VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

STŘÍPKY Z NEDOKONČENÉ SEZÓNY VK. Zastavení sedmé: největším propadákem se stalo herní i výsledkové selhání v rámci pohárového Final Four

05.06.2020 | Ačkoliv byl soutěžní ročník 2019/20 vinou nástupu koronavirové epidemie předčasně ukončen a nedohrán, volejbalistkám VK Prostějov i tak přinesl spoustu jedinečných momentů. V našem cyklu se týden co týden ohlížíme za jedním z TOP okamžiků, které nás nejvíc zaujaly.

Zkraje února na tom byly Hanačky opticky výborně. V UNIQA extralize ČR měly za sebou sérii lednových vítězství, která je vynesla na skvělou třetí příčku průběžného pořadí. V součtu s Českým pohárem vyhrály celkem sedmkrát za sebou, a neboť ve čtvrtfinále této soutěže hladce vyřadily Frýdek-Místek, čekal je o druhém únorovém víkendu závěrečný turnaj ČP – Final Four v brněnském Králově Poli.
Vzhledem k semifinálovému soupeři, jímž byl Olymp Praha, navíc měly reálnou šanci poprat se o třináctou pohárovou účast ve finále za sebou. Na tenhle husarský kousek však nedosáhly, neboť proti PVK tvrdě narazily. Výběr z metropole byl prostě většinu semifinálového duelu lepší, byť se úvodní tři sady vyvíjely dlouho vyrovnaně. Leč první dvě rozhodl mnohem údernější závěr pražského kolektivu, který poté nepřibrzdilo ani třetí dějství v režii vékáčka. Zbytek mače už jednoznačně patřil zkušenějším Mitáčovým svěřenkyním slavícím postup výsledkem 3:1 (18, 19, -20, 17).

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale bohužel toho nedokázali využít. V prvních dvou setech jsme pokaždé ztratili slibné vedení vlastními chybami i nedorazy v mezihře, čímž samozřejmě nechci snižovat dobrý výkon soupeře. Kromě třetího setu, který jsme odehráli na vysoké úrovni víceméně celý, byl Olymp lepší než my. A zvítězil po zásluze,“ sympaticky uznal kouč skleslé družiny Prostějova Lubomír Petráš.
Za dané situace zněl úkol jasně: co nejrychleji se psychicky zvednout a dát dohromady pro střetnutí o bronz, jež se hrálo hned druhý den. Leč tohle předsevzetí ženy VK hrubě nezvládly. A nedělní partie o třetí místo proti Liberci vypadala z jejich strany jako ukázková černá můra. Mdlým výkonem absolutně nestíhaly, Severočešky nad nimi naprosto dominovaly, ve druhé části jim dokonce uštědřily potupný jednociferný debakl! A posléze triumfovaly 3:0 (17, 8, 20). Ani se nešlo divit tomu, že v očích hned několika členek krutě poraženého týmu se objevily slzy…
„ Před Final Four jsme dlouho vítězily, v novém kalendářním roce táhly sérii výher. Proto jsem já osobně ještě během soboty věřila, že postoupíme do finále a v něm zabojujeme o pohárovou trofej. Byla jsem si tím vnitřně jistá. Místo toho jsme hrály špatně, sypalo se jedno za druhým a celý víkend se úplně pokazil. Z naší strany tragédie, jsem z toho fakt zklamaná. Strašně moc fyzických i psychických sil nám podle mě vzalo hlavně nezvládnuté semifinále s Olympem, což se pak promítlo do zápasu o bronz proti Dukle,“ upřímně hodnotila rozčarovaná smečařka vékáčka Lucie Nová.
Všichni z prostějovského volejbalového tábora se i s odstupem času shodli, že výbuch v závěrečném turnaji ČP byl největším zklamáním uplynulé sezóny.