VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Naše volejbalistky absolvovaly zkrácený týden číslo 1. Zatím nebyly kompletní, dál se shání blokařka. Na zkoušku přišel nový asistent trenéra

05.08.2019 | Spíš pozvolna a plynule vklouzly volejbalistky VK Prostějov do společné přípravy na novou sezónu 2019/20. Odstartovaly ji ve středu 31. července odpoledne a první tréninkový týden tak byl zkrácený, což hráčkám umožnilo pomalu nabrat potřebné tempo, které se nyní bude zvyšovat.

„Teď ze začátku střídáme kondiční cvičení, posilování, výběhy do terénu i volejbalové tréninky se zaměřením na individuální prvky. Přípravné období je tentokrát velice krátké, není času nazbyt a intenzita musí jít postupně nahoru. V úvodu jsme holkám dali prostor, aby se po letní přestávce do toho mohly dostat. Dál však budeme makat na plné obrátky,“ řekl hlavní kouč prostějovských žen Lubomír Petráš.
Přece jen má nového asistenta, kterým se stal Lukáš Sťahuliak – zatím na zkoušku.
„Lukáš je dlouholetý hráč slovenské extraligy, jenž po minulém ročníku ukončil vrcholovou aktivní kariéru a chce plynule přejít na trenérskou dráhu. Dáváme mu šanci u nás a uvidíme, jak se vzájemná spolupráce osvědčí,“ informoval sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Jak známo, palubovka v hale Sportcentra DDM prochází až do konce srpna rekonstrukcí, tím pádem Hanačky nabírají formu střídavě v Národním sportovním centru Prostějov a v Letní hale včetně tamní kvalitně vybavené posilovny. „Fyzický základ je nezbytný, děvčata potřebují mít pro volejbal dostatečně zpevněné celé tělo. Proto kondiční součást přípravy nijak neosekáváme, byť do úvodního ligového zápasu momentálně zbývá pouze necelých osm týdnů,“ upozornil Petráš.
Tři vstupní dny absolvovaly z jeho svěřenkyň nahrávačky Michaela Zatloukalová a Klára Dvořáčková, blokařky Nikola Stümpelová a Veronika Boudová, smečařky Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková, univerzálka Gabriela Kopáčová a libero Tereza Slavíková. Chyběly smečařky Lucie Nová (volno po Světové letní univerziádě), Karolína Fričová (s reprezentací Slovenska) i Lenka Knorová (nemoc).
„Terka Slavíková měla ještě odpočívat a stejně jako Lucka Nová se připojit k týmu až v pondělí 5. srpna. Ale nedalo jí to, na základě svého rozhodnutí naskočila hned od prvního dne. Navíc je vidět, že na sobě přes léto fyzicky zapracovala a dost zhubla, což je oproti závěru minulé sezóny pozitivní posun,“ všiml si Čada.
Loňskou juniorku Českých Budějovic Lenku Knorovou prý onemocnění skolilo natolik, že musela do nemocnice a tam se lékaři snaží přijít na to, co přesně ji trápí. „Snad bude co nejdřív v pořádku,“ prohodil sportovní ředitel, jenž stále shání minimálně jednu blokařku. „Do přípravy naskočila naše klubová odchovankyně Verča Boudová, která uplynulý rok strávila v Americe. Uvidíme, nakolik se v mančaftu chytí. Ovšem každopádně potřebujeme ještě dobrou střeďačku, na jejímž příchodu intenzivně děláme,“ připojil Čada.