VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Šelmy3-0Přerov
Prostějov3-0Olomouc
Liberec3-0K. Pole
Olymp3-0Ostrava
Šelmy3-0Olymp
Prostějov2-3Liberec
Prostějov2-0Olymp
Šelmy2-0Liberec
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Ohlédnutí za MS středních škol, na němž tým GJW Prostějov složený z mladých Agelek skončil šestnáctý

31.08.2016 | V tomto týdnu čeká všechny mládežnické volejbalistky VK AGEL Prostějov návrat do školních lavic. V době začínajícího školního roku 2016/17 se však ještě na chvíli vraťme k závěru toho minulého, kdy proběhlo 24. Mistrovství světa středních škol ve volejbalu. Na tomto šampionátu v srbském Bělehradu totiž Českou republiku reprezentovalo v dívčí kategorii družstvo Gymnázia Jiřího Wolkera Prostějov, jež tvořily hráčky vékáčka.

Kolektiv ve složení Adéla Stavinohová (kapitánka), Aneta Weidenthalerová, Kateřina Kociánová, Veronika Boudová, Eliška Masopustová, Jana Muzikantová, Kristýna Světlíková, Barbora Brodzianská, Tereza Skládalová, Adéla Kocourková a Marika Hradilová pod vedením trenérské dvojice Zuzana Bálintová – Bronislav Klíč obsadil mezi dvaatřiceti zúčastněnými zeměmi ze tří kontinentů šestnácté místo.
Jak k němu výběr GJW dospěl? Nejprve obsadil druhou příčku v základní skupině F, čímž postoupil do lepší poloviny play off. „Nejprve jsme narazili na hodně silnou Čínu, která nám nedala šanci. Poté jsme pro změnu jasně přehráli slabší Lucembursko a o postupu tak rozhodovalo třetí utkání ve skupině s Itálií. To byl určitě náš nejlepší zápas turnaje, když jsme otočili nepříznivý vývoj a po úvodním ztraceném setu skvělým výkonem zvítězili 2:1. Radost byla veliká,“ popsala Zuzana Bálintová.
Jenže vyřazovací fáze už prostějovským děvčatům tolik nevyšla. „V osmifinále jsme ještě hráli dobře a vzdorovali naprosto vyrovnaně silnému Tchajwanu, šlo o výbornou bitvu. Porážky ve střetnutí o 9. až 16. místo od Kypru naopak byla škoda, na tohoto soupeře jsme určitě měli. Ale střídali jsme všechny holky, utekla nám koncovka první sady a pak už to bylo špatné,“ litovala Bálintová, která je učitelkou na Gymnáziu J. Wolkera a někdejší extraligovou volejbalistkou. Její a Klíčovy svěřenky následně prohrály i duely o 13. až 16. pozici s Chile a o 15. post s Chorvatskem. „Naše výkony šly bohužel postupně dolů a konečné umístění bylo horší, než při udržení větší koncentrace až do konce mistrovství mohlo být. Nechci však holky kritizovat, celou akci měly za odměnu a hlavní bylo si to po všech stránkách hezky užít. Což se určitě povedlo,“ shrnula Zuzka.
Velkolepě pojatý šampionát přinesl nejen hanácké výpravě spoustu krásných zážitků i zkušeností. „Byla to taková malá olympiáda se vším všudy. Slavnostní zahájení a zakončení, kromě pár drobností dobře zorganizované sportovní boje i zázemí, různé doprovodné akce včetně show a podobně,“ vzpomínala Bálintová s úsměvem. „Na jediný volný den během turnaje například srbští pořadatelé připravili Večer národů, v rámci nějž každý z účastníků měl představit svou zemi jak nějakým vyprávěním, tak prostřednictvím výrobků z toho kterého státu. My jsme do Bělehradu přivezli české pochoutky v čele s olomouckými syrečky a becherovkou, tu samozřejmě pili jen dospělí. Navíc jsme si nachystali i taneční produkci polky na píseň Škoda lásky, z čehož bohužel sešlo kvůli zaseknutému DVD v počítači. Škoda,“ zamrzelo Bálintovou, že to její kolega Broňa Klíč nemohl společně s hráčkami rozbalit tancem na pódiu.
Zmíněného volného dne všichni využili také k prohlídce Bělehradu. „To je opravdu krásné město s mnoha historickými památkami. Kromě téhle vycházky a Večera národů jsme se v zápasově nabitém programu věnovali výhradně volejbalu a při hrozných vedrech, jaká panovala, rovněž odpočinku. Zároveň se musela dodržovat bezpečnostní opatření, celé mistrovství bylo po teroristických útocích v Turecku i jinde bedlivě střežené,“ upozornila.
Mančaft GJW reprezentující ČR se na Balkáně pohyboval ve speciálně vyrobených tričkách a do utkání nastupoval ve slušivých dresech, které byly též zhotoveny přímo pro středoškolské MS. „Cestu do Srbska i zpět jsme absolvovali velkým autobusem společně s chlapeckou výpravou z Frýdku-Místku, pokaždé stačilo osm hodin vcelku pohodové jízdy. Na závěr celého šampionátu převzali jeho oficiální vlajku zástupci Brna, neboť právě toto město za dva roky uspořádá pětadvacátý ročník mistrovství,“ prozradila Bálintová.
Celé povídání pak uzavřela následovně: „Z různých důvodů nám chyběly Vendula Valášková, Tereza Slavíková, Tereza Baláková, Tereza Strnadlová a Aneta Marvanová, s nimi bychom daly dohromady silnější tým. Ale ani v daném složení si holky rozhodně nevedly špatně a neudělaly žádnou ostudu. Českou republiku, Gymnázium Jiřího Wolkera, oddíl VK AGEL, město Prostějov i Olomoucký kraj reprezentovaly nejlépe jak mohly a všem zmíněným touto cestou moc děkujeme za podporu, díky níž jsme v Bělehradu mohli hrát.“

MS VE VOLEJBALU STŘEDNÍCH ŠKOL 2016
Výsledky GJW Prostějov – základní skupina H: Čína 0:2 (-13, -13), Lucembursko 2:0 (9, 13), Itálie 2:1 (-23, 23, 8). Osmifinále: Tchajwan 0:2 (-22, -19). O 9. až 16. místo: Kypr 0:2 (-23, -14). O 13. až 16. místo: Chile 0:2 (-13, -9). O 15. místo: Chorvatsko 1:2 (10, -23, -12).
Konečné pořadí dívčí kategorie: 1. Turecko, 2. Brazílie, 3. Srbsko I, 4. Tchajwan, 5. Španělsko, 6. Bulharsko, 7. Čína, 8. Srbsko II, 9. Německo, 10. Nizozemsko, 11. Maďarsko, 12. Kypr, 13. Chile, 14. Portoriko, 15. Chorvatsko, 16. Česko, 17. Řecko, 18. Francie, 19. Slovensko, 20. Dánsko, 21. Estonsko, 22. Itálie, 23. Belgie, 24. Anglie, 25. Polsko, 26. Izrael, 27. Černá Hora, 28. Arménie, 29. Rakousko, 30. Lichtenštejnsko, 31. Slovinsko, 32. Lucembursko.