VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Pískové hřiště na náměstí bylo slavnostně otevřeno. Start nového projektu města Prostějova ozdobila exhibice beachvolejbalových olympioniků Kubaly a Beneše

19.05.2019 | V zimě tu máme veřejné kluziště a na něm Hanácké curling, teď vznikla i letní obdoba v podobě nového sportovního projektu pro lidi. Nese výstižný název Hanácké beach 2019 a může probíhat díky tomu, že statutární město Prostějov nechalo na Masarykově náměstí v prostoru před muzeem vybudovat pískové hřiště. Zahrát si na něm může kdokoliv.

Slavnostní otevření krásného kurtu s jemným bílým pískem přitom obstaraly skutečně velké osobnosti. V pátečním odpoledni nejprve promluvil prostějovský primátor František Jura, následně projekt přihlížejícím divákům stručně představila jeho duchovní matka a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Přítomen byl i další náměstek úzce zapojený do celé akce Jan Krchňavý.
Společně s moderátorem Janem Zatloukalem, jinak městským zastupitelem a ředitelem Sportcentra DDM, pak přivítali vzácné hosty, kteří obnovenou premiéru beach dvorce v centru našeho okresního města po mnoha letech ozdobili atraktivní zápasovou exhibicí. Své umění předvedli známí plážoví volejbalisté, bývalí reprezentanti České republiky a účastníci letních olympijských her 2012 v Londýně Přemysl Kubala + Petr Beneš!
Několikanásobní mistři ČR, jež i několik let po čtyřicítce stále zdatně prohánějí mnohem mladší konkurenci, nastoupili proti dvojici Radovan Makovský - Vít Beneš, tedy členům současné tuzemské špičky.
Pikantní bylo, že proti sobě přátelsky vyrukovali otec a syn. Ještě podstatnějším faktem se však stalo, že přihlížející mohli sledovat výborný mužský beachvolejbal nejvyšší národní kvality.
Výrazně ostřílenější pár se viditelně pomaleji dostával do tempa, častěji chyboval. A byť počáteční ztrátu více bodů postupně dotáhl na nejtěsnější rozdíl, nakonec úvodní set ztratil 16:21. Do druhého už „staří bardi“ vstoupili podstatně lépe a sami šli do vedení, které celou sadu číslo dva udržovali až do výsledného skóre 21:18. Vítěze tak musel určit rozhodující tiebreak, v němž se stav nejprve dramaticky přeléval ze strany na stranu. Načež matadoři Kubala s Benešem starším v závěru prokázali své bohaté zkušenosti úspěšným finišem na 15:12.
„Byla to perfektní exhibice. Už aktivně nehráváme tolik jako dřív, pohybu máme kvůli pracovním povinnostem méně a každá podobná příležitost je pro nás hodně vítaná. Zvlášť pokud jde o natolik slavnostní záležitost s otevřením nového kurtu přímo na krásném náměstí Prostějova. Když je o nás ještě zájem a jsme pro lidi lákaví, tak to samozřejmě potěší,“ řekl s úsměvem Přemysl Kubala.

Jeho dlouholetý parťák Petr Beneš si pochvaloval hezké počasí, jež přitom organizátory v předchozích dvou dnech notně potrápilo. Slavnostní otevření včetně exhibičního duelu volejbalistek VK Prostějov mělo totiž původně proběhnout už ve středu 15. května, leč zrušil jej vytrvalý déšť. Pro přetrvávající chlad pořadatelé odvolali také čtvrteční ukázkový trénink juniorek vékáčka, teprve pátek 17. 5. přinesl počasnický zlom k lepšímu. Konečně po dlouhé době vysvitlo sluníčko, oteplilo se a pískový dvorec přímo v centru začal naplno fungovat.
Zasportovat ZDARMA si na něm může každý, kdo si dopředu zarezervuje svůj hrací čas na telefonních číslech 582 345 463 nebo 607 798 018. „Hřiště bude v provozu ještě tři týdny až do neděle 9. června. Dopoledne ve všední dny od 9.00 do 13.00 hodin bude sloužit školám, odpoledne až do 20.00 hodin a o víkendech celé dny je k dispozici široké veřejnosti,“ zopakovala Milada Sokolová.