Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Napodruhé jsme u papírově slabšího celku FM jasně dominovali, za hodinu a kousek nebylo co řešit

12.01.2020 | Základní část UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 skončila pro volejbalistky Prostějova znamenitě. Podruhé během tří dnů vyrazily na sever Moravy do Frýdku-Místku, tentokrát za utkáním 18. kola nejvyšší tuzemské soutěže. A své protivnice předčily natolik pronikavě, že tři body do tabulky připsaly po naprosto jasném triumfu. Zajistil jim výchozí čtvrté místo pro nadstavbu, kterou odstartují na vlastním hřišti v sobotu 18. ledna proti KP Brno.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3 (-19, -13, -13)

Rozhodčí: Možnár a Vachutka. Čas: 68 minut. Diváků: 100. Sestava Frýdku-Místku: Šnellyová 9, Borovcová 6, Jurčíková 9, Uhrová, Šprochová 2, Hadáčková 2, libero Teperová – Pluhařová 4, Tkáčová 4, Petrová, Grygarová. Trenéři: Jaroslav Vlk a Alexandra Dedková. Sestava Prostějova: Nová 14, Kozmík 6, Kopáčová 10, Fričová 15, Stümpelová 9, Zatloukalová 4, libero Slavíková – Dvořáčková 2, Weidenthalerová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 3:2, 3:5, 4:7, 5:10, 6:11, 10:11, 11:13, 13:13, 13:17, 17:17, 18:18, 18:24, 19:25. Druhý set: 2:0, 4:2, 4:6, 5:8, 6:10, 7:13, 10:14, 10:16, 11:21, 12:24, 13:25. Třetí set: 0:1, 3:1, 4:2, 4:10, 5:13, 7:13, 7:16, 8:18, 9:22, 13:22, 13:25.

Domácí družstvo v úvodu chvíli vedlo (3:2), načež se Hanačky rozjely k vydařené pasáži a tím pádem zisku slibného náskoku (5:10). O který ale rychle přišly tradičně v jednom nepovedeném postavení (6:11 – 10:11), aby v polovině zahajovací sady bylo vyrovnáno na 13:13. Ani následná čtyřbodová šňůra nedala hostujícímu týmu potřebný klid, neboť v souboji servisů a přihrávek soupeřky oplatily stejnou mincí (13:17 – 17:17). Dlouho vyrovnaný boj rozhodl až drtivý nápor vékáčka v koncovce při účinném podání Zatloukalové, která s pomocí parťaček potáhla skóre z nerozhodných 18:18 na 18:24. Šest získaných výměn za sebou tudíž potenciální drama nepřipustilo – 19:25.
Zkraje druhé části měly Sokolky zase navrch (2:0, 4:2), nicméně prostějovská děvčata se nenechala rozhodit a další sérií čtyř bodů v řadě bleskově otočila na 4:6. Jakmile se favoritkám dařilo tlačit servisem i ustát příjem, nabíraly herní převahu včetně výrazně úspěšnějšího útoku + těžko prostupné obrany. Výběr TJ tak postupně nabíral stále větší ztrátu, až si v dějství číslo dva pořádně neškrtnul – 13:25.
Leč také v nástupu do třetího dílu se frýdecko-místecké plejerky chytily miniobratem z 0:1 na 3:1. Ovšem Prostějovanky předchozí průběh střetnutí nakopl natolik, že rychle nabraly zpátky svou pohodu a novým pádným úderem (tentokrát skvěle podávala hráčka zápasu Fričová) překlopily stav do vysokého vedení (4:2 – 4:10). Od tohoto momentu již nevznikly o osudu celého duelu absolutně žádné pochyby, kvalitně šlapající mančaft VK jej hladce dovedl k jednoznačnému závěru – 13:25 a 0:3!