VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(33)
Umístění ve středu tabulky.
(58)
Boj o bronz, případně stříbro.
(60)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Poslední krok za jubilejním zlatem byl velenáročný. Ženy vékáčka měly fůru práce s odbojnými rivalkami, nicméně jejich statečný vzdor zlomily

30.04.2018 | S finálovým vedením 1:0 na zápasy vstupovaly volejbalistky VK Prostějov do sedmnáctého týdne tohoto kalendářního roku. Nakonec se ukázalo, že byl v UNIQA extralize žen ČR 2017/18 tím dle očekávání posledním, neboť obhájkyně mistrovského titulu vyhrály i další dvě střetnutí nad UP Olomouc a tím celou sérii 3:0. Nejednalo se však o žádnou pohodovou ani spanilou jízdu, ba právě naopak. Na tomto místě rekapitulujeme, jak favoritky ke zlatému grálu během závěrečné strhující řežby přece jen dokráčely.

„Nic nevzdáváme, sérii ještě zkusíme vrátit do Prostějova.“ Tak zněla středečním večerem odvážná slova olomouckého trenéra Jiřího Teplého. A jeho touha se v sobotu 28. dubna málem senzačně naplnila. Favorizovaná ekipa totiž od samotného úvodu třetího duelu finále kupila jednu hrubku na druhou, většina navíc byla nevynucených. Mnohem jistější rivalky tak trpělivě střádaly bodíky a zcela po zásluze opanovaly zahajovací dějství 17:25. Ve druhé části se sice ženy VK zvedly poměrem 25:18, leč vzápětí se situace opakovala. Další kvanta domácích minel = 18:25 ve třetím dílu.
„Do zápasu jsme vstoupili velice špatně a chybovali tak moc, že znovu výborně bránícímu soupeři stačilo těchto našich častých zaváhání jen využívat. Slabý jsme měli především servis se spoustou zkažených a malou argesivitou, nezvykle často pak holky kazily i v útoku. Zakončení nám létalo všude možně, pouze málokdy však do hřiště na zem. Herně jsme se v těch dvou ztracených setech velmi trápili, ovšem pořád jsem věděl, že dál máme vše ve vlastních rukách. A nepochyboval jsem, že to mančaft zase zvládne,“ vracel se kouč vékáčka Miroslav Čada k problematickým okamžikům, rozhodně nejtemnějším v celé finálové sérii.
Ani tato průběžná mizérie Prostějovanky nepoložila. Místo dílčího výsledkového krachu opětovně zvýšily svůj volejbalový level na hranici toho, co opravdu umí. A takové kvalitě sokyně UP nezvládaly čelit. V jednostranné čtvrté sadě se zrodil debakl 25:13 a zprvu nervózní tiebreak hostitelky mistrně otočily z 3:5 na 15:10. Na světě tudíž byl jak rezultát 3:2 (-17, 18, -18, 13, 10), tak další korunovace staronových šampiónek České republiky. Rekordní desátá v řadě!
„Projevila se síla našich opor herní i mentální.
Třeba Hele Horké to dnes dlouho nešlo, právě ona na smeči dost chybovala. Ale přesto se s tím dokázala vypořádat, od čtvrtého setu zabrala a nakonec se znovu stala nejvíc bodující hráčkou střetnutí. Výborně si vedly Laura Emonts s Katy Weiss i Julčou Kovářovou, tentokrát se mnohem víc prosadily obě střeďačky Nina Herelová a Verča Trnková. Celkově je pravda, že jsme během finále nebyli v optimální formě, hlavně úvody zápasů nám nevycházely. Ale v kritických chvílích se vždycky projevily jak zkušenosti našich ostřílených tahounek, tak herní i psychická síla tohoto výborného mančaftu. Tím jsme Olomouc opakovaně zlomili. A uspěli v konfrontaci našeho útoku se soupeřovou obranou,“ povídal Čada se zlatou medailí na krku a blaženým výrazem ve tváři.
Jeho protějšek z hanácké metropole musel naopak už potřetí za sebou skousávat finálovou porážku od největšího a navíc regionálního konkurenta. Úpéčko tedy zopakovalo stříbro z let 2016 i 2017. „První čtyři sady probíhaly jako na houpačce. Komu se zrovna dařilo víc na servisu, ten hodně bodoval a měl navrch. Pro nás bylo kvalitní podání podmínkou úspěchu, neboť Prostějov má velice silný mančaft se špičkovou nahrávačkou a pokud si dobře přihraje, brání se jeho následné útoky hrozně špatně. Což se projevilo od čtvrtého setu až do konce střetnutí. Chyběla nám tam rovněž větší poctivost v obraně a asi i síly, které holkám postupně docházely. Navzdory porážce jak dnes, tak v celém finále chci ale tým pochválit za skvělé výkony, favoritovi jsme díky nim byli hodně důstojným protivníkem. Hráčky dělaly maximum, zaslouží poděkování. Celkově považuji uplynulou sezónu za úspěšnou, byť jsme dosáhli na samá stříbra. Druhé místo máme z MEVZY, z extraligy i z Českého poháru, k prvenství vždy chyběl poslední krůček. Věřím, že v příštím ročníku ho uděláme a konečně vystoupáme až na vrchol,“ shrnul Jiří Teplý.