9 TJ Sokol Frýdek - Místek18120151194:15097

Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Holky zabraly a v přímé bitvě o průběžné sedmé místo ligové tabulky tříbodově porazily severomoravský celek

23.01.2021 | Před utkáním dohrávaného 8. kola UNIQA extraligy ČR 2020/21 mezi volejbalistkami Prostějova a Frýdku-Místku ležely v banku možná stěžejní tři body, jejichž sebráním se vítězky mohly notně přiblížit postupu do play off. A ženy VK přemohly pouze den staré zklamání z pohárového vyřazení, když vzdorující Sokol přemohly po čtyřsetovém boji.

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (20, -23, 18, 21)

Rozhodčí: Peloušek a Vachutka. Čas: 108 minut. Hráno bez diváků. Sestava Prostějova: Fričová 10, Kvapilová 15, Kopáčová 27, Michalíková 11, Blumentritová 9, Dvořáčková 3, libero Stavinohová – Pluhařová 2, Šípová, Baláková, Weidenthalerová. Trenéři: Lubomír Petráš a Miroslav Čada. Sestava Frýdku-Místku: Borovcová 7, Mitrega 7, Uhrová 1, Pavelková 9, Hadáčková 7, Staňková 15, libero Teperová – Tkáčová, Koloničná, Petrová 1, Šnellyová 6, Grygarová. Trenéři: Leoš Chalupa a Alexandra Dedková.
Bodový vývoj – první set: 0:2, 6:8, 9:8, 9:10, 12:13, 15:13, 15:15, 17:15, 17:17, 19:17, 20:19, 23:19, 25:20. Druhý set: 1:0, 1:3, 6:3, 8:5, 8:7, 10:7, 11:10, 14:11, 16:13, 16:20, 17:21, 22:21, 23:22, 23:25. Třetí set: 3:0, 4:2, 7:2, 10:3, 10:6, 19:6, 21:7, 22:8, 22:13, 24:14, 25:18. Čtvrtý set: 1:2, 3:2, 3:4, 4:7, 7:7, 7:9, 8:11, 10:11, 10:13, 14:13, 18:14, 21:18, 23:18, 24:19, 25:21.

Celý zahajovací set byl velmi vyrovnaný. Zpočátku držel mírný náskok hostující tým díky dobré obraně v poli (0:2, 6:8, 9:10, 12:13), poté šly dopředu Hanačky hlavně zásluhou několika vítězných bloků, zlepšeného servisu i nechytatelných útoků Kopáčové (15:13, 17:15, 19:17). Sokolky dvoubodovou ztrátu dvakrát vyrovnaly, ovšem za stavu 20:19 přišel klíčový nápor v podobě tříbodové série na 23:19, která rozhodla – 25:20.
Vstup do druhého dějství vyšel TJ (1:3), ale vzápětí dala Kvapilová tři esa za sebou a rychle pomohla VK získat zpět nabranou jistotu (6:3). Oproti pátečnímu střetnutí v poháru působily prostějovské hráčky mnohem živěji i sebevědoměji, dokázaly pro sebe získávat delší výměny. Leč ani Frýdek nezahálel, zpřísnil podání, zvýšil ofenzivní úspěšnost. A znova se tudíž rozhořela rovnocenná bitva o každý míč (8:5, 11:10). Razantní obrat nastal při skóre 16:13, kdy vedoucí kolektiv vyrobil tři nevynucené chyby, severomoravská ekipa toho pohotově využila a sedmibodovou šňůrou šla na 16:20. Něco podobného však o chvíli později předvedlo i vékáčko především zásluhou účinného servisu Dvořáčkové + neprostupné defenzivy na síti (21:20). Dramatický závěr pak těsně vydřely Chalupovy svěřenkyně – 23:25.
Startovalo se tedy vlastně od začátku, načež se Petrášova skvadra opětovně chytila výbornými bloky. Rychle nabraná převaha 3:0 a 7:2 znamenala jak herní, tak psychickou výhodu, kterou lehké papírové favoritky uměly využít. Navzdory jednomu kratšímu výpadku (10:3 – 10:6). Jinak měly domácí plejerky výrazně navrch, neboť každá členka sestavy něčím přispěla, z čehož pramenil dobrý kolektivní výkon. Zejména devět ovládnutých výměn v řadě při plachtícím podání Blumentritové na 19:6 hosty úplně odrovnalo, aby se vzpamatovali v koncovce dvojnásobným dotažením (22:8 – 22:13, 24:14 – 24:18). Nic podstatného kromě výše rozdílu v dílčím výsledku to ale na osudu třetí části už nezměnilo – 25:18.
Jenže mančaft okolo kapitánky Pavelkové se markantní korekcí dost rozjel, což se projevilo zkraje třetího dílu (3:2 – 4:7). Nicméně z tohohle propadu se hanácká parta okamžitě vzpamatovala vyrovnáním na 7:7, přesto zůstával frýdecko-místecký celek dál nahoře nejen tlakem solených servisů (8:11, 10:13). Teprve uprostřed sady ženy v modrofialové kombinaci v čele se smečařsky probuzenou Michalíkovou rapidně přidaly plyn a během pár minut totálně otočily vývoj na 18:14. To rozhodlo, finiš si potom již pohlídaly – 25:21.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Nebylo jednoduché se zvednout ze včerejšího zklamání v poháru, ale nakonec se nám to povedlo natolik, že jsme zvládli tříbodově zvítězit. Což je vzhledem k okolnostem moc důležité. V porovnání s předchozím zápasem jsme odvedli lepší výkon a pomohli si hlavně dobrou obranou jak v poli, tak především na síti. Tolik bodových bloků jako dnes jsme už dlouho neměli. Holky zabojovaly, a byť naše hra stále nebyla zdaleka optimální, dokázali jsme společnými silami špatnou situaci překonat.“
Michaela Jurčíková (kapitánka VK Prostějov): „Podstatné je, že jsme vyhrály tohle důležité utkání za tři body a přiblížily se tím postupu do play off. Vyšla nám odveta za porážku 0:3 z Frýdku díky menšímu počtu chyb a tím, jak jsme byly důsledné v rozhodujících balónech. Taky holky výborně blokovaly, byla tam z naší strany týmovost i bojovnost.“
Leoš Chalupa (hlavní trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Gratulujeme domácím k vítězství. Dělali jsme víc chyb, po slibném vyrovnání na 1:1 byl z naší strany úplně hrozný začátek třetího setu. V jeho závěru jsme sice hodně stahovali a zlepšení si přenesli i do čtvrté sady, ale tam rozhodla celý zápas ztráta našeho vedení 13:10. Za tohoto stavu jsme neuhráli dlouhou výměnu, kdy šel míč snad pětkrát zadarmo k nám, přesto jsme ho nepoložili. Údernější soupeř pak lépe zvládl koncovku a zaslouženě zvítězil.“
Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Hodnotí se mi těžko. Pro nás i Prostějov to bylo velice důležité utkání, na které jsme se celý týden připravovaly a samozřejmě jej chtěly vyhrát. Ale bohužel jsme zase dělaly blbosti v rozhodujících chvílích, což rozhodlo. Body teď musíme získat jinde.“