VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Třetí blokařkou místo Veroniky Boudové bude Petra Kožoušková, na soupisce zůstává slovenská smečařka Karolína Fričová

25.05.2020 | Další změnu v hráčském kádru svého A-družstva žen hlásí volejbalový oddíl VK Prostějov. Týká se blokařské pozice, kde mladou odchovankyni a trojku na tomhle postu Veroniku Boudovou vymění ještě mladší Petra Kožoušková (na připojené fotografii).

„Na středu sítě budeme mít v porovnání s minulou sezónou úplně jiné složení. Jak známo, Nikola Stümpelová přestoupila do Olomouce, místo ní jsme přivedli Michaelu Jurčíkovou z Frýdku-Místku. A Gabriela Kozmík definitivně ukončila kariéru, náhradu za ni už také máme domluvenou,“ zopakoval již zveřejněná fakta sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Dokonalé střídání stráží na bloku tedy doplňuje výše avizované nahrazení Boudové Kožouškovou. „Verča dostávala v našem áčku minimum zápasových příležitostí. Každopádně dost pomohla druholigovému béčku, za působení u nás po návratu z Ameriky jí děkujeme,“ rozloučil se Čada s Veronikou Boudovou.
Příležitost sbírat zkušenosti mezi ženskou elitou teď dostane končící juniorka Petra Kožoušková, jež na Hanou přestoupila z TJ Sokol Šlapanice u Brna během letošní zimy a podílela se na plánovaném postupu prostějovského výběru do extraligy ČR U19. Na jihu Moravy dělala naděje ročníku narození 2000 tamnímu celku kapitánku a za dospělý kolektiv VK už strávila jedno střetnutí proti Liberci na lavičce.
„Péťa je talentovaná, vysoká, přitom technická a velmi šikovná volejbalistka, kterou jsme před necelým půl rokem získali s jasným výhledem dát jí postupně prostor v našem A-týmu. Což nyní děláme, bude třetí blokařkou. A určitě má potenciál se do budoucna dál zlepšovat, víc a víc se prosazovat,“ řekl Čada o Kožouškové.
Současně vedení hanáckého klubu oznámilo jméno čtvrté plejerky ze stávajícího kádru, jež nadále zůstává v týmu Prostějova. Trojici Klára Dvořáčková, Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková doplňuje slovenská smečařka Karolína Fričová, obvyklá členka základní sestavy z uplynulé sezóny.
„Kája v pouhých devatenácti letech výborně zapadla do našeho mančaftu a navzdory svému mládí se okamžitě zařadila k oporám. Vyniká především velice účinným servisem, solidní přihrávkou a kvalitní obranou v poli, pro družstvo odvádí spoustu méně viditelné černé práce,“ ocenil setrvání reprezentantky SR Miroslav Čada.