VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Volejbalová reprezentace žen ČR trénuje v Prostějově. Jeden týden už má za sebou a druhý před sebou, dvoufázové dávky polyká i duo z vékáčka

15.06.2020 | Nestává se zase tak často, aby v našem regionu delší dobu pobýval reprezentační výběr České republiky dospělé kategorie některého z nejsledovanějších kolektivních sportů. Momentálně však jde o skutečnost, neboť v Prostějově tráví dvoutýdenní soustředění národní tým volejbalistek ČR, do jehož osmnáctičlenné nominace patří i dvě hráčky domácího VK Prostějov Gabriela Kopáčová a Klára Dvořáčková!

Dámy zpod vysoké sítě se na Hané sešly v pondělí 8. června, aby dosud absolvovaly pět tréninkových dnů do pátku 12. června včetně. Na uplynulý víkend dostaly volno a dnes, tedy v pondělí 15. 6., začnou makat nanovo. Tentokrát potrvá druhá část místního kempu jen čtyři dny do čtvrtka 18. června.
Náplň přípravy je každopádně celou dobu dvoufázová a obsahuje denně čtyři až pět hodin různorodé práce. Od všemožného cvičení a posilování vlastní vahou i s tréninkovými pomůckami či na strojích přes pilování individuálních a týmových herních prvků s míčem až po důkladnou regeneraci.
Tuzemský nároďák přitom využívá celého moderně vybaveného areálu TK PLUS za Kosteleckou ulicí. Nejvíce času tráví v hale Národního sportovního centra Prostějov, odkud  přechází do nedaleké posilovny v budově Letní haly. Ubytován je v přilehlém Hotelu Tennis Club, kde se pochopitelně i stravuje a využívá zdejší regenerační linku, což je od druhé poloviny května „koronavirově“ dovoleno.
Kromě samotných plejerek se do hanáckého města museli dopravit rovněž všichni členové mezinárodního realizačního týmu v čele s řeckým hlavním koučem Giannisem Athanasopoulosem, což nebyla za současných podmínek s omezeními na státních hranicích úplná samozřejmost. Ale cestování proběhlo zdárně a pohromadě je tak celý povolaný mančaft i spolu s kompletním „realizákem“.
Jeho šéf si podmínky v Prostějově pochvaluje. „Máme tady absolutně vše, co potřebujeme ke kvalitní přípravě, zázemí je perfektní. Období před tímhle prvním soustředěním bylo kvůli omezením při epidemii COVID-19 pro holky velice komplikované a nelehké. Proto jsou tréninky náročné, ovšem zároveň se snažíme o rozumnou míru i komplexnost náplně,“ přiblížil Giannis Athanasopoulos.
Leč nepříjemné je, že zatím nikdo netuší, jakým způsobem a jestli vůbec se odehraje plánovaná kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy žen 2021. Původní verze s šesti zápasy (tři doma + tři venku) v jedné ze skupin se Slovinskem, Bosnou a Hercegovinou i Lotyšskem od poloviny srpna do začátku září se za aktuálních okolností nezdá úplně reálná, spíš se uvažuje o turnajovém modelu na jednom místě. Nebo bude vše odloženo na později? „Tahle nejistota není dobrá, ale s tím nic neuděláme. My se musíme zaměřit na věci, které můžeme sami ovlivnit. A hlavně se tedy věnovat společné přípravě nejlépe, jak to jde,“ zdůraznil Athanasopoulos.

Složení volejbalové reprezentace žen ČR v Prostějově

HRÁČKY
Nahrávačky:
Klára Dvořáčková (S), Nicole Šmídová (B), Simona Bajusz, Kateřina Valková, Květa Grabovská.
Blokařky: Barbora Purchartová, Veronika Trnková (B), Pavlína Šimáňová, Kateřina Kohoutová.
Smečařky: Michaela Mlejnková, Andrea Kossányiová (B), Eva Hodanová, Eva Svobodová.
Univerzálky: Tereza Patočková, Gabriela Kopáčová (S), Gabriela Orvošová.
Libera: Veronika Dostálová, Adéla Chevalierová.
S v závorce znamená současnou volejbalistku VK Prostějov, B bývalou.
REALIZAČNÍ TÝM
Hlavní trenér:
Giannis Athanasopoulos.
Asistenti trenéra: Martin Hroch, Mateusz Zarcynski, Ondřej Boula.
Kondiční trenéři: Lukasz Filipecki, Aleš Holubec.
Fyzioterapeutky: Michaela Pachmanová, Lenka Horáková.
Lékařka: Radka Bartovičová.
Týmový manažer: Miloslav Javůrek.