9 TJ Sokol Frýdek - Místek18120151194:15097

Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Síle PVK jsme dokázali čelit jen ve slibně rozjetém druhém setu, který favoritky otočily. A hladce se ujaly vedení v sérii

05.03.2021 | Čtvrtfinále UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 odstartovalo prostějovským volejbalistkám zprvu poměrně vyrovnaným a posléze velmi jednoznačným utkáním číslo jedna v hlavním městě. Favorizovaný Olymp se během druhé sady dostal do úzkých, ale šancovní hrozbu VK zkušeně zažehnal a následně dospěl k bezpečnému triumfu, který znamenal očekávané vedení v sérii.

Olymp Praha – VK Prostějov 3:0 (15, 23, 12)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Hladišová a Kořenek. Čas: 71 minut. Hráno bez diváků. Sestava Olympu: Purchartová 7, Smutná 3, Hodanová 10, Bartošová 11, Kocmanová 15, Komárková 10, libero Pešková – Honzovičová, Neumannová. Trenéři: Stanislav Mitáč a Petr Brom. Sestava Prostějova: Fričová 7, Kvapilová 9, Kopáčová 15, Michalíková 4, Kožoušková 1, Dvořáčková, libero Stavinohová – Pluhařová 1, Šípová, Jurčíková, Baláková 1. Trenéři: Lubomír Petráš a Jakub Krčmař.
Bodový vývoj – první set: 1:1, 3:1, 6:2, 6:4, 8:4, 8:6, 11:7, 11:10, 12:11, 15:11, 16:13, 19:13, 24:14, 25:15. Druhý set: 1:0, 1:3, 3:3, 5:4, 5:6, 8:7, 8:9, 11:10, 12:11, 12:16, 13:18, 15:18, 18:19, 20:20, 23:21, 25:23. Třetí set: 1:1, 3:1, 8:2, 9:4, 12:4, 14:5, 17:6, 19:7, 21:8, 22:10, 24:10, 25:12.

Lepší vstup do zápasu měly Pražanky, jež rychle získaly uklidňující náskok 6:2. Hostující tým trápily potíže s přihrávkou a následně se hůř prosazoval útokem, čehož PVK využíval. Pak ovšem Hanačky zpřesnily příjem i ostatní činnosti, zlepšily obranu. A další průběh zahajovacího dějství se vyrovnal až k dotažení skóre na nejtěsnější rozdíl (11:10). O chvilku později však domácí družstvo bodově tažené Bartošovou kontrovalo klíčovým náporem, když se opíralo o nebezpečnější servis, pevnější bloky i zakončení středem sítě (15:11). Do té doby sympatický vzdor vékáčka se pod rostoucím tlakem úplně rozplynul a favoritky náhle dominovaly – 25:15.
Zkraje druhé části šel prostějovský mančaft premiérově do vedení (1:3), neboť využíval nevynucených chyb celku z české metropole. Dokud Petrášovy svěřenkyně držely zvýšenou jistotu své vlastní hry, předváděly kvalitní volejbal a zůstávaly o kousek vepředu (5:6, 9:10). Byť se na straně Olympu rozjela jeho ofenzivní zbraň Kocmanová. V růžových barvách se nejvíc dařilo Kopáčové s Kvapilovou, postupně se přidaly další parťačky. A pohodou hýřící moravská parta díky perfektní pětibodové šňůře otočila z 12:11 na 12:16. Vzápětí to bylo dokonce 13:18, před papírově slabším souborem se tak slibně rýsovalo srovnání setového poměru. Nicméně výborná úroveň hry poté klesla a druhý kolektiv dlouhodobé části naopak zabral, tudíž se nadějný odskok rychle rozplynul (18:19, 20:20). Načež závěr o kousek patřil obrozeným Mitáčovým ovečkám – 25:23.
Promarněná šance na zdramatizování duelu poznamenala ženy VK i do třetího dílu, v jehož úvodu adeptky extraligové medaile bez váhání utekly rozhodujícím trhákem až na 8:2. Ztrácející skvadra kupila hrubky i nepřesnosti a především nezvládala čelit ostrému podání rozjetých protivnic, které po několika esech za sebou ještě zvýšily (14:5). Ohledně výsledku bylo tedy vymalováno, navíc se i zbytek mače změnil v působivou pražskou exhibici – 25:12 a 3:0.