VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022


facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Holky porazily Bratislavu a podlehly Ostravě, celkově skončily na Grand Prix Brno třetí. Triumfoval domácí tým

12.09.2021 | S bilancí jednoho vítězství a dvou porážek uzavřely volejbalistky VK Prostějov přípravný turnaj pořádaný VK Královo Pole. Po páteční hladké prohře s domácím výběrem zvládly v sobotním poledni otočit nepříznivý vývoj proti bratislavskému družstvu a následně ztratily zprvu vyrovnaný souboj s Ostravou. Což v součtu celého Grand Prix Brno 2021 znamenalo třetí místo.

VK Prostějov – Slávia EU Bratislava 3:1 (-21, 20, 19, 23)

Sestava: Dvořáčková, Löff, Michalíková, Kopáčová, Kožoušková, Smolková, libero Stavinohová – Beránková, Bajusz. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Ani druhé turnajové vystoupení v jihomoravské metropoli nezačaly Hanačky vůbec dobře, během úvodní sady tahaly proti úřadujícím mistryním Slovenska za kratší konec herního provazu. Od dalšího dějství ale výkon zlepšily a obrátily průběh střetnutí, když po dvou poměrně jasných setech musely hodně zabojovat o klíčový čtvrtý.
„Kvůli problémům s břišním svalem chyběla v základu Simona Bajusz, mohla jen chvilkami prostřídávat. Nějakou dobu jsme se na hřišti hledali a navazovali na špatný výkon s Brnem, ale postupem času šly jak jednotlivé holky, tak celý tým herně nahoru. Soupeř přece jen nebyl natolik silný, nám se dařilo jistěji přihrávat a kromě prvního setu i solidně pokládat míče útokem, také slušně bránit. Šlo to zejména Martině Michalíkové, Míše Smolkové a Adéle Stavinohové,“ ohlédl se kouč Miroslav Čada.

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (23, -22, 15, 15)

Sestava: Dvořáčková, Löff, Michalíková, Beránková, Kvapilová, Smolková, libero Stavinohová – Kopáčová, Kožoušková, Bajusz. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Přímá bitva o druhou pozici v letošní Grand Prix Brno se pro vékáčko odvíjela slibně. „Holky vstoupily do utkání i bez Simony Bajusz a Káji Fričové dobře, jen škoda koncovky úvodní sady. Při vedení 23:21 jsme měli několikrát smečařsky nalito, bohužel se nepovedlo balóny proměnit a Ostrava skóre otočila,“ zalitoval Čada.
Druhou část jeho ovečky v závěru naopak ubouchaly, leč od té chvíle následoval výkonnostní propad dolů. „Dva sety jsme předváděli kvalitní volejbal, potom už jsme však nestačili. Mohla za to spousta chyb, nedůslednosti v obraně i horší prosazování v útoku, protivník měl od stavu 1:1 jednoznačně navrch,“ popsal prostějovský stratég se stručným vzkazem na závěr: „Turnaj nám ukázal, že máme před sebou ještě hodně práce.“

GRAND PRIX BRNO 2021
Přehled výsledků:
KP Brno – VK Prostějov 3:0, TJ Ostrava – Slávia EU Bratislava 3:1, KP Brno – TJ Ostrava 3:0, VK Prostějov – Slávia EU Bratislava 3:1, TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1, KP Brno – Slávia EU Bratislava 3:1.
Konečné pořadí: 1. KP Brno 9 bodů (skóre 9:1), 2. TJ Ostrava 6 (6:5), 3. VK Prostějov 3 (4:7), 4. Slávia EU Bratislava 0 (3:9).