VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Prostějovanky čeká v Belgii ve středu večer úvodní mač šestnáctifinále evropského CEV Cupu!

03.12.2019 | Každoroční příjemné zpestření sezóny působením v evropských pohárech je pro volejbalistky VK Prostějov zde. Aktuálně vstoupí do CEV Cupu žen 2019/20, v jehož šestnáctifinále narazí na belgický Asterix Beveren. První vzájemné střetnutí odehrají venku ve středu 4. prosince od 20.30 hodin.

Ještě před dvěma lety na tom byli oba nadcházející protivníci stejně v tom ohledu, že shodně sbírali národní trofeje jako na běžícím pásu. Zatímco oddíl nesoucí v názvu jméno galského hrdiny však touhle cestou pokračuje dál a momentálně vyhrál svou ligu již šestkrát za sebou (a desetkrát za posledních dvanáct let), vedení desetinásobných hegemonek ČR zvolilo od roku 2018 jiný směr – ekonomicky skromnější.
Nejen proto vyrukuje Asterix do mezinárodní konfrontace coby papírově silnější mančaft. „Beveren má spíš mladý tým s několika zkušenějšími oporami včetně dvou členek velice silné reprezentace Belgie. Vede domácí ligu, kde zatím jedinkrát klopýtl, a hraje nesmírně rychle do útoku. Těží také z výborného servisu či sebevědomí v domácím prostředí. I vzhledem k tomu, že v letní přípravě jasně smetl Olomouc, bude v našem vzájemném dvojutkání plnit roli favorita,“ řekl hlavní trenér vékáčka Lubomír Petráš.
Mezi svěřenkyněmi Krise Vansnicka teď sice nefigurují žádné zahraniční posily, ale to podle slovenského kouče není žádná slabina. „Belgičanky mají v posledních letech špičkový nároďák, v Evropě jeden z nejlepších. Odpovídá tomu poměrně vysoká úroveň jejich ligové soutěže se spoustou nesmírně šikovných mladých talentů, jejichž výchově věnují obrovskou pozornost,“ zaregistroval Petráš.
Stávající výběr Beverenu mapuje z několika různých zdrojů. „Máme nějaké informace od Olomouce, která ho loni vyřadila z CEV Cupu a v létě mu naopak nestačila v přáteláku. Stěžejní pro studium hry Asterixu pak jsou dvě zápasová videa, z nichž holkám uděláme taktickou přípravu. S kolegou Lukášem Sťahuliakem na nás popravdě dost zapůsobily dvě věci: ohromná ofenzivní rychlost a skvělé podání. Tohle určitě budou největší zbraně soupeře,“ odtušil Petráš.
Předem skládat své kolty ovšem hanácký soubor rozhodně nehodlá. „Favorizovat je potřeba belgické družstvo, zvlášť pro úvodní zápas na jeho hřišti. Přesto nejde o žádný nepřekonatelný velkoklub, který by nás měl smést rozdílem několika tříd. Věřím, že mu dokážeme co nejvyrovnaněji vzdorovat a třeba i dokážeme venku vybojovat nadějný výsledek do domácí odvety,“ přál si a doufal Petráš.
Důležité bude předvést v hale krajně nebezpečných sokyň opravdu dobrý výkon navzdory dlouhému cestování autobusem. „Vyjíždíme už v pondělí 2. prosince, přenocujeme ve Frankfurtu a zbytek z celkové trasy okolo 1100 kilometrů dorazíme v úterý, kdy si pak večer přímo na místě zatrénujeme. Ve středu přijde na řadu klasický program, tedy dopolední předzápasový trénink a následně samotné utkání. Hned po něm pojedeme zpátky domů, to znamená přes noc a většinu čtvrtka. Předpokládaný návrat do Prostějova 5. prosince někdy během odpoledne,“ prozradil Luboš Petráš.