VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Pelmel dosavadních hráčských přesunů na ženské volejbalové scéně české ligy i do zahraničí

28.05.2020 | Nejvíc bodující hráčka UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 opouští nejvyšší tuzemskou soutěž. Ukrajinská smečařka Karyna Denysova totiž ohlásila přestup z Olympu Praha do francouzského klubu Volley 29 Quimper.

Štíhlá blondýnka přišla do české metropole loni v létě, aby rychle všem ukázala své nemalé schopnosti. Vzhledem k nijak svalnaté postavě ohromně zapůsobila především velkými smečařskými ranami, v útoku prostě pálila obří bomby. A stala se klíčovou oporou PVK na cestě k obsazení třetího místa v extraligovém pořadí.
Zviditelnění v Čechách jí však pomohlo k lukrativnějšímu angažmá ve Francii, kde posílí ambiciózní Quimper vedený moravským trenérem Martinem Hrochem. Tamtéž navíc zamířila z německého Suhlu rovněž reprezentační univerzálka Tereza Patočková.
Olymp tedy přišel o svou top skórerku, přesto by měl v příštím ročníku být jedním z největších favoritů národní ligové soutěže.
Udržel nahrávačku Lucii Smutnou i další tahounky, z Olomouce přivedl smečařku Evu Hodanovou a podle zákulisních informací angažuje špičkovou univerzálku Anetu Havlíčkovou (provdanou Kocmanovou)!

Dres mění i ex-prostějovské Horká, Rutarová či Polášková

Že je přestupový kolotoč na volejbalovém hráčském trhu v plném proudu, o tom svědčí stručný přehled dalších změn týkajících se českých plejerek tak, jak novinky přineslo uplynulé období.
Eva Rutarová, blokařka
(dosud Dukla Liberec, předtím VK Prostějov, Lugano, Berlín, Olomouc) míří do belgického Modal Charleroi.
Lucie Polášková, smečařka (dosud Šelmy Brno, předtím VK Prostějov, Šternberk, KP Brno, Přerov, Olomouc) se vrací do Volejbal Přerov.
Lucie Kalhousová, univerzálka (dosud Olymp Praha) odchází na své první angažmá mimo PVK rovnou do zahraničí, získal ji švýcarský Val-de-Travers.
Helena Horká, univerzálka (dosud VK Prostějov, předtím Dabrowa Górnicza, Bielsko-Biala, Kalisz, Panathinaikos Atény, Keratsini, Köniz, KP Brno) potvrdila nástup po druhé mateřské dovolené do Šelem Brno.
Megan Wolowicz, blokařka z USA (dosud Šelmy Brno) se rozhodla po roce opustit Českou republiku a odejít do švýcarského VBC Cheseaux.
Michaela Mlejnková, smečařka (dosud Rzeszów, předtím Stuttgart, Olymp Praha) hlásí návrat do německého Allianzu Stuttgart.

Tři posily do Šelem Brno, velká obměna Šternberka

Jak už jsme informovali, Šelmy Brno coby úřadující vítězky předčasně ukončené UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2019/20 získaly náhradu za odcházející univerzálku Soňu Mikyskovou v Heleně Horké jakožto zkušené navrátilkyni po mateřské dovolené. A následně hráčský kádr Jihomoravanek vyztužila další zajímavá jména.
Místo americké blokařky Megan Wolowicz (šla do Švýcarska) zaujme Anna Širůčková, jež v minulosti působila v Králově Poli. Právě od městských rivalek KP pak mezi Šelmy míří nahrávačka Šárka Šloufová + střeďačka Lenka Podhrázká.
Stejně jako v Olomouci přistoupili k výraznému přebudování soupisky rovněž v TJ Sokol Šternberk.
Již dříve bylo oznámeno, že izraelské libero Katrina Zilberman i americká blokařka Olivia Kofie přechází do UP. Navíc nezůstanou ani další cizinky Aleksandra Karabinovich (Bělorusko), Agnieszka Mazur (Polsko) či Amanda Sifferlen (USA) a dvě prostějovské odchovankyně Viktorie Gogová s Pavlou Meidlovou.
Posily šternberských Sokolek jsou následující: polská univerzálka Aleksandra Wanczyk z Ostravy, běloruská blokařka Katsiaryna Shapaval z Přerova, slovenská smečařka Lucia Herdová z Pezinku a před časem oznámené libero Tereza Slavíková z VK Prostějov. V kádru TJ setrvají Nicole Šmídová (hostování z vékáčka se změnilo v přestup), Veronika Schandlová, Ema Kneiflová nebo Nikol Látalová.