Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Jsme ve finále, do třetice vítězství 3:0. Ale tentokrát nás tým KP dost potrápil a dokonce měl tři setboly

11.04.2018 | Prostějovské volejbalistky v celém semifinále UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 neztratily proti Brnu ani sadu, ovšem ve třetím utkání série nebylo po předchozí suverenitě VK ani vidu, ani slechu. Královo Pole svedlo v hale Sportcentra DDM velmi vyrovnanou bitvu a dostalo favorizované družstvo do nemalých problémů, viz tři jeho setboly (byť nevyužité). Přesto souboj nakonec dopadl zase 3:0, stejně jako celý zápasový střet. A premiantky dlouhodobé části soutěže tak hladce postoupily do finále, jež otevřou v sobotu 21. dubna na vlastní palubovce proti lepšímu z dvojice Olomouc versus Ostrava.

VK Prostějov – Královo Pole Brno 3:0 (26, 20, 19)

Konečný stav série: 3:0. Postupuje: Prostějov.
Rozhodčí: Krtička a Gall. Čas: 75 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Weiss, Emonts, Kozmík, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Brna: Meidlová, Podhrázká, Pištěláková, Janečková, Vyklická, Zburová, libero Chlumská – Kopáčová, Suchá, Šloufová. Trenéři: Marek Rojko a Tomáš Samsely.
Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:2, 4:3, 4:6, 7:9, 10:9, 11:10, 11:14, 12:17, 13:18, 16:18, 17:20, 20:20, 20:22, 22:24, 25:24, 25:26, 28:26. Druhý set: 1:0, 1:4, 2:6, 5:7, 6:9, 12:9, 13:11, 15:11, 15:13, 18:13, 19:14, 19:17, 21:17, 23:18, 23:20, 25:20. Třetí set: 3:3, 10:3, 11:5, 16:5, 16:8, 18:8, 21:9, 21:14, 22:18, 23:19, 25:19.

Začátek střetnutí se tentokrát vůbec nenesl v režii favorita, právě naopak. Hostující hráčky výborně podávaly, rozhodily domácí přihrávku a s pomocí mnoha vítězných bloků držely většinu úvodní sady vedení. Po obratu zpřesněného vékáčka ze 7:9 na 10:9 to vypadalo, že mač přece jen dostane očekávaný směr. Vzápětí však viditelně jistější Jihomoravanky využily několika dalších chyb na druhé straně sítě k novému otočení skóre (11:14), načež utekly dokonce na 12:17. Nepříjemný náskok dokázaly Hanačky celkovým zkvalitněním výkonu rychle zlikvidovat (16:18, 20:20), ale pak si znovu vybraly slabší chvilky. A dobře hrající výběr KP se propracoval ke třem setbolům! Čadovy svěřenkyně ovšem v kritických momentech zabraly a veškeré hrozby odvrátily dvěma tříbodovými šňůrami. První ještě nerozhodla (22:24 – 25:24), ta druhá při účinném servisu střídající Nové již ano – 28:26.
Dramaticky zachráněná koncovka měla úřadující mistryně republiky logicky nakopnout do druhé části, jenže místo toho pokračoval v náporu Rojkův tým. Jeho členky neměly až na výjimky potíže s příjmem, tím pádem mohly úspěšně rozvíjet útočné akce, navíc se jim dařilo v obraně. Naproti tomu mančaft okolo kapitánky Weiss evidentně nebyl ve své kůži a místy se dostával do překvapivě velké nepohody (2:6). Nahoru poslala papírově silnější celek povedená pasáž, kdy německá nahrávačka skvěle zapodávala, její parťačky zpevnily defenzivu a šesti body za sebou uštědřily citelný úder (6:9 – 12:9). Zde brněnské ženy opustil herní lauf, který Horká a spol. naopak získaly. Zanedlouho vedly ještě výrazněji (18:13), ale nešlo o rozhodující náskok, neboť bojovně naladěné Královo Pole kontrovalo na 19:17. Tentokrát však závěr nic rizikového pro kardiaky nepřinesl, plejerky VK jej měly pod kontrolou – 25:20.
Definitivně zlomit duel ve svůj prospěch zvládly Prostějovanky po chvíli vyrovnaném startu třetího dílu. To přišla na servis výše zmíněná zkušená univerzálka, celý kolektiv vytáhl z arzenálu špičkový volejbal a sedmibodová série posunula stav z 3:3 na 10:3. Tady už soupeřky pod intenzivnějším tlakem častěji chybovaly, zatímco hanácká parta excelovala (21:9). Nicméně Brno nepřestalo makat a z obřího manka ještě obhájkyně titulu pořádně potrápilo zejména důrazným podáním (22:18)! Až poté se mač dočkal předpokládaného rozuzlení – 25:19 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „První dva zápasy série byly hodně jednoznačné a my jsme asi podvědomě nezvládli se na ten dnešní plně koncentrovat, chybělo stoprocentní nasazení od samotného začátku. Toho Brno hlavně v úvodní sadě využilo a trestalo naši nedůslednost, jeho výkon byl po minulých vysokých prohrách velice sympatický. Přesto se nakonec projevily naše vyšší kvality, především v útoku. I přes problémy jsme zvítězili poměrem tři nula a diváci si aspoň užili nejzajímavější souboj celého našeho semifinále.“
Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „Soupeřky se oproti předchozím vzájemným zápasům zlepšily, my naopak zhoršily. Proto byl průběh mnohem vyrovnanější. Rozhodlo, že jsme v závěru otočily úvodní set. Máme radost z dalšího vítězství 3:0 i jasného postupu do finále, ale výkon musíme pro příště zlepšit.“
Marek Rojko (hlavní trenér Královo Pole Brno): „Jsem rád, že aspoň dnešní semifinálové utkání mělo oboustrannou úroveň a aspoň v některých pasážích bylo vyrovnané. Opět jsme vyměnili sestavu a vsadili na hráčky, které nedělají tolik chyb. Což se vyplatilo, v prvním setu jsme určitě měli šance na jeho zisk. Ale nepodařilo se a celkově soupeř i dnes potvrdil svou velkou převahu na síti. K zaslouženému postupu do finále mu gratulujeme.“
Ivana Zburová (kapitánka Královo Pole Brno): „Dnes jsme určitě podaly nejlepší výkon z celé série a držely s domácími krok. Škoda koncovky první sady, kde se nepodařilo proměnit žádný ze tří setbolů. I přes další porážku 0:3 však byla naše hra tentokrát docela dobrá.“