Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

V derby vybuchla výsledková bomba: domácí bojovnice nekompromisně smetly obhájkyně titulu!!

28.09.2019 | Tak tohle čekal asi jen jasnovidec. Úřadující šampiónky ČR a největší favoritky UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 z Olomouce klopýtly hned ve 2. kole soutěže, když si vylámaly zuby na parádním výkonu Prostějova. Ten na své palubovce přesvědčivě ovládl prestižní derby Hané a šokujícím výsledkem se vyhoupl do čela průběžné tabulky!

VK Prostějov – UP Olomouc 3:0 (20, 19, 14)

Rozhodčí: Kovář a Spáčil. Čas: 73 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Nová 12, Kozmík 4, Kopáčová 16, Fričová 11, Stümpelová 9, Zatloukalová 2, libero Slavíková – Weidenthalerová 1. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak. Sestava Olomouce: Kazachenka 3, Trnková 9, Orvošová 11, Michalíková 8, Bezhandolska 1, Kubínová 1, libero Stavinohová – Ambrožová, Dudová, Strušková 2, Kulová. Trenéři: Petr Zapletal a Lukáš Miček.
Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:4, 2:6, 3:10, 5:10, 6:13, 11:13, 14:14, 15:17, 18:17, 19:19, 23:19, 25:20. Druhý set: 4:0, 4:2, 5:4, 8:4, 8:6, 11:7, 11:9, 13:9, 14:12, 16:12, 16:14, 17:15, 20:15, 20:19, 25:19. Třetí set: 1:1, 3:1, 4:4, 8:4, 10:5, 13:6, 14:7, 14:10, 15:11, 21:11, 21:13, 22:14, 25:14.

Zřejmě nervozita z premiéry na vlastním hřišti svázala v úvodu domácí hráčky. Nevynuceně chybovaly ve všech činnostech a mnohem klidnější i jistější soupeřky pohodlně utekly na 3:10, posléze 6:13. Za tohoto stavu však vékáčku hodně pomohlo výborné podání Nové, při němž se chytil celý tým útočně tažený Kopáčovou. Bleskově tak bylo vyrovnáno 14:14, později dokonce otočeno na 18:17. Favoritky vypadly z rytmu, špatně přihrávaly a skvěle servírující + celkově makající hostitelky nečekaně dominovaly (19:19 – 23:19). Navíc také koncovku zvládly bravurně – 25:20!
Euforicky rozjeté Prostějovanky pokračovaly též zkraje druhé sady, papírově silnější úpéčko se pořád moc nechytalo (4:0, 8:4, 11:7). Petrášovy svěřenkyně šlapaly jako správně seřízený stroj, což podpořily ještě maximální bojovností. Kvalitní servis, solidní příjem, dobrá obrana i útok – takový recept na tápající rivalky platil. Překvapivý průběh tak vydržel do stavu 20:15, pak se olomoucké družstvo přiblížilo čtyřbodovou šňůrou na 20:19. Leč děvčata v modrém vzápětí vydřela maratónskou výměnu, která konkurentky zlomila až k mocnému závěrečnému finiši pěti balónů za sebou v režii úřadujících vicemistryň republiky – 25:19!
Parta kapitánky Zatloukalové následně nepolevovala ani ve třetím dějství, dál odváděla vynikající kolektivní výkon. Naopak Zapletalův soubor se nepřestával trápit navzdory četnému prostřídávání skoro celé sestavy. Brzy tak světelná tabule ukazovala jednoznačné skóre 13:6 a schylovalo se k výsledkové senzaci. Která skutečně přišla, neboť prostějovské lvice dorazily svou zápasovou parádu až do úplného konce a obhájkyně mistrovského titulu nemilosrdně převálcovaly – 25:14 a 3:0!!!

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Na úvod sezóny to byl z naší strany hodně povedený zápas. Šli jsme do něj s velkým nasazením a dokázali překonat horší úvod s řadou nevynucených chyb, taktických i zbytečných. Potom se holkám začalo dařit, daly do hry pozitivní emoce i maximální bojovnost a využily toho, že Olomouc viditelně nebyla ve formě. Celý mančaft šel skvěle za cenným vítězstvím, které však nesmíme přeceňovat.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Ještě jsem v euforii a nevím, co říct. Samozřejmě jsme hrozně rády za tři získané body, kdo by to před tímhle utkáním čekal. Ale nesmíme sedět na hrušce, naopak je potřeba naplno makat pořád dál a dál.“
Petr Zapletal (hlavní trenér UP Olomouc): „Podle mě rozhodl první set, který jsme měli výborně rozehraný a nedůsledným útokem jej pak ztratili. Následně jsme se celý zápas hledali, neplnili taktické povinnosti. Vůbec nám nefungovala obrana v poli ani útok, prostě jsme zahráli špatně. A doplatili na příliš profesorský přístup. Musíme dál pracovat a s pokorou jít do příštích utkání.“
Katarína Dudová (kapitánka UP Olomouc): „Gratuluji Prostějovu k vítězství. My jsme dnes nepodaly ani standardní výkon a domácí tým si zasloužil vyhrát. Takhle stručně to shrnu, víc bych už zápas nekomentovala.“