VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Příprava ženského týmu Prostějova zdárně pokračuje. Novou blokařkou je Hana Kotounová, novou masérkou Ivana Kratochvílová

12.08.2019 | Týden číslo dva ve společné přípravě volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu 2019/20 byl prvním kompletním, od pondělí 5. do pátku 9. srpna obsahoval před volným víkendem dohromady osm tréninkových jednotek.

Hanačky nadále makaly střídavě v Národním sportovním centru a v Letní hale včetně tamní posilovny, také ještě vyběhly ven do biokoridoru Hloučela. K týmu se přitom připojila smečařka Lucie Nová, jež měla v necelém úvodním týdnu volno po Světové letní univerziádě.
„Všechno zatím běží dobře, podle plánu. Postupně zvyšujeme zátěž, věnujeme se nabírání kondice i herním věcem, ale zatím bez skákání. Do plných tréninků volejbalu se smečováním z výskoku i blokováním půjdeme až teď od třetího týdne.
Důležité je, že jsou všechny holky zdravé. Tak ať to vydrží,“ řekl hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Obměněný hráčský kolektiv se postupně sžívá navzájem mezi sebou a zvyká si rovněž na nového trenérského asistenta. „Pro mě je to po jarním ukončení aktivní kariéry ve slovenské extralize mužů první angažmá v téhle roli. Pomalu se do toho dostávám a rozkoukávám, snad budu pro mančaft přínosem. Každopádně prostějovskému klubu děkuju za šanci,“ pověděl Lukáš Sťahuliak.
Během uplynulých dní se v družstvu úřadujících vicemistryň republiky objevily též dvě úplně nové tváře. Jednou z nich je blokařka, kterou oddílové vedení stále hledalo. A nyní je ve VK na zkoušce ostřílená matadorka Hana Kotounová, jež v minulosti hrávala českou extraligu za KP Brno i za Přerov.
„Hanka se šestkovému volejbalu na vrcholové úrovni už několik let nevěnovala, ale pořád se udržovala fyzicky a hrávala beachové turnaje. Má spoustu zkušeností, momentálně naskočila do naší přípravy. Uvidíme, jak bude zátěž zvládat a jestli s ní budeme moci počítat pro celý soutěžní ročník,“ odtušil kormidelník Petráš.
Povedlo se doplnit i realizační tým, a to o novou masérku Ivanu Kratochvílovou.
„Iva je odchovankyní našeho klubu, prošla tu všemi mládežnickými výběry. Po přechodu z juniorek mezi ženy nastupovala v posledních letech za druholigové TJ OP Prostějov. A protože se masérství věnuje, kývla na vzájemnou spolupráci. S většinou holek se už dlouho zná, což je určitě výhoda,“ prozradil Luboš Petráš.
Snímky ze čtvrtečního herního tréninku v Národním sportovním centru Prostějov si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.