VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Za daného vývoje nemůže být jiný cíl: sérii o extraligové zlato chceme rozhodnout hned v pondělí na jihu Moravy!

24.04.2022 | Volejbalistky VK Prostějov sahají po výsledkové senzaci, která však má logiku v jejich vygradované top výkonnosti. Právě kolektivní kvalitou zatím ničí ve finálové sérii UNIQA extraligy žen ČR 2021/22 KP Brno jakožto druhý celek dlouhodobé části, nad kterým vedou již 2:0 na zápasy. A jediná další výhra jim zajistí zisk jedenáctého mistrovského titulu v klubové historii!

Hala Národního sportovního centra PV, to byla v pátek odpoledne doslova hlava na hlavě. Příznivci bezezbytku zaplnili hlediště i všechny další dostupné prostory, spustili pořádný bengál. A tenhle fantastický rambajs pomohl rozjeté hanácké partě k natolik špičkovému výkonu, že doma neztratila ani sadu!
V zahajovací přitom dlouho ztrácela, nejvíc 13:16. Pak ale prudkým zlepšením vygumovala Královo Pole z palubovky, famózní obrat na 25:19 udal ráz celému zbytku střetnutí. „Bylo to podobné jako v Brně: ze začátku vyrovnané, spíš jsme prohrávali. Jenže koncovku holky zvládly skvěle,“ kvitoval hlavní trenér hanácké party Miroslav Čada.
To jeho svěřenkyně napumpovalo ještě větším sebevědomím, tudíž druhé části kralovaly. Ovšem jen do stavu 17:11, následně přišla jejich nejhorší pasáž v jinak perfektně kontrolovaném duelu. „Bez ohledu na cokoliv je KP hodně silné a nebezpečné, těžko proti němu můžeme dominovat neustále. Podstatné bylo, že po snížení na 21:20 náš tým zase zabral a důležitý závěr ustál,“ vypíchl stratég povedený finiš (25:22).
Potom už se vékáčko neohlíželo zpět. Poslední odpor kápéčka (10:9) definitivně zlomilo stupňovaným výkonem ve druhé polovině třetího dějství, konečné skóre 25:16 hovoří samo za sebe. „Hráli jsme špičkový volejbal a pevně směřovali za vítězstvím. Mančaft zaslouží absolutorium za to, jak výborně se popasoval s tlakem domácího prostředí v natolik významném utkání. Nic neponechal náhodě,“ mohl Čada vyzdvihovat.

Co herní nuance? „Znovu platilo, že jsme nejvíc těžili z mnohem lepšího útoku krajních hráček, tentokrát zejména Karin Šunderlíkové a též Káji Fričové. Navíc jsme se mohli opřít o jistou přihrávku, všechny holky dobře bránily a maximálně bojovaly o každý balón. Taky děláme méně chyb než soupeř, naše dnešní výhra 3:0 i dvouzápasové vedení ve finále jsou podle mě zasloužené,“ nepochyboval uznávaný lodivod.
Zatímco jeho ekipa šlape, ta jihomoravská v porovnání s předchozími měsíci (včetně ovládnutí Českého poháru) spíš tápe. Hojně propírané jsou především její potíže na univerzálu, kde tentokrát nastoupila smečařka Denisa Pavlíková. Bez většího efektu. „Tyhle věci samozřejmě sledujeme z taktických důvodů, abychom se na Brno co nejlépe připravili. Jinak se ale soustředíme hlavně sami na sebe. Nepolevit, na každé utkání se zodpovědně nachystat a pak jej kvalitně odehrát,“ zdůraznil Čada.
Třetí duel série o mistrovský titul je na programu v pondělí 25. dubna od 17.10 hodin v Městské hale míčových sportů Brno ve Vodově ulici, Česká televize vysílá přímý přenos na programu ČT Sport. A hanácká skvadra logicky touží dovršit svou jízdu za zlatými medailemi v nejkratším možném čase.
„Samozřejmě máme obrovskou motivaci přidat třetí vítězství hned a vybojovat titul. Vůbec by nevadilo, že bychom to dokázali venku. Nesmíme se ale na tuhle šanci příliš upínat, pouštět si takové myšlenky moc do hlav,“ upozornil Čada.

„Prostě se musíme co nejlépe připravit na další jednotlivý zápas a jít ho vyhrát. Pokud znovu podáme dobrý výkon, přiblíží nás to k úspěchu. Zároveň je však nutné počítat s tím, že soupeř ve svém domácím prostředí udělá maximum k prodloužení série. Určitě to budeme mít velice těžké.“