Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Skvělý výkon nám vydržel jen sadu a půl, pak se PVK zlepšil a kvalitou průběh otočil na 1:3

29.02.2020 | Šance pojistit si třetí místo po dlouhodobé části UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 prostějovským volejbalistkám utekla. Ve 25. kole soutěže proti pražskému Olympu výtečně začaly, vedly 1:0 na sety a 12:5. Potom však vypadly z role, naopak soupeřky šly nahoru a obratem na konečný výsledek se průběžné bronzové pozici přiblížily na jediný bodík.

VK Prostějov – PVK Olymp Praha 1:3 (16, -21, -20, -21)

Rozhodčí: Kavala a Košnovský. Čas: 105 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Stümpelová 9, Dvořáčková 1, Nová 13, Kozmík 5, Kopáčová 20, Fričová 13, libero Slavíková – Weidenthalerová, Zatloukalová, Jurčíková, Baláková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak. Sestava Olympu: Komárková 9, Šimáňová 9, Smutná 1, Denysova 24, Purchartová 10, Staňková 3, libero Pešková – Ovečková 3, Kalhousová 6. Trenéři: Stanislav Mitáč a Petr Brom.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 6:1, 7:3, 10:3, 10:7, 11:8, 14:8, 14:11, 16:11, 18:12, 23:13, 23:15, 25:16. Druhý set: 3:0, 7:1, 8:4, 9:5, 12:5, 12:8, 13:10, 16:11, 16:13, 17:15, 18:20, 19:23, 21:25. Třetí set: 0:4, 2:4, 2:6, 5:7, 5:9, 9:9, 9:12, 10:15, 12:15, 12:17, 14:17, 14:19, 17:20, 18:23, 20:25. Čtvrtý set: 1:0, 1:2, 3:3, 3:5, 6:5, 6:8, 9:10, 9:13, 13:13, 15:15, 15:17, 17:17, 17:20, 21:23, 21:25.

Doslova strhující nástup do utkání měly Hanačky. Perfektním výkonem zatlačily chybující PVK do hluboké defenzivy a rychle získaly výrazný náskok 10:3. Vzápětí zatlačily při podání Staňkové naopak soupeřky (10:7), načež tahle tradiční houpačka nahoru – dolů pokračovala podle kvality servisu i přihrávky na obou stranách. Takzvaně každý chvilku tahal pilku (14:8, 14:11, 18:12), až dění dospělo do koncovky, ve které celkově lepší vékáčko tažené skvělou Kopáčovou naprosto dominovalo – 25:16.
Náhlá suverenita domácího týmu se plynule přehoupla do druhého dějství, Petrášovy svěřenkyně předváděly super volejbal. Maximální herní euforie jim vydržela do stavu 7:1, načež se zvedly Pražanky (8:4). Leč pouze na okamžik, neboť vzápětí znova udeřila rozjetá moravská děvčata výborně dirigovaná mladou nahrávačkou Dvořáčkovou (12:5). Poté je přibrzdil výpadek na do té doby téměř bezchybné přihrávce a Olymp se viditelně začal dostávat do tempa, zatímco třetí celek tabulky častěji vyráběl nevynucené hrubky (13:10, 17:15). Stíhací jízda plošně zkvalitněných hostů vedla k obratu na 18:20 při účinném servisu Komárkové, útočně se rozstřílela obávaná Denysova. A Mitáčovy ovečky sadu v závěru ovládly – 21:25.
Najednou to byly stříbrné medailistky z poháru, kdo úplně převzal taktovku, měl hodně navrch (0:4). Až po tomto nevydařeném startu třetí části se kolektiv VK zpětně nadechl (5:7), ovšem jeho snahu srážela průběžná zaváhání s puncem zbytečnosti (5:9). Současně jim však stejným způsobem pomohly i protivnice, tudíž se skóre brzy vyrovnalo (9:9). V tomhle důležitém momentu dámy v červených dresech zase odskočily na 9:12 a 10:15, což daný set rozhodlo. Ženám PV haproval nejen příjem, marně se snažily něco s nepříznivým průběhem udělat – 20:25.
Družstvo z české metropole se opíralo o dobrou obranu celé sestavy a samozřejmě též o vydatný příspěvek bodů ukrajinské bomberky drtivým zakončením. Prostějovanky se zvedly dílčím obratem z 3:5 na 6:5, jenže momentální vzepětí hned devalvovaly novým chybováním (6:8). Podobným způsobem mač pokračoval dál a většinově kompaktní Olympačky se navzdory trojímu srovnání domácích uprostřed sady (13:13, 15:15, 17:17) už vyhodit ze sedla nepovedlo. Potvrdily svou lepší aktuální formu zaslouženým vítězstvím – 21:25 a 1:3.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Opakuje se to celou sezónu. My se dokážeme i na silné soupeře dobře připravit a kvalitně s nimi hrát část zápasu, ale nevydržíme. Pro dnešní utkání to platilo stoprocentně. Do půlky druhého setu byl náš výkon výborný, potom jsme hosty nechali se zvednout našimi vlastními chybami na přihrávce, v mezihře i v útoku, celkovou nedůsledností. Olymp si pomohl střídáními, od té poloviny druhé sady se chytil a ve zbytku střetnutí už byl lepší, potvrdil své kvality i momentální formu. Spoustu bodů nabouchala jako obvykle Denysova, skvěle v poli nás vyčapala Komárková.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Vždycky dobře začneme, vedeme, pak uděláme několik blbostí a jdeme herně dolů. Z čehož se následně už nevyhrabeme, zbytečně tím přicházíme o důležité zápasy. Tentokrát je velká škoda druhého setu, kde jsme hodně vedly a kdybychom ho získaly, byla by tam jistota minimálně jednoho získaného bodu. Takhle nemáme žádný, tím pádem se na nás Olymp dotáhl.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Nakonec spokojenost s vítězstvím 3:1 a třemi získanými body, které se teď v závěru soutěže počítají ze všeho nejvíc. Do utkání jsme ale vstoupili velice špatně, hladce prohráli první set a výrazně ztráceli i ve druhém. Naštěstí pak šel náš výkon nahoru, manko jsme začali stahovat a druhou sadu ještě zvládli otočit. Což bylo klíčové, od té doby jsme kromě občasných výpadků koncentrace předváděli až do konce kvalitní volejbal, jaký poslední dobou umíme. Sice jsem místy musel na holky zvýšit hlas, nicméně tým celkově potvrdil svou dobrou formu, tříbodová výhra z Prostějova má pro nás za současné situace velkou cenu.“
Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Úvodní set se nám vůbec nepovedl a měla jsem obavy, jak bude zápas z naší strany vypadat, domácí tým nás drtil. Od půlky druhé sady jsme se však naštěstí zvedly, začaly hrát dobře a nakonec to stačilo na vítězství ve čtyřech setech. Zvládly jsme moc důležité utkání, třemi získanými body se těsně dotáhly právě ke třetímu Prostějovu.“