VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Šelmy Brno000000:00
3 VK Dukla Liberec000000:00
4 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
5 Volejbal Přerov000000:00
6 TJ Ostrava000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Soli Soares opět působí u áčka VK jako kondiční trenérka, mančaft si pochutnal na buchtách od Terky Balákové

07.04.2021 | Bylo tomu tak už ve druhé polovině uplynulé sezóny – a platí to i v probíhající fázi přípravy volejbalistek VK Prostějov po skončení soutěžního ročníku 2020/21. Co? Jakmile jdou naše ženy dělat cokoliv týkajícího se kondice, bere si hlavní slovo a dohled nad nimi Solange Soares.

„Soli v minulosti byla několik let kondiční trenérkou našeho áčka, protože se práci na fyzičce věnuje dost intenzivním způsobem v podstatě celý svůj život. A to jak prakticky, tak i teoreticky formou dlouhodobého neustálého vzdělávání včetně sledování moderních trendů,“ ocenil znalosti brazilské rodačky sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.
Po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 2015 se Solange stala na pár sezón kondiční specialistkou v realizačním týmu ženského A-družstva Prostějova. Posléze však přešla zejména k trénování mládežnických kategorií, čemuž se převážně věnovala v posledních letech.
„Poté, co hygienická opatření proti koronaviru na podzim  zavřela veškerý mládežnický sport, Soli sama přišla s tím, že se cítí nevyužitá. A že by volný čas ráda věnovala práci u áčka, pokud to bude možné. Zdaleka ne každý by se v takové situaci zachoval stejně, ale u ní mě to vůbec nepřekvapuje. Právě naopak, je charakter. Rádi jsme jí dali v přípravě prostor a věříme, že má pro holky přínos,“ konstatoval Čada.
V závěru čtvrtečního tréninku prostějovských volejbalistek se na hale Sportcentra DDM nečekaně objevila i zdravotně pauzírující Tereza Baláková. Pouhý týden po operačním zákroku svého kolene se přikulhala podívat, jak její parťačky makají v přípravě.
„Při artroskopii menisku mi tam objevili cystu, kterou pan doktor odstranil. Zatím mám mít nohu spíš v klidu a s pohybem to nepřehánět, ale postupně můžu zvyšovat zátěž. A koncem příštího týdne už začít v rozumné míře trochu trénovat,“ prozradila Balča sportovnímu řediteli Miroslavu Čadovi a hlavnímu kouči Lubomíru Petrášovi.

Na „inspekční návštěvu“ přitom dvaadvacetileté účko nedorazilo s prázdnou. „Nesu něco sladkého, trochu jsme s mamkou pekly,“ vytáhla Terka z tašky velkou plastovou dózu plnou chutně vypadajících buchet. Samozřejmě k nemalé radosti všech přítomných, po dobrotě se rychle zaprášilo.
Nyní je pro Terezu dvojnásob důležité, aby se plně a pokud možno co nejrychleji uzdravila. Nezadržitelně se jí totiž blíží start nové beachvolejbalové sezóny, na kterou se coby dlouholetá vyznavačka hry na písku velice těší. „Snad už se brzy zmírní opatření proti koronaviru a turnaje pak začnou normálně podle plánu,“ zadoufala Baláková.