Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Paráda: severočeské družstvo jsme výborným výkonem převálcovali, za hodinu se zrodil překvapivý debakl!

09.11.2019 | Tak tohle se nečekalo. Volejbalistky Liberce chtěly být prvními, jež oberou ženy Prostějova v této sezóně o nějaké sety či body na jejich palubovce. Realita? Hostitelky v 10. kole UNIQA extraligy ČR 2019/20 suverénně dominovaly a rivalky v boji o horní pětku tabulky nekompromisně smetly pronikavým rozdílem!

VK Prostějov – Dukla Liberec 3:0 (16, 17, 11)

Rozhodčí: Trumpeš a Horký. Čas: 66 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Fričová 5, Kozmík 2, Kopáčová 17, Nová 17, Stümpelová 10, Zatloukalová 2, libero Slavíková - Weidenthalerová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak. Sestava Liberce: Candráková 7, Wopereis 2, Šulcová 2, Kohoutová 8, Svobodová 8, Šustrová 1, libero Dostálová – Bajusz, Kolářová. Trenéři: Libor Gálík a Dita Gálíková.
Bodový průběh – první set: 5:0, 7:1, 8:3, 10:3, 11:5, 13:5, 13:9, 15:10, 15:12, 19:12, 23:13, 23:16, 25:16. Druhý set: 1:0, 1:3, 3:3, 6:4, 7:7, 10:7, 12:8, 14:9, 14:11, 16:11, 19:15, 23:15, 25:17. Třetí set: 1:1, 7:1, 7:6, 9:8, 11:8, 13:9, 20:10, 25:11.

Hanačky začaly jako z partesu, své soupeřky okamžitě dostaly pod velký tlak servisem Fričové i dalšími činnostmi. Chybující Dukla vůbec nestíhala a během chvíle nabrala výrazné manko (10:3). Nápor domácích se zastavil za stavu 13:5, kdy hostující družstvo zvedlo jak podání Candrákové, tak zkvalitnění obrany i útoku. Po čtyřbodové šňůře (13:9) a dalším dotahování to bylo 15:12, leč vékáčko zareagovalo razantně. Krátký útlum odčinilo novou jednoznačnou převahou (23:13). Navzdory závěrečné odpovědi protivnic (23:16) tak zahajovací dějství netrvalo dlouho – 25:16.
Poprvé nahoru během střetnutí se Severočešky dostaly zkraje druhé sady (1:0 – 1:3). Nicméně tentokrát trval výpadek prostějovského týmu pouze krátce a brzy otočil na 6:4. Petrášovým svěřenkyním výborně fungovala ofenziva, především smeče z pipeu Kopáčové s Novou dostávaly fanoušky do varu. Navíc si děvčata v modrém pomáhala defenzivními zákroky na síti (Stümpelová, Kozmík) i v poli (Slavíková, Fričová). Velice dobrý výkon celého kolektivu vedl ke klíčovému trháku ze 7:7 na 14:9. Gálíkovy ovečky se nemohly pořádně chytit, místo toho v koncovce odpadly (19:15 – 23:15) a mančaft kapitánky Zatloukalové pokračoval ve spanilé jízdě – 25:17.
Nezastavil ho ani úvod třetího dílu, naopak nenápadná plachta Kozmík v součinnosti s perfektní obranou + libereckými hrubkami poslaly obhájkyně ligového stříbra do nového markantního náskoku 7:1. V ten moment však hanácké partě odešla do té doby takřka bezchybná přihrávka, čehož hráčky zpod Ještědu využily k pohotovému snížení na 7:6. Osud mače se tím zase otevřel, ovšem Prostějovanky byly většinu času evidentně lepší a vynikající střední pasáží (9:8 – 20:10) definitivně rozhodly o svém hladkém triumfu, který stvrdily i drtivým finišem – 25:11 a 3:0!

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Dneska velká spokojenost. Místy nám to sice ve hře drhlo, ale tentokrát výpadky netrvaly moc dlouho a větší část utkání jsme Liberec hodně tlačili. Hosté nám pomohli horším výkonem, zejména na příjmu, tím pádem se hůř prosazovali útokem. Zatímco my jsme přihrávali celkově velmi dobře, i zakončením měli jasnou převahu a zápas tak drželi pod kontrolou.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Je to paráda! Jsme moc rády za hodně důležité tři body proti Liberci, což vůbec není slabý soupeř. Přesto se nám povedlo ho úplně hladce porazit a znovu tím potvrdit, že doma hrajeme fakt výborně.“
Libor Gálík (hlavní trenér Dukly Liberec): „Gratulace soupeři, k našemu výkonu asi není moc co říkat. Prostějov byl lepší ve všech činnostech a hrál to, co potřeboval, my jsme dnes bohužel vůbec nevzdorovali. Bylo to z naší strany nezvládnuté od špatné přihrávky přes hrozný útok až po slabou obranu, kde jsme nic nezablokovali. A ani v jednom setu jsme se nedokázali na ničem chytnout.“
Eva Svobodová (kapitánka Dukly Liberec): „Tenhle zápas jsme soupeřkám totálně darovaly svým špatným výkonem. Chápu, že se můžou dělat nevynucené chyby, ale  domácí hráčky nemusely půlku utkání dělat nic jiného, než jen přehazovat balón přes síť. Takže pro nás hodně velké zklamání.“