10 TJ Sokol Frýdek - Místek30003187:2500

Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Jedna výborná sada nemohla vynahradit tři špatné, Brno zaslouženě odvezlo všechny tři vítězné body

03.10.2020 | Důležité utkání dvou papírově srovnatelných celků přineslo prostějovským volejbalistkám smutek. Na vlastním hřišti proti Královu Poli totiž sahaly většinu duelu 4. kola UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 za kratší konec výkonnostního provazu a výsledkový úspěch tak po právu náležel brněnskému souboru.

VK Prostějov – KP Brno 1:3 (-16, -22, 12, -18)

Rozhodčí: Vachutka a Peloušek. Čas: 102 minut. Diváci: 150. Sestava Prostějova: Fričová 15, Kvapilová 4, Kopáčová 16, Pluhařová 8, Jurčíková 8, Dvořáčková 1, libero Stavinohová – Šípová 2, Baláková, Weidenthalerová 3. Trenéři: Lubomír Petráš a Jakub Krčmař. Sestava Brna: Pavlíková 15, Judlová 9, Šunderlíková 21, Bukovská 12, Koulisiani 4, Dolotova 1, libero Digrinová – Baird 1, Hobbs, Kuníková 1, Mokrá. Trenéři: Matúš Kalný a Erik Nezhoda.
Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:4, 2:7, 3:12, 5:13, 5:16, 7:16, 9:17, 9:20, 10:22, 12:22, 15:23, 16:25. Druhý set: 4:3, 4:5, 5:6, 7:6, 7:9, 8:11, 11:12, 11:15, 16:15, 18:17, 18:19, 19:21, 20:23, 22:23, 22:25. Třetí set: 2:0, 5:1, 6:4, 9:4, 11:5, 20:6, 23:7, 24:9, 25:12. Čtvrtý set: 0:2, 2:2, 4:4, 4:7, 6:7, 6:11, 7:13, 10:14, 11:15, 11:18, 14:19, 17:22, 17:24, 18:25.

Hned zkraje střetnutí inkasoval domácí tým čtyři body za sebou (1:4) a kouč Petráš si musel rychle brát oddechový čas. Nepomohl, Hanačky působily zakřiknutě, chybovaly. Naopak nabuzené soupeřky vyvíjely velký tlak účinným servisem a herně dominovaly po všech stránkách, tím pádem utekly až na 3:12, později dokonce 5:16. Teprve pak se průběh trochu vyrovnal (9:17), ovšem zbytek vstupního setu mělo kápéčko přesto pod kontrolou – 16:25.
Prostějovské plejerky se však aspoň částečně chytily natolik, že začátek druhé části byl naprosto rovnocenný. Leč za stavu 7:6 přišel krátký výpadek, jenž Jihomoravanky s pomocí nekompromisních útoků Šunderlíkové + dobrých bloků využily k obratu na 8:11. Podobné se opakovalo o chvíli později (11:12 – 11:15) a s vékáčkem to znovu nevypadalo vůbec valně. V ten moment pomohla kvalitním podáním Pluhařová, zabraly všechny její parťačky v čele s Fričovou. A pětibodová šňůra na 16:15 dala růžově oděnému družstvu naději. Netrvala dlouho, neboť závěr zvládl zdatněji hostující kolektiv – 22:25.
Teprve po zasloužené ztrátě dvou sad se ženy VK uvolnily, aby od startu třetího dějství konečně předváděly extraligový volejbal na úrovni. Extrémně přidaly hlavně na servisu, od něj se odpíchly k pozvednutí veškerých ostatních činností a rázem to byly ony, kdo na palubovce suverénně kraloval. Protivnice totiž naopak polevily, pod zvýšeným náporem náhle působily bezradně (5:1, 11:5). Zejména devět získaných výměn v řadě při podání Šípové na 20:6 mělo pro dílčí výsledek drtivý dopad, jednociferný debakl zažehnalo KP až ve finiši – 25:12.
Nicméně Brňanky se stihly vzpamatovat z hlubokého útlumu a od zahájení čtvrtého dílu zase nabraly poztrácenou jistotu. Špičkové balóny vytáhly především během úniku ze 4:4 na 7:13, v téhle pasáži domácí mančaft odpadl. Nešlo o výpadek trvalý, viz následné přiblížení na 10:14. Ale v celkovém součtu ukázaly Kalného svěřenkyně o poznání lepší aktuální formu i komplexnější um, tudíž si odvezly přesvědčivé vítězství – 18:25 a 1:3.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Brno bylo jasně lepší skoro ve všech herních činnostech. My jsme se hrozně trápili na útoku, nedařilo se nám prosazovat přes vysoké bloky hostí. Navíc jsme měli velké problémy v obraně, výborně za KP zahrály zejména Karin Šunderlíková s Elvitou Dolotovou. Soupeřovo vítězství bylo naprosto zasloužené.“
Michaela Jurčíková (kapitánka VK Prostějov): „Největší rozdíl mezi oběma týmy byl dnes na servisu. Mladé soupeřky to solily, nebály se a kromě třetího setu nás neustále dostávaly pod tlak. Což bylo pro výsledek rozhodující, porážka doma nás hodně mrzí.“
Matúš Kalný (hlavní trenér KP Brno): „Zápas jsme velice dobře začali a výborně podávali hlavně v prvním setu. Klíčový byl ten druhý, kde se to koncovkou zlomilo v náš prospěch. Po hodně špatné třetí sadě jsme se pak znovu vrátili k předchozímu kvalitnímu výkonu a myslím, že zaslouženě zvítězili. S předvedenou hrou i výsledkem jsem moc spokojený.“
Hana Judlová (kapitánka KP Brno): „Trochu jsme se lekly zlepšeného servisu soupeřek ve třetím setu, ale jinak jsme podaly fakt skvělý výkon a máme velkou radost z tříbodového vítězství. Do Prostějova jsme jely s tím, že tady vyhrajeme, a opravdu se nám to povedlo.“