VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Novinky od soupeřů: trenérská změna u mistryň z Olomouce, Teplého kvůli zdraví vystřídali Zapletal + Miček

30.08.2019 | Měsíc před startem UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 došlo k nečekanému střídání stráží na trenérském postu u volejbalistek UP Olomouc.

Dlouholetý kouč Jiří Teplý musel ze zdravotních důvodů přerušit svou činnost a družstvo úřadujících mistryň republiky převzal místo něho Petr Zapletal, bývalý reprezentační nahrávač ČR.
„Obhajoba titulu a vybojovaných pozic na domácí i mezinárodní scéně je natolik zodpovědnou a náročnou výzvou, která se bohužel neslučuje s mým aktuálním zdravotním stavem. Proto předávám postupně budovaný kolektiv do rukou nového realizačního týmu, jemuž plně důvěřuji a rád s ním budu dle svých možností maximálně spolupracovat,“ řekl Teplý.
Asistenta bude novému lodivodovi Zapletalovi dělat exprostějovský Lukáš Miček, který měl původně zastávat stejnou pozici v TJ Sokol Šternberk, ale vzhledem k situaci rozhodlo klubové vedení o jeho přesunu k olomouckému mančaftu.

Co se děje v Ostravě, Frýdku-Místku a Šternberku?

Ze dvou severomoravských klubů hrajících českou ženskou extraligu nepřicházely až dosud téměř žádné zprávy ohledně letních přesunů v hráčských kádrech. Což se nyní změnilo.
Oddíl TJ Ostrava oznámil, že v jeho řadách nebudou pokračovat nahrávačka Simona Lukáčová (Slovensko), blokařka Klára Sedláčková ani smečařky Vilte Makauskaite (Litva) s Magdalénou Zedníkovou. Naopak se na smeč vrátila po mateřské dovolené Helena Kojdová a na univerzál byla angažována Aleksandra Wanczyk z MKS Kalisz (Polsko).
Také Sokol Frýdek-Místek ohlásil několik ztrát na své soupisce. Rodičovské povinnosti si budou plnit smečařka Daniela Pavelková i blokařka Agnieszka Mitrega, delší dobu mimo hru zůstane kvůli zraněnému kolenu nahrávačka Iva Šípová. Právě na tento post klub počítá s Markétou Uhrovou (návrat po mateřské), po roce tým znovu doplnila též střeďačka Michaela Jurčíková. A testováním prochází několik dalších plejerek.
Sokol Šternberk potvrdil, že hlavním trenérem zůstává Jan Drešl
, který už dokončoval minulou sezónu místo Vladimíra Sirvoně. Áčko TJ pak nemůže dál počítat s nahrávačkou Eliškou Ticháčkovou definitivně ukončivší aktivní kariéru, zatímco do družstva byly zařazeny vlastní mladé odchovankyně Denisa Dosoudilová (nahrávka) + Eliška Kořínková (blok).