VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
13.09.2019 ?? - VK Prostějov
14.09.2019 ?? - VK Prostějov
15.09.2019 ?? - VK Prostějov
20.09.2019 ?? - VK Prostějov
21.09.2019 ?? - VK Prostějov
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
1Olomouc000000:00:00
2Olymp000000:00:00
3Královo Pole000000:00:00
4Přerov000000:00:00
5Prostějov000000:00:00
6Liberec000000:00:00
7VK Brno000000:00:00
8Frýdek - Místek000000:00:00
9Šternberk000000:00:00
10Ostrava000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Veronika Bezhandolska: Z mého pohledu to byla krásná a úspěšná sezóna, chyběla jen lepší tečka

18.05.2019 | V předchozích letech spoléhal prostějovský volejbalový klub na mnoho zahraničních hvězd, zatímco během uplynulého ročníku byla jedinou klasickou cizinkou v hráčském kádru žen VK Veronika Bezhandolska (na snímku vpravo). Šestadvacetiletá blokařka z Bulharska, která se okamžitě zařadila mezi nejčastěji bodující plejerky hanáckého družstva i celé UNIQA extraligy ČR. Zatímco na hřišti často řádila, v soukromí je spíš tichá a ostýchavá, takže vydolovat z ní alespoň několik odpovědí ke zhodnocení celé sezóny 2018/19 dalo práci.

Jak vnímáš konečnou druhou pozici v nejvyšší české soutěži?
„Když vezmu naši výkonnost a porovnám ji se všemi soupeři ve zdejší lize, tak je stříbro určitě úspěch. Po příchodu do Prostějova jsem nějakou dobu poznávala úroveň místní soutěže, rozložení sil, kdo na co má. A postupně mi bylo jasné, že Olomouc je právem považovaná za největšího favorita, zatímco v našich možnostech určitě je boj o některou z medailí. Nakonec jsme vybojovaly druhé místo jak v národním poháru, tak v extralize, což je při tak kvalitní konkurenci velice dobré. Jen škoda toho úplného závěru.“
Máš na mysli finálovou sérii proti UP?
„Ano, finále nám po pravdě moc nevyšlo. Osobně jsem věřila, že Olomouc dokážeme mnohem víc potrápit, vyhrajeme některý zápas a tím celou sérii zdramatizujeme. Kdyby se nám podařilo favoritky jednou porazit, mohly znejistět a kdo ví, co by se pak dělo. Jenže k ničemu takovému nedošlo, aspoň trochu víc vzdorovat jsme dokázaly jedině ve druhém utkání doma. Jinak jsme byly viditelně horší, což mě trochu zklamalo. Připadalo mi, že nám po předchozím náročném průběhu play off došly síly – fyzické i psychické.“
Proniknout do titulových bitev bylo hodně těžké, že?
„To tedy bylo. Už Přerov ve čtvrtfinále nám dal pořádně zabrat, když jsme se musely obejít bez zraněných Terky Slavíkové a potom i Hely Horké. Naštěstí jsme se přes problémy semknuly jako tým, společně zabraly. A postup s trochou štěstí vydřely. Ještě tvrdší pak bylo semifinále, protože na Liberec se nám během roku opakovaně nedařilo zahrát, navíc nás pokaždé porazil v tiebreaku. Což se dvakrát stalo právě i ve vzájemném play off, zvlášť domácí prohra za stavu 2:1 na zápasy byla hrozně nepříjemná. V rozhodujícím okamžiku jsme však ukázaly, jaký tvoříme mančaft. Způsob, kterým jsme otočily rozhodující páté střetnutí venku a postoupily do finále, beru za nejlepší moment celé krásné sezóny, opravdový vrchol.“
Uspokojilo tě roční působení na Hané i z osobního hlediska?
„Mně se v Prostějově moc líbilo skutečně po všech stránkách. Sice jsme měly ve hře často výpadky a naše výkony se dost pohybovaly nahoru a dolů, což se týkalo i mé vlastní hry, ale tohle prostě k volejbalu patří. Důležité bylo, že jsme stále držely všechny pospolu, uměly si vzájemně pomoct, podpořit se. Takové výborné vztahy v kolektivu rozhodně nejsou samozřejmostí, my jsme se však o ně mohly opřít. A taky proto dopadl letošní ročník úspěšně.“

Na finále s Olomoucí měla Verča maminku

Veronika Bezhandolska měla během finálové série UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 proti Olomouci rodinnou podporu. Z rodného Bulharska za ní dorazila její matka.
„Rodina pro mě mnoho znamená, právě maminka hrozně moc podporovala celou moji sportovní kariéru. A nejen proto jsem ji tady chtěla na finále mít. Toužila jsem se s ní podělit o největší úspěch svého dosavadního života,“ prozradila Veronika.
Mrzelo ji jediné: že tým VK všechny tři finálové duely prohrál, navíc převážně hladce. A stříbrný úspěch tak poněkud přebilo zklamání z příliš jednoznačného podlehnutí v sérii o zlato.
„Mamka ale pochopila, jak velkým favoritem olomoucké družstvo bylo a že nám po velmi náročném semifinále i předtím čtvrtfinále nezbylo tolik sil. Teď už se těším, jak společně vyrazíme domů,“ usmívala se Bezhandolska končící své roční angažmá v Prostějově.
„Ráda bych moc poděkovala všem spoluhráčkám za to, jak bezvadně mě vzaly mezi sebe a že mě vůbec nebraly jako cizinku. Byly jsme opravdové parťačky, super kolektiv. A zahrály jsme si fakt dobrý volejbal. Díky za to,“ rozloučila se Verča.