9 TJ Sokol Frýdek - Místek18120151194:15097

Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Přes problémy v úvodním setu jsme hanácké derby vyhráli jasně 3:0 a do vyřazovací fáze půjdeme ze sedmé pozice

20.02.2021 | Prostějovské volejbalistky potřebovaly z duelu dohrávaného 11. kola UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 vítězství nad Šternberkem, aby si definitivně zajistily postup do play off. Povedlo se i navzdory dílčím trablům ve druhé polovině první sady. Většinu zápasu byl výběr VK viditelně lepší, uspěl bez ztráty kytičky a už před závěrečným dějstvím základní části má jisté sedmé místo.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 20, 14)

Rozhodčí: Ištvanech a Peloušek. Čas: 78 minut. Hráno bez diváků. Sestava Prostějova: Fričová 10, Kvapilová 6, Kopáčová 18, Michalíková 15, Jurčíková 10, Dvořáčková 1, libero Stavinohová – Pluhařová, Weidenthalerová, Šípová 1. Trenéři: Lubomír Petráš a Jakub Krčmař. Sestava Šternberka: Kamidinová 2, Abendroth 3, Herdová 11, Kořínková 3, Wanczyk 1, N. Látalová 13, libero Slavíková – Z. Látalová, Jarošová 5, Vyjídáková. Trenéři: Jan Drešl a Pavel Špiřík.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 3:1, 3:4, 6:7, 9:7, 10:9, 15:9, 18:13, 21:13, 22:14, 22:21, 23:23, 25:23. Druhý set: 4:3, 4:5, 6:5, 7:7, 10:7, 12:8, 12:11, 14:11, 17:12, 17:14, 20:16, 20:18, 23:18, 23:20, 25:20. Třetí set: 3:0, 6:1, 9:2, 9:4, 12:5, 16:6, 17:9, 20:9, 22:10, 22:12, 24:12, 25:14.

Domácí tým začal dobře, ale brzy vyrobil pět nevynucených chyb v rychlém sledu a ze stavu 2:0 bylo 4:5. Jakmile však vékáčko přestalo samo kazit, skóre šlo výrazně na jeho stranu (6:7 – 9:7, 15:9). Hlavně pětibodová šňůra při účinném servisu Kvapilové poslala hostující družstvo dolů, neboť mělo potíže na přihrávce a nedokázalo čelit útočným kombinacím, jež nejčastěji zakončovaly Kopáčová s Fričovou. Zahajovací část tak dlouho probíhala velmi jednoznačně, než Sokolky za stavu 22:14 zatlačily podáním Abendroth. A sedmi získanými výměnami za sebou se s vydatnou pomocí výborné obrany mocně vrátily do děje (22:21, 23:23). Petrášovy svěřenkyně vše zachránily až dvěma posledními balóny urvanými v nervózní koncovce – 25:23.
Každopádně duel se herně vyrovnal, což se projevilo na počátečním vývoji druhého dějství. Teprve za nerozhodných cifer 7:7 se dámy v růžových dresech znovu víc chytily zlepšením přechodu z defenzivy do ofenzivy (12:8), leč soupeřky vzápětí oplatily stejnou mincí (12:11). Oboustranně rozhodovala momentální kvalita servisu + příjmu, na což se nabalovaly další činnosti. Prostějovanky si pomohly i vítěznými bloky či dobrými smečemi Michalíkové a získaly slibný náskok 17:12, neboť je plejerky TJ nechtěně podpořily vlastními hrubkami. Přesto Drešlův soubor tažený dvojicí Herdová, N. Látalová dál vzdoroval (20:18), opět rozhodoval až závěr. Tentokrát přece jen klidnější – 25:20.
Bezpečně zvládnutý finiš dal mančaftu VK větší klid a ten dokázal přetavit ve výborný start do třetího dílu (3:0, 6:1, 9:2). Jurčíkové a spol. se dařilo téměř vše, Šternberk byl v hlubokém útlumu. Z nejhoršího se pak sice zvedl, ovšem pouze na chvíli (10:5). Rozjeté favoritky měly střetnutí v téhle fázi již pevně pod kontrolou a dotáhly jej k jednoznačnému triumfu – 25:14 a 3:0.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Pro nás moc důležité tři body a jsem pochopitelně rád, že jsme tenhle zápas zvládli. Do větších problémů jsme se dostali jen v prvním setu při jednom postavení, místo klidného vedení 1:0 z toho bylo zbytečné drama až do koncovky. Tu se podařilo těsně dorazit a potom už jsme byli jednoznačně lepší. Zejména v útoku, také se nám víc dařila obrana na síti.“
Michaela Jurčíková (kapitánka VK Prostějov): „Věděly jsme, že potřebujeme nad tabulkově hůř postaveným Šternberkem vyhrát a potvrdit tím postup do play off. Začátek byl dobrý, ale od stavu 22:14 jsme dlouho nemohly otočit a z jasného setu se ještě stalo drama. Jakmile se nám povedlo ten závěr zvládnout, šel pak výkon celého týmu nahoru, méně jsme chybovaly. A z vítězství 3:0 máme samozřejmě radost.“
Jan Drešl (hlavní trenér TJ Sokol Šternberk): „Z naší strany to dnes nebyl zrovna nejlepší výkon. V prvním setu jsme ještě drželi vyrovnaný krok, ve druhém částečně taky. Ale domácí tým na nás byl dobře připraven a měl navrch především v útoku. My jsme zakončením velice málo skládali míče, hlavně proto utkání nakonec dopadlo jasně 3:0. Soupeři k vítězství gratulujeme.“
Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dnes nám ten zápas vůbec nevyšel podle představ. Nezahrály jsme ani z půlky tak dobře, jako v předchozích utkáních, nejvíc dolů šel útok celého našeho družstva. I po dobře ubráněných balónech jsme zakončení často samy kazily, přesto byly dva sety ještě docela vyrovnané. Ten třetí už bohužel hodně špatný.“