VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022


facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Novou kapitánkou našich volejbalistek je Simona Bajusz, vybral ji kouč Miroslav Čada

15.09.2021 | Volejbalistky VK Prostějov mají už třetí soutěžní ročník za sebou jinou kapitánku. Tentokrát se jí stala sedmadvacetiletá nahrávačka Simona Bajusz, nová letní posila Hanaček. Vůdčí roli jí přitom určil hlavní trenér Miroslav Čada.

„U nás není zvykem žádná volba kapitánky samotnými hráčkami, jak tomu někdy bývá v jiných týmech kolektivních sportů. Tady vždy kapitánku vybíral kouč podle svého nejlepšího uvážení. A já jsem určil Simonu,“ oznámil Čada.
„Nastupuje na klíčové nahrávačské pozici, čímž řídí hru celého mančaftu. Navíc je to česká reprezentantka, má dostatek zkušeností a pro důležitou úlohu i věk. Že je v kolektivu nová, to směrem k celé sezóně nehraje takovou roli. S holkama se vesměs zná, a podstatná je schopnost vést družstvo jak na hřišti, tak v kabině,“ vysvětlil ostřílený lodivod.
Svůj verdikt oznámil svěřenkyním včetně Bajusz před přípravným turnajem Grand Prix Brno 2021, kde si schopná volejbalová dirigentka odbyla svůj debut v nové roli (byť jen v omezené míře kvůli zranění). „Za takovou důvěru jsem ráda a budu ji chtít nezklamat tím, že holky povedu co nejlíp zvládnu. Ale nebude to samozřejmě o mně, záleží na nás všech společně, na celém kolektivu,“ poukázala Simona Bajusz.
Připomeňme, že v minulé sezóně zastávala kapitánský post v áčku VK blokařka Michaela Jurčíková, která loni přišla z Frýdku-Místku a na jaře zamířila do belgického Charleroi. Před ní nosila pomyslnou pásku odchovankyně vékáčka Michaela Zatloukalová, jejíž kariéru přerušila mateřská pauza. Po jejím uplynutí aktuálně podepsala smlouvu v Přerově.