VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Prostějov000000:00
3 Volejbal Přerov000000:00
4 vkkpbrno.cz000000:00
5 TJ Ostrava000000:00
6 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
7 Šelmy Brno000000:00
8 VK Dukla Liberec000000:00
9 VK Šantovka Olomouc UP000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Zápasovou pauzu A-týmu VK vyplňuje hlavně kondiční příprava

14.02.2023 | V úterý 7. února odehrály prostějovské volejbalistky svůj poslední duel v evropském CEV Challenge Cupu, do dalšího střetnutí nastoupí až v sobotu 18. února v rámci UNIQA extraligy ČR. Mezi těmito dvěma souboji tak mají během naplno rozjeté sezóny dvanáctidenní, tedy nezvykle dlouhou zápasovou přestávku.

Jak vlastně vznikla? Při lichém počtu účastníků nejvyšší tuzemské soutěže měly ženy VK v probíhající nadstavbě volný los o uplynulém víkendu, kdy se hrálo celkově 25. kolo. Uprostřed tohoto týdne je pak na programu závěrečný turnaj Final 4 Českého poháru v Teplicích, kam ale Hanačky vinou čtvrtfinálové porážky na půdě Ostravy nepostoupily.
Tím pádem aktuálně dělí dva jejich soutěží mače téměř dva týdny trvající pauza.
„Jak se říká, všechno špatné je i k něčemu dobré. Samozřejmě bychom radši bojovali o pohárovou trofej při Final Four, bohužel jsme se tam však nedostali. Proto zkusíme využít nastalou situaci s delší přestávkou bez utkání v náš prospěch,“ sdělil kouč vékáčka Miroslav Čada.
Pro současné mistráků prosté období měl docela jasný plán. „Protože tentokrát neměla extraliga volno ani okolo Vánoc a Nového roku, jeli jsme bez větší přestávky v podstatě od druhé poloviny října až dosud. A proto nebyl zatím čas na pořádné obnovení fyzické kondice tak, jak jsme byli v průběhu ročníku vždy zvyklí z předchozích let. Nyní k tomu přišel vhodný čas,“ poukázal Čada.
Vedle nezbytného odpočinku i standardní práci na herních prvcích se tak jeho svěřenkyně momentálně věnují ve zvýšené míře kondičním tréninkům. „Je to hodně potřeba ze dvou základních důvodů: aby holky měly zpevněná těla a byly zdravější, a také aby fyzicky vydržely náročný program na kvalitní úrovni až do úplného konce sezóny,“ upřesnil ostřílený volejbalový odborník.
K vedení přípravy dostávají větší prostor jak jeho asistent Lubomír Petráš, tak klubová kondiční specialistka Solange Soares. „Naším společným cílem je co nejlépe zapracovat na fyzičce a zároveň pak jet do Frýdku dobře nachystaní i po herní stránce pro tříbodové vítězství,“ prozradil Čada logicky zřejmý plán.
Týmu Prostějova zbývá z dlouhodobé části UNIQA extraligy absolvovat čtyři domácí bitvy (Olomouc, Šternberk, KP Brno, Šelmy Brno) plus kvarteto venkovních střetů (Frýdek-Místek, Liberec, Olymp Praha, Přerov). „Loni jsme ukázali, že umístění před play off není pro vyřazovací fázi rozhodující. Přesto pochopitelně chceme dál vyhrávat a do letošního play off jít z co nejvyšší pozice,“ ujistil Miroslav Čada.