VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Karolína Fričová se dostala do konečné nominace Slovenska na nadcházející evropský šampionát

14.08.2019 | Ústup z medailových pozic na nižší příčky UNIQA extraligy ČR čeká téměř jistě prostějovské volejbalistky. Přesto bude mít VK svou zástupkyni na blížícím se Mistrovství Evropy žen 2019, neboť do konečné nominace národního výběru Slovenska byla zařazena i letní posila našeho klubu Karolína Fričová!

Mladá smečařka sice má pouze devatenáct let, i tak ale dokázala přesvědčit reprezentačního trenéra SR Marca Fenoglia o svých schopnostech natolik, že se ocitla na čtrnáctičlenném seznamu našich východních sousedů pro nadcházející šampionát starého kontinentu.
Karolíně pomohl jak její ohromný talent (má za sebou již čtyři sezóny v nejvyšší slovenské soutěži dospělých), tak neustálé zlepšování. A velice dobře si vedla rovněž v těch přípravných zápasech, kde jí italský kouč dal příležitost se ukázat.
Nejprve absolvovala svůj debut v ženské repre při druhém přáteláku s Chorvatskem (1:3), coby střídající stihla zaznamenat pět bodů. Hned druhý den proti stejnému soupeři znovu naskakovala z lavičky s dvoubodovým příspěvkem (výsledek zase 1:3).
Naplno to pak nová akvizice vékáčka rozbalila o týden později ve druhém přátelském duelu s Maďarskem. Mladá sestava Slovenek sice podlehla 2:3, leč Fričová doslova řádila a díky osmnácti dosaženým bodům se stala nejvíce skórující členkou domácího družstva.

„V úvodních dvou setech jsme udělaly minimum chyb, ale potom polevily v koncentraci a nechávaly jim body jen tak. Hrály jsme v netradiční sestavě, kterou jsme si poprvé vyzkoušely až na dnešním dopoledním tréninku. Myslím však, že to nebylo z naší strany špatné a má to budoucnost,“ říkala Karolína po svém kvalitním výkonu.
Teď už se společně s týmovými parťačkami (v nominaci SR mimochodem jsou dvě blokařské ex-Agelky Veronika Hrončeková + Nina Herelová) chystají přímo na ME, jež proběhne od 23. srpna do 8. září. A základní skupinu D hostí právě Slovensko, konkrétně metropole Bratislava, odkud prostějovská hráčka pochází.
„Že jsem v nominaci na Evropu je super! Na druhou stranu mě trochu mrzelo, že to trenér oznámil už před utkáním proti Maďarkám, což bylo dost emotivní. Mně nominace samozřejmě potěšila, ale zároveň mi je líto holek, které se mistrovství nemůžou zúčastnit. Já do toho dám určitě všechno, abych dokázala, že jsem si místo v mančaftu vybojovala zaslouženě,“ pověděla natěšená Fričová (na připojené fotografické mozaice s číslem 15).