VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
25.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
28.03.2023 18.00Olomouc - VK Prostějov
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec0-0Frýdek - Místek
Kr. Pole0-0Ostrava
Prostějov0-0Olomouc
Šelmy0-0Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Do přípravy už v Národním sportovním centru vstoupily rovněž juniorky a kadetky vékáčka

02.08.2019 | Den po ženském áčku zahájily společnou přípravu na novou sezónu 2019/20 také volejbalové mládežnice VK Prostějov. Konkrétně juniorky a kadetky, které se k prvnímu tréninku sešly ve čtvrtek 1. srpna hodinu po poledni v hale Národního sportovního centra Prostějov.

Při některých prázdninových absencích absolvovalo úvodní tréninkovou jednotku pouze čtrnáct děvčat, což na dvě družstva není zrovna moc. Úplný začátek přitom obstaral informační proslov nového šéftrenéra mládeže ve vékáčku Aleše Nováka, jenž svěřenkyně seznámil s programem celého přípravného období i s obecnými cíly pro nadcházející soutěžní ročník.
Samotný trénink poté vedla další nová tvář u prostějovských nadějí Lenka Fabikovičová společně se stálicí hanáckého klubu Solange Soares. Prvně jmenovaná bude mít ve VK na starost především žákovské kategorie (krajské přebory U15 a U13, Český pohár U15, první liga U17), zatímco Soli povede juniorky (první liga U19, druhá liga žen).
Novák
věnoval vstupní dvouhodinovku osobním pohovorům se všemi plejerkami, které postupně a jednotlivě zpovídal bokem dění u stolku s notebookem, kam si zapisoval poznatky. Během sezóny bude vedle své zastřešující trenérské práce kočírovat kadetky (extraliga U17). U přípravky by měla nadále pokračovat Barbora Korhoňová, vzhledem k celkově nízkému počtu koučů však prostějovské volejbalové talenty potřebují další. S některými adepty (či spíše adeptkami) Aleš Novák jedná o jejich zapojení, respektive návratu do služeb oddílu.
Od pondělí 5. srpna odstartují přípravu i žákyně vékáčka, načež v sobotu 10. 8. odcestují všechny věkové kategorie na týdenní soustředění do Karlova pod Pradědem v Jeseníkách. Tenhle tradiční kemp orámují dvě turnajová vystoupení juniorek na přípravných kláních v Kojetíně (10. srpna) a v Olomouci (17. 8.).
Snímky z prvního tréninku našich mládežnic si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.
Příští týden pak zveřejníme obsáhlý rozhovor s Alešem Novákem o jeho vizích volejbalové práce v Prostějově.