VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Šelmy Brno000000:00
3 VK Dukla Liberec000000:00
4 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
5 Volejbal Přerov000000:00
6 TJ Ostrava000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Reakce z klubů na předčasné ukončení play off: v Liberci zavládla titulová radost, na Olympu spíš smutek a v Olomouci naštvání

02.04.2021 | Poprvé v historii se volejbalistky Dukly Liberec radují ze zisku mistrovského titulu za triumf v UNIQA extralize žen ČR. Aktuální ročník 2020/21 přitom nevyhrály standardním způsobem, neboť vrchol v podobě play off byl kvůli koronaviru předčasně ukončen. A zlato tak dostaly coby vítězky základní fáze soutěže.

„Před touhle sezónou se už myslelo na to, že taková situace s covidem může nastat a že se může udělit titul vítězi dlouhodobé části. Každopádně je škoda, že se play off nedohrálo, mohly jsme v bojích o medaile absolvovat hezké zápasy,“ řekla blokařská opora Severočešek Veronika Trnková.
Dva extraligové primáty získala už dříve s VK Prostějov (2017, 2018), jeden s UP Olomouc (2019).
„Je mi opravdu líto brněnských Šelem, protože v minulém ročníku byla situace stejná jako letos. Ale tím, že problém s covidem byl tehdy nový a nikdo na něj nebyl připravený, se mistr nevyhlašoval. Docela mě mrzí, že my titul dostaneme a ony jej nedostaly. To mi přijde trochu smutné,“ myslela Trnková sympaticky na loňskou smůlu Jihomoravanek.
Zlatou radost svého současného týmu však považuje navzdory okolnostem za zaslouženou. „Mrzí mě, že to asi většina lidí bude shazovat a vést řeči, že titul není regulérní. Ale pro Liberec jde o první trofej, stejně jako pro většinu zdejších holek i pro trenéry. My si to užijeme ve velkém stylu,“ ujistila Veronika přezdívaná Trnec.
Logicky opačné dozvuky má předčasné ukončení české volejbalové sezóny ženské kategorie v klubech, které si rovněž dělaly ve vyřazovacích bitvách zálusk na atakování nejvyšší pozice. Leč vinou nedohrání extraligové soutěže o tuhle možnost vlastně přišly.
„Nemohla jsem uvěřit, že se o ukončení vůbec jedná. Je to smutné. Trochu i zklamání, i když jsem schopná pochopit situaci. Jde však už o druhou sezónu za sebou, která se nedohraje,“ litovala smečařka Olympu Praha Eva Hodanová, jejíž družstvo bere po druhé pozici ze základní části stříbro.
Jen bronz připadl asi nejvíc favorizované Olomouci, jež v únoru ovládla Český pohár. „Svaz nás teď připravil o šanci bojovat o ligové zlato. Je to nefér a chyba vedení,“ prohlásil výkonný ředitel VK UP Radan Holásek bez ohledu na termínové okolnosti směrem k následným reprezentačním akcím.
Mnohem smířlivěji situaci bral Martin Gerža, šéf čtvrtých a tedy nepopulárně „bramborových“ Šelem Brno. Zároveň je totiž předsedou Asociace profesionálních volejbalových klubů žen ČR, jež o zrušení k. o. bojů spolurozhodovala. „Z pohledu regulérnosti a kredibility soutěže by bylo pokračovat značně riskantní,“ pravil už dříve Gerža.
Konečné pořadí UNIQA extraligy žen ČR 2020/21: 1. 1. Dukla Liberec, 2. Olymp Praha, 3. UP Olomouc, 4. Šelmy Brno, 5. TJ Ostrava, 6. KP Brno, 7. VK Prostějov, 8. Volejbal Přerov, 9. Sokol Frýdek-Místek, 10. Sokol Šternberk.