Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Komplikace nastaly jen ve druhé sadě, jinak patřil další vzájemný střet se Sokolkami bezpečně nám

01.02.2020 | Počtvrté během krátké doby se utkaly volejbalistky Prostějova a Frýdku-Místku. A počtvrté zvítězily bez větších problémů papírově silnější ženy VK. Tentokrát měly navrch ve 21. kole UNIQA extraligy ČR 2019/20, na vlastním hřišti neztratily vzdor dílčím trablům ve druhém setu ani květinku.

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (15, 21, 14)

Rozhodčí: Horký a Vachutka. Čas: 69 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Fričová 11, Stümpelová 12, Zatloukalová 7, Nová 12, Kozmík 2, Kopáčová 13, libero Slavíková – Weidenthalerová, Dvořáčková, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak. Sestava Frýdku-Místku: Uhrová 2, Šprochová 11, Hadáčková 4, Šnellyová 7, Borovcová 2, Jurčíková 5, libero Teperová – Petrová 3, Radivojevičová, Vašinová. Trenéři: Jaroslav Vlk a Alexandra Dedková.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 5:1, 5:3, 7:3, 7:8, 11:8, 13:9, 15:10, 16:12, 19:12, 21:13, 24:14, 25:15. Druhý set: 1:1, 6:1, 6:3, 9:3, 11:6, 15:6, 15:9, 17:10, 17:15, 18:19, 21:20, 25:21. Třetí set: 2:0, 4:2, 4:4, 6:4, 6:6, 7:7, 12:7, 13:10, 17:10, 19:11, 20:14, 25:14.

Začátek patřil domácímu týmu, který využil několika útočných chyb soupeřek k rychlému úniku na 5:1. Hostující hráčky se však chytily podáním, o chvíli později zatlačila touto činností Šnellyová a vzhledem k rozhozené přihrávce vékáčka přišel pětibodový obrat (7:3 – 7:8). Kouč Petráš si vzal oddechový čas, jeho svěřenkyně se zkoncentrovaly okamžitou reakcí (11:8). A zbytek zahajovací sady přes několik zkažených servisů i obětavou obranu TJ přesvědčivě ovládly komplexně zlepšeným výkonem – 25:15.
Úvod druhého dějství opanovala účinně podávající Stümpelová s podporou neprostupných bloků svých parťaček (1:1 – 6:1). V téhle fázi už měly rozjeté Hanačky výraznou převahu, kromě občasných výjimek dominovaly vším včetně mnohem úspěšnějšího zakončení. Sokolky naopak pod soustředěným tlakem často chybovaly a postupně nabíraly stále větší ztrátu (9:3, 15:6). Pak se nápor podařilo oživenému severomoravskému družstvu otupit dotažením na 15:9, zanedlouho se Vlkovy svěřenkyně přiblížily pěti body za sebou opět při kvalitním servisu kapitánky Šnellyové na 17:15 a poté další šňůrou dokonce otočily skóre (18:19)! Leč třetí mančaft tabulky, který v obměněné sestavě úplně vypadl z konceptu, přece jen zvládl po návratu opor z lavičky důležitý závěr – 25:21.
Nečekaná zápletka pomohla frýdeckým plejerkám i zkraje třetí části, kde držely krok  (6:6). Zlomový byl však trhák ze 7:7 na 12:7, jenž zpunktovala výborným podáním Zatloukalová. Sympaticky bojující outsiderky sice ani pak neskládaly zbraně (13:10), ale prostějovská parta již nedopustila své nové polevení a finiš duelu měla velice dobrou produkcí suverénně v moci – 25:14 a 3:0.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Z naší strany to byl relativně dobře zvládnutý zápas. Pořád jsme na soupeře vyvíjeli tlak podáním i útokem, také se dařilo solidně bránit. Sice se tam místy objevovaly tradiční chyby v mezihře, někdy dost zbytečné, a výsledek tak mohl být ještě lepší. Ale celkově jsme utkání měli pod kontrolou, odehráli jej slušně. A nabrali pohodu pro pohárové Final Four.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Utkání jsme kromě jedné špatné pasáže ve druhém setu odehrály dobře, ustály jej a zvládly. Pomohlo nám kvalitní podání, máme další tři důležité body do ligové tabulky. Je fajn, že jsme i popáté během téhle sezóny Frýdek porazily a neztratily ani sadu. Navíc před Final Four Českého poháru dál jedeme na vítězné vlně.“
Jaroslav Vlk (hlavní trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Škoda, že holky měly většinu zápasu zbytečně velký respekt. Vůbec nezopakovaly kvalitní výkon z minulého utkání proti Ostravě, z naší strany to dnes bylo diametrálně jiné a horší. Chyběla Pluhařová zejména na přihrávce, hru jsme měli celou rozházenou. Těžili jsme v podstatě jen z chyb domácích, hlavně ve druhé sadě po jejich prostřídání.“
Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Náš dnešní výkon byl takový zakřiknutý, dělaly jsme hodně chyb. Pouze druhý set měl vyrovnanější průběh poté, co Prostějov v prostřídané sestavě povolil a my tak dokázaly držet krok. Jinak byly soupeřky jasně lepší, gratulujeme jim k vítězství.“