VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Změna na liberu: Slavíková odchází do Šternberka, odchovankyně Stavinohová se vrací z Olomouce! A zůstává Baláková

18.05.2020 | Další změnu v hráčském kádru svého A-družstva žen hlásí volejbalový oddíl VK Prostějov. Týká se pozice libera, kde končí místní rodačka Tereza Slavíková. Místo ní přichází jiná klubová odchovankyně Adéla Stavinohová (na připojené fotografii), která se vrací po čtyřech letech.

Terka Slavíková přezdívaná Slavča strávila celou dosavadní kariéru ve vékáčku, prošla zde všemi mládežnickými kategoriemi a patřila k veleúspěšné generaci, jež posbírala řadu republikových medailí včetně dvou titulů mistryň ČR ve starších žákyních + jednoho extraligového zlata s kadetkami.
Ještě jako teenagerka začala dostávat příležitost v prostějovském áčku dospělých a poslední dvě sezóny už plnila roli týmové jedničky na svém postu. Během uplynulého ročníku však nedokázala výkonnostně navázat na ten předchozí, osobně velice dobrý. Což nakonec vedlo k jejímu aktuálnímu odchodu do TJ Sokol Šternberk.
Náhradou se stala její věková vrstevnice a dlouholetá parťačka z mládeže VK Adéla Stavinohová. Narodila se 19. května 1998, zítra tedy oslaví dvaadvacáté narozeniny. Měří 173 centimetrů, je rovněž odchovankyní hanáckého oddílu
a také se podílela na všech výše zmíněných žákovských i kadetských úspěších.
„Když Adéla přecházela mezi ženy, nejprve působila rok v Přerově a poté se rozhodla přestoupit do Olympu Praha, kde v hodně nízkém věku získávala cenné extraligové zkušenosti v dospělé kategorii. V minulé sezóně je zúročila během působení v silné Olomouci a teď se vrací k nám, za což jsme rádi,“ řekl sportovní ředitel VK Prostějov Miroslav Čada.
„Dříve byla Adéla smečařkou, než se před nějakými pěti lety začala postupně specializovat na libero. A tenhle post jí evidentně sednul, každým rokem se zlepšuje. Věříme, že i po návratu do mateřského klubu se jí v důvěrně známém prostředí bude dařit,“ připojil Čada.
Vedení vékáčka současně prozradilo, že po Anetě Weidenthalerové a Kláře Dvořáčkové je třetí hráčkou zůstávající na soupisce ženského A-družstva Tereza Baláková. Jednadvacetiletá univerzální volejbalistka většinou nastupuje na účku, kromě toho umí zaskočit i na smeči nebo na liberu. A celou dosavadní kariéru strávila v prostějovských službách včetně hostování v TJ OP.