VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Šelmy Brno000000:00
3 VK Dukla Liberec000000:00
4 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
5 Volejbal Přerov000000:00
6 TJ Ostrava000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Reprezentace žen dnes zahajuje úvodní z řady soustředění v Národním sportovním centru Prostějov!

06.04.2021 | Celý jeden měsíc – kromě volných víkendů – teď stráví národní tým volejbalistek České republiky v Prostějově. Zdejší Národní sportovní centrum se stane dějištěm čtyř jeho na sebe navazujících soustředění před květnovou kvalifikací o postup na Mistrovství Evropy 2021 i následnou účastí v letošní Evropské lize. První přípravný pobyt startuje v úterý 6. dubna, tedy právě dnes.

Ženský výběr ČR bude v prostějovském NSC trénovat od 6. do 10. 4., následně 12. až 16. dubna, 19. až 23. 4. a poté v nejdelším úseku bez přerušení od 25. dubna do 5. května. Poslední tři dubnové dny 28., 29. i 30. 4. totiž budou navíc patřit přátelským zápasům s Polskem.
Mezi 6. a 8. květnem pak Češky nastoupí v rámci úvodního kvalifikačního turnaje o ME v lotyšském Daugavpilsu postupně proti domácímu celku, Bosně a Hercegovině i Slovinsku. Načež se naposledy vrátí do Prostějova (9. až 13. 5.) na soustředění před druhým turnajem kvalifikace kontinentálního šampionátu v Zenici. Poté už budou další tréninkové kempy i jinde, například v Pelhřimově či Praze.
„Řecký kouč našeho nároďáku Giannis Athanasopoulos má k Prostějovu silný vztah, protože zde v minulosti několik let žil se svou partnerkou Sonjou Borovinšek, bývalou blokařkou našeho klubu. Hanácké město si doslova zamiloval, navíc jsme se hodně skamarádili a pomáhal nám tenkrát i trenérsky. Teď jako hlavní lodivod repre ČR se sem rád často vrací také díky tomu, že tu máme Národní sportovní centrum se špičkovými parametry k přípravě. Ostatně i jeho název jasně vypovídá o tom, že má sloužit rovněž k národním účelům,“ říká sportovní ředitel VK Prostějov Miroslav Čada.
Vzhledem ke svému přátelství s Atnanasopoulosem nezištně vypomáhá při organizačním zajištění pobytu českého kolektivu v srdci Hané. „Je i naším velkým zájmem, aby se tady reprezentační tým cítil po všech stránkách co nejlépe a Prostějov tím upevnil své volejbalově dobré jméno. Jen je škoda, že v nominaci tentokrát nemáme žádnou hráčku. Čemuž se ale po nepříliš vydařené klubové sezóně nelze divit,“ připojil Čada s dovětkem, že potřebné zázemí bude mít národní mančaft ČR kromě NSC PV též v nedalekém Hotelu Tennis Club (ubytování, stravování, regenerace).

NOMINACE ŽEN ČR NA PRVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V PROSTĚJOVĚ (6. AŽ 10. DUBNA)
Nahrávačky:
Kateřina Valková (UP Olomouc), Simona Bajusz (Dukla Liberec), Květa Grabovská (KP Brno).
Blokařky: Veronika Trnková (Dukla Liberec), Barbora Purchartová, Pavlína Šimáňová (obě Olymp Praha), Ema Kneiflová (UP Olomouc).
Smečařky: Eva Hodanová (Olymp Praha), Lucie Nová (UP Olomouc), Eva Svobodová (Dukla Liberec), Magdalena Bukovská (TJ Ostrava), Denisa Pavlíková (KP Brno).
Univerzálka: Klára Žarnovická (TJ Ostrava).
Libera: Veronika Dostálová (Dukla Liberec), Adéla Chevalierová (TJ Ostrava), Daniela Digrinová (KP Brno).
Realizační tým – hlavní trenér: Giannis Athanasopoulos. Asistent trenéra: Jakub Brečka. Kondiční trenér: Lukasz Filipecki. Fyzioterapeutka: Michaela Pachmanová. Lékařka: Radka Bartovičová. Týmový manažer: Miloslav Javůrek.