VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Volejbalistky TJ OP sestoupily do krajského přeboru, ale poté využily nabídky na odkup druhé ligy!

04.07.2018 | Po několika letech poměrně dobrých výsledků ve 2. lize žen postihl volejbalistky TJ OP Prostějov v uplynulém ročníku herní propad vedoucí až k jasnému sestupu do krajského přeboru. Přesto budou Hanačky i v nové sezóně 2018/19 zase působit ve třetí nejvyšší soutěži ČR. Jak je to možné?

Trenér ópéčka Ladislav Sypko se ještě před vysvětlením nejprve ohlédl za minulým druholigovým tápáním. „Prostě se ukázalo, že tým, jaký jsme dali loni během léta a začátku podzimu dohromady, na danou soutěž jednoznačně neměl. V předchozích letech postupně skončily největší opory, oslabený kádr jsme doplnili převážně mladšími holkami. A výkonnost mančaftu holt nebyla taková, abychom dokázali soupeřům důstojně konkurovat,“ objektivně zhodnotil Sypko.
Vítězství za celých šestatřicet kol se dala spočítat na prstech jedné ruky, bodová ztráta na nesestupové příčky hodně narostla. „Už dlouho dopředu jsme se proto smířili s tím, že skončíme na posledním desátém místě a zaslouženě spadneme do kraje, který budeme hrát. Na tohle jsme se připravovali, brali to jako hotovou věc. Potom však přišel zvrat,“ popisoval kouč vývoj událostí.
V mailu vedoucího družstva Břetislava Zbořila přistála nabídka od jednoho severočeského oddílu, zda OP Prostějov coby dlouholetý a momentálně sestupující účastník druhé ligy nechce práva na start v soutěži koupit.
„Kdyby ten klub chtěl za licenci nějaké velké peníze, určitě bychom do toho nešli. Ale protože šlo o dvacet tisíc korun, což je rozumná a přijatelná částka, začali jsme o využití nabídky uvažovat,“ prozradil Sypko.
Jedinou, zato klíčovou podmínkou bylo zajistit personální vyztužení hráčské soupisky. Tak, aby druholigové účinkování v příštím ročníku opět neskončilo propadákem. „Zapracovali jsme a přivedli tři holky, které vyrostly v mládežnických výběrech VK Prostějov nebo UP Olomouc, v minulosti už za nás nastupovaly a teď se vrátí. Navíc mi Mirek Čada z vékáčka sám nabídl, že by k nám pustili na hostování některé mladé hráčky, co nebudou mít v ženském áčku tolik zápasového prostoru. Tahle pomoc mě velmi potěšila,“ přiznal Sypko.
Se získanou zárukou lepšího kádru tedy zaplatili dvacet tisíc a získali tím oprávnění startu ve 2. lize žen 2018/19. Kolektiv TJ OP přitom zůstal v moravské skupině C, jejíž desetičlenné složení se vůbec nezměnilo. „Věřím, že s novými posilami bude náš tým konkurenceschopnější a vrátíme se do bojů o střed tabulky, což jsme řadu let předtím opakovaně dokázali. Z ekonomického hlediska všechno zvládáme a chod oddílu v nové sezóně zajistíme, teď zbývá přímo na hřišti dotáhnout avizované zkvalitnění sportovní stránky,“ uzavřel Ladislav Sypko odhodlaně směrem k podzimnímu období, jež nastane po letních prázdninách co nevidět.