ztratila (4:7). Klíčovou úlohu přitom měl – stejně jako ve vzájemném duelu číslo jedna – účinný servis obhájkyň titulu v kombinaci se slabší přihrávkou loni bronzového mančaftu. Horké a spol. stačila po menších výpadcích vždy jen chvilka, než se znova jaly předvádět špičkový volejbal, na který Brno marně hledalo odpověď (5:11). Ani určité trable na příjmu papírově silnější ansámbl příliš nevykolejily, neboť jinými zbraněmi vrátil oživené protihráčky zpátky dolů (8:11 – 10:17). Leč úplný závěr mače přece jen přinesl nejrovnocennější boj, když domácí plejerky dotáhly na 13:17 a čtyřbodové manko následně držely až do stavu 18:22. Triumf hostí to ale neohrozilo – 19:25 a 0:3.

Marek Rojko (hlavní trenér Královo Pole Brno): „Rozdíl v kvalitě mezi oběma týmy je velký jak na podání a příjmu, tak i v útoku a na blocích. Dnes jsme přihrávali o něco lépe než minule, ale přesto nám hodně silný soupeř nedal kromě třetího setu žádnou šanci. Tlak prostějovské kvality je obrovský, my i tak budeme dál čekat na svou šanci.“
Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Dnešní zápas jsme odehráli stejně dobře, jako ten první v Prostějově. Brněnské hráčky sice byly o něco lepší na servisu než minule, ale celkově rozhodla naše vyšší kvalita ve všech činnostech. Jsem rád za další dobrý výkon našeho týmu a určitě budeme chtít stejně hladce zvládnout i třetí utkání série doma.“