Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Těsná tiebreaková porážka v Belgii je nadějným výsledkem pro domácí odvetu!

04.12.2019 | Vyrovnanou partii svedly prostějovské volejbalistky v úvodním střetnutí šestnáctifinále evropského CEV Cupu žen 2019/20 na hřišti Asterix AVO Beveren. Byl to velký boj plný zvratů, který se protáhl na plných pět setů a přes dvě hodiny trvání. Vyslankyně ČR sice nakonec podlehly v tiebreaku, ale pokud v odvetě na vlastní palubovce zvítězí 3:0 nebo 3:1, oslaví postup.

Asterix AVO Beveren – VK Prostějov 3:2 (-22, 21, 15, -25, 8)

Rozhodčí: Kozlova (Rusko) a Taran (Moldavsko). Čas: 125 minut. Diváků: 311. Sestava Beverenu: Clerkx 8, Van Avermaet 13, Boonstra 16, Stragier 21, Janssens 19, Van de Vyver 4, libero Valkenborg – D´Hondt 2, Van Geertruyden 2, Martin 3. Trenéři: Kris Vansnick a Raf Vekemans. Sestava Prostějova: Nová 20, Kozmík 9, Kopáčová 23, Weidenthalerová 11, Stümpelová 10, Zatloukalová 2, libero Slavíková – Dvořáčková, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Bodový vývoj – první set: 8:4, 16:10, 20:21, 22:25. Druhý set: 8:6, 16:15, 21:17, 25:21. Třetí set: 8:5, 16:11, 21:12, 25:15. Čtvrtý set: 5:8, 14:16, 20:21, 25:27. Pátý set: 5:2, 10:6, 12:7, 15:8.

Hanačky nastoupily bez dvou zdravotně absentujících smečařek Fričové a Knorové, Belgičanky na ně od začátku vletěly. Ještě po půlce zahajovací sady měly výrazný náskok šesti bodů, ale hostující tým se postupně osměloval, aby ve druhé polovině vstupního dějství skvělým výkonem hlavně v útoku otočil nepříznivý průběh z 16:10 na 20:21, načež ovládl i koncovku – 22:25!
Druhý díl byl poté vyrovnaný, leč zaskočené soupeřky pomalu získávaly zpět ztracenou půdu pod nohama především s pomocí mnoha es. Hrál se oboustranně kvalitní volejbal, domácí družstvo před závěrem trochu víc odskočilo (16:15 – 21:17) a finiš si následně pohlídalo – 25:21.
Třetí set měl nejvíc jednoznačné vyznění. Beverenu fungovala stále lépe ofenziva, naopak prostějovské hráčky se pořád víc trápily na přihrávce a logicky se pak hůř prosazovaly útočně. Tím pádem převaha mírných favoritek vzrostla až k jasnému dílčímu skóre – 25:15.
Zdálo se, že duel spěje ke svému konci, ale české bojovnice ze srdce Moravy se ve čtvrtém pokračování vzepřely. Pronikavě zkvalitnily příjem, přidaly na servisu i v dalších činnostech a neustále vedly. Protivnice však několikrát nekompromisně zablokovaly a v nervydrásající koncovce otočily odvrácením dvou setbolů za sebou z 22:24 na 25:24. Leč vzápětí vékáčko přežilo mečbol a vlastní tříbodovou šňůrou poslalo bitvu do tiebreaku – 25:27!
V něm už Prostějovanky nenašly síly vzdorovat novému náporu AVO. Během rozhodující sady totiž úřadujícím vicemistryním České republiky úplně odešla přihrávka a jasně lepší belgické šampiónky na konci mače dominovaly – 15:8 a 3:2.

Kris Vansnick (hlavní trenér Asterix AVO Beveren): „Škoda prvního setu, který jsme měli pod kontrolou a přišli  o něj vlastními chybami. Potom se naše hra zase zlepšila, směřovali jsme k vítězství 3:1. Soupeř ale má své kvality a ve vyrovnané čtvrté sadě lépe zvládl koncovku. Přesto jsme nakonec vyhráli my a věřím, že si poradíme i v náročné odvetě.“
Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Potvrdilo se, že Beveren má kvalitní tým hrající velice rychlý volejbal. Většinu utkání se nám však dařilo mu dobrým výkonem vzdorovat, hodně důležitý byl obrat prvního setu i zisk čtvrtého v dramatickém závěru. Sice jsme těsně prohráli, ale zároveň udrželi postupové naděje do odvety.“