Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Mladší žačky PVK Prostějov získaly zlaté medaile na Mistrovství Moravy mladších žaček

18.05.2011 | O uplynulém víkendu proběhlo v Bílovci za účasti nejlepších týmů Mistrovství Moravy mladších žaček, kterým vyvrcholila celoroční práce našich mladých nadějí.Hráčky, vedené trenérkou Lenkou Koblerovou, hladce vyhrály skupinu, kde postupně porazily družstva Lanškrouna 2:0, Frýdku Místku 2:0, Bílovce 2:0 a Krnova 2:0. Postoupily tak mezi 4 nejlepší týmy.

Dále se již hrálo vyřazovacím způsobem. V semifinále nás čekal silný tým Nového Jičína. Zápas byl od počátku až do konce velmi vyrovnaný. První set patřil nám, naopak soupeř zvítězil v setu druhém.A tak se rozhodovalo v tiebreaku. Až do výměny stran se družstva přetahovala o každý bod, ale potom se soupeři podařilo odskočit až na 13:9. V této chvíli během druhého oddechového času se podařilo trenérce děvčata vyburcovat, zbavit je strachu a šnůrou 6 bodů otočit skóre a vyhrát.
Ve druhém semifinále zdolal Přerov v poměru 2:0 Bílovec, a nás tak čekalo finále s dobře známým soupeřem.
Zápas přinesl skutečný vrchol turnaje – velmi kvalitní hru, nečekané zvraty, fantastické zákroky v poli a urputný boj o každý bod. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, hráčky dodržovaly taktický plán - eliminovat sílu soupeře především ve středu hřiště a pestrou hrou mu zabránit v jednoduchých útocích. Vítězství 20:14 v 1. setu a vedení 22:16, předváděná hra budila zdání brzkého vítězného konce, ale jak to bývá v mládežnickém volejbalu, vše se rychle mění. V tuto chvíli se děvčata zalekla vítězství na dosah, začala kupit nevynucené chyby, nepomohlo ani střídání, ani oddechové časy. Hráčky Přerova uhrály za sebou 9 bodů a set vyhrály. Na naší straně velký smutek a na straně Přerova radost. A tak začal opět tiebreak. Soupeř, kterého jsme posadili na koně, začal skvěle, naopak my pod vlivem nezdaru, hůře. Hned v úvodu jsme začali s bodovým mankem a přestože nesmírnou bojovností se nám podařilo několikrát se soupeři přiblížit, v koncovce jsme opět prohrávali 13:9,  Přerov byl 2 míče od vítězství a s námi to vypadalo bledě. Trenérka opět vzala poslední oddechový čas přikázala hráčkám , aby se hlavně nebály a věřily si. Udělat ten poslední krok dolehl na Přerov se stejnou intenzitou jako předtím na nás. Povedlo se nám střídání Kristýny Šestořádové na síť, která získala důležité body a výborný servis kapitánky týmu Terezy Vymazalové dokonal zkázu soupeře a po stejné šnůře bodů jako s Novým Jičínem se naše děvčata mohla radovat z vítězství , když ve třetím setu vyhrála 15:13.
Do turnaje zasáhly všechny hráčky, a tím se společně zasloužily o tento jejich dosavadní největší úspěch. Za zmínku stojí zcela určitě fakt, že trenérka Lenka Koblerová získala tento titul už potřetí za sebou, což  komentovala: „ Tento titul byl určitě nejtěžší. Během roku se mi podařilo společně s holkama vytvořit dobrou partu, bez které to v dívčím volejbalu ani nejde. To se potom i lépe snáší náročný trénink, jen tak lze úspěchu dosáhnout. Naše děvčata si tento úspěch stoprocentně zasloužila za své celoroční úsilí a píli.“

Autor článku: Lenka Koblerová