VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Část našeho A-týmu žen se zítra vrací do přípravy, kterou zpestří ukázková hodina volejbalu na Gymnáziu Jiřího Wolkera

09.05.2022 | Jedenáct dní si většina volejbalistek VK Prostějov mohla užívat volna po slavném zisku mistrovského titulu. Teď však první krátká dovolená končí, neboť od úterý 10. května startuje posezónní společná příprava. Ani ta ovšem nepotrvá dlouho.

„Sejdeme se v úterním odpoledni, budeme trénovat ve všední dny jednofázově s volnými víkendy. A to do konce května, protože tak jsou nastavené pracovní smlouvy, jež mají hráčky s naším klubem uzavřené,“ informoval hlavní kouč vékáčka Miroslav Čada.
Do oddílového programu se ale zdaleka nezapojí kompletní družstvo. „Tahle přípravná fáze po skončení soutěžního ročníku potrvá vlastně jen tři týdny a týká se pouze některých členek kádru. Konkrétně těch, co nejsou v reprezentacích a zároveň v Prostějově pokračují i příští sezónu,“ upřesnil Čada.

Jaká vlastně bude tréninková náplň? „Spíš udržovací, nepůjdeme do žádné vysoké zátěže. Teď to ani není potřeba, spíš jde o to zůstávat trochu v tempu, aby týmová dovolená před srpnovým zahájením přípravy na další ročník nebyla příliš dlouhá,“ vysvětlil Čada.
„Budeme střídat herní volejbalové tréninky, výběhy, posilovnu, beach a různé jiné doplňkové sporty. Loni se to holkám moc líbilo, zahrály si například tenis, pingpong, basketbal a podobně. Tak ať si užijí trochu zábavy i letos, nyní je na něco takového prostor,“ usmál se lodivod zlaté bárky.
Dojde rovněž na v minulosti tradiční ukázkové hodiny volejbalu pro studenty a žáky prostějovských škol. „První tuhle vyučovací hodinu zábavnou formou děláme hned v úterý 10. května dopoledne na Gymnáziu Jiřího Wolkera, kam od nás zavítají dvě hráčky a spolu s nimi můj trenérský asistent Lubomír Petráš i kondiční trenérka Solange Soares,“ prozradil Miroslav Čada.